Archiwum wiadomości z dnia: 2015-05-07

 

GOŁOWKIN: MARZĘ O WALCE Z MAYWEATHEREM

Giennadij Gołowkin (32-0, 29 KO) nie ukrywa, że marzy mu się "big drama show" z Floydem Mayweatherem Jr (48-0, 26 KO). Kazach, który wciąż czeka na przełomową dla siebie walkę z wielkim nazwiskiem, oznajmił, że dla Amerykanina byłby gotowy zejść do wagi junior średniej.
MIJA 10 LAT OD PIERWSZEJ BITWY CASTILLO Z CORRALESEM

Dziś mija dokładnie dziesięć lat od dnia, w którym bokserski świat był świadkiem jednej z najbardziej dramatycznych ringowych batalii - pierwszej walki Jose Luisa Castillo z Diego Corralesem. Jeśli jakimś cudem ktoś z Was jeszcze tej wojny nie widział, musi nadrobić tę zaległość jak najszybciej. Okrągła rocznica jest do tego idealną okazją.


PAWEŁ WIERZBICKI: PRZYJECHAŁEM TU TYLKO PO ZŁOTO

Paweł Wierzbicki jest głównym faworytem w wadze super ciężkiej podczas trwających 86. Mistrzostw Polski Seniorów. Wczoraj prezentowaliśmy Wam jego efektowny nokaut. Mało kto wie, że zawodnik zrezygnował z rozstawienia go, gdyż chciał sam sobie coś udowodnić. - Przyjechałem tu tylko po złoto - nie ukrywa.

ARKADIUSZ SZWEDOWICZ: KULIŃSKI BĘDZIE GROŹNIEJSZY NIŻ TRYC

Arkadiusz Szwedowicz od lat był zaliczany do ścisłej czołówki krajowej w wadze średniej, ale podczas trwających w Szczecinie 86. Mistrzostwach Polski Seniorów zawodnik z tego miasta startuje w dywizji półciężkiej. Za nim już pokonane dwa szczeble drabinki turnieju. O nowym limicie oraz rywalizacji z Jordanem Kulińskim i Mateuszem Trycem porozmawialiśmy z nim wczoraj późnym wieczorem.MANSOUR I DAWEJKO PEWNI SWEGO

W jednej z ostatnich imprez ESPN "Friday Night Fights" dojdzie do wybuchowego starcia w kategorii ciężkiej. W nocy 8 maja dwóch reprezentantów wschodniego wybrzeża USA - Amir "Hardcore" Mansour (21-1, 16 KO) i Joey Dawejko (14-3, 7 KO), zmierzą się w starciu o tytuł mistrza stanu Pensylwanii.
MOJE TRZY GROSZE: PROMOCJA BOKSU

Nie ma już nas w Szczecinie. Straciłem kilka złotych za podróż, dużo czasu. Jechałem tam promować boks olimpijski, który jest na kolanach, a sędzia dolicza właśnie do siedmiu. Ale jak widać boks olimpijski ma się tak dobrze, że promocji mu nie trzeba...WASIAK vs HRYNIUK: MP SENIORÓW 2015 (+91kg)

Wczoraj wielki i silny, ale wciąż jeszcze mało umiejący Michał Wasiak (SAKO Gdynia) sprawił wielką niespodziankę. Pomimo iż werdykt wydaje się trochę kontrowersyjny, olbrzym mający przed Mistrzostwami Polski tylko dwie walki rozprawił się z Rogerem Hryniukiem. Przypadek? Chyba nie, bo dziś w ćwierćfinale pokonał przed czasem w drugim starciu Grzegorza Orzechowskiego. Z tej okazji pokazujemy Wam jego wczorajszy bój z faworyzowanym Hryniukiem.MASTERNAK O MAYWEATHER-PACQUIAO

"Po walce stulecia emocje powoli opadają... opadają też ręce." - rozpoczyna Mateusz Masternak (35-2, 25 KO), który tym samym odniósł się do sobotniej konfrontacji Floyda Mayweathera Jr (48-0, 26 KO) z Mannym Pacquiao (57-6-2, 38 KO).KRZYSZTOF CIEŚLAK O POWROTNEJ WALCE W INOWROCŁAWIU

Krzysztof Cieślak (22-5, 7 KO) szykuje się do przyszłotygodniowego startu w Inowrocławiu. Jego rywalem będzie Oszkar Fiko (11-11, 9 KO), który sprawdzi formę "Skorpiona" po długiej przerwie i chwilowej emeryturze sportowej. O treningach oraz najbliższych planach z dawnym młodzieżowym championem organizacji IBF porozmawialiśmy wczoraj.