Archiwum wiadomości z dnia: 2015-04-26

 
FROCH O CHAVEZIE: TAK SIĘ KOŃCZĄ WYCIECZKI DO WYŻSZEJ KATEGORII

Carl Froch (33-2, 24 KO), który jeszcze niedawno miał nadzieję na walkę z Julio Cesarem Chavezem Jr (48-2-1, 32 KO), przyznaje, że nie był zaskoczony porażką Meksykanina z Andrzejem Fonfarą (27-3, 16 KO). - Tak się kończą wycieczki do wyższej kategorii. Wystarczy spojrzeć na Chaveza, żeby zobaczyć, że nie jest zawodnikiem wagi półciężkiej - mówi.


KLICZKO-JENNINGS: SKRÓT WALKI

Po siedmiu latach przerwy Władimir Kliczko (64-3, 53 KO) udanie powrócił na amerykański ring, pokonując w Nowym Jorku Bryanta Jenningsa (19-1, 10 KO). Rywal sprawił Ukraińcowi problemy, ale po dwunastu rundach wszyscy sędziowie zgodnie wskazali zwycięstwa mistrza świata. Punktowali 118-109 i dwa razy po 116-111.KLICZKO-JENNINGS: STATYSTYKI CIOSÓW

Statystyki ciosów z walki Władimira Kliczki (64-3, 53 KO) z Bryantem Jenningsem (19-1, 10 KO) potwierdzają, że dla Ukraińca była to jedna z najtrudniejszych przepraw w ostatnich latach. "Dr Stalowy Młot" zadał tylko o 34 celne ciosy więcej niż rywal, a do tego boksował na niższej skuteczności.MASTERNAK vs MINO: KULISY SZATNI

Mateusz Masternak (35-2, 25 KO) naturalnie nie miał najmniejszych kłopotów z odprawieniem Rubena Angela Mino (26-3, 26 KO). Polak zwyciężył na początku drugiej rundy. Teraz prezentujemy Wam to, co działo się w szatni kilkanaście minut przed rozpoczęciem pojedynku w Berlinie.


MATEUSZ MASTERNAK O ZWYCIĘSTWIE NAD MINO ORAZ KOLEJNYCH WALKACH

Mateusz Masternak (35-2, 25 KO) zrobił co musiał i zastopował Rubena Angela Mino już w drugim starciu. I właśnie o tym pojedynku, ale również następnym, współpracy z niemieckimi trenerami, wygasającym powoli kontraktem ze stajnią Sauerland Event - w skrócie o najbliższych planach, porozmawialiśmy z "Masterem" w szatni tuż po zakończeniu potyczki.


KLICZKO: FURY BĘDZIE NASTĘPNY

Wygląda na to, że Tyson Fury (24-0, 18 KO) doczeka się walki z Władimirem Kliczką (64-3, 53 KO). Ukrainiec, który minionej nocy pokonał w Nowym Jorku Bryanta Jenningsa (19-1, 10 KO), stwierdził po pojedynku, że Brytyjczyk, obowiązkowy pretendent do tytułu WBO w wadze ciężkiej, będzie prawdopodobnie jego kolejnym rywalem.
SZYBKA ROBOTA MARTINA

Charles Martin (21-0-1, 19 KO) potwierdził renomę mocno bijącego i groźnego zawodnika. Podczas trwającej gali Kliczko vs Jennings w Nowym Jorku już w pierwszej rundzie rozprawił się z Tomem Dallasem (17-5, 12 KO).

FELIX VERDEJO ZDOBYŁ PIERWSZY TYTUŁ W KARIERZE

Jeden z najzdolniejszych pięściarzy młodego pokolenia Portorykańczyk Felix Verdejo (17-0, 13 KO) zanotował w nocy kolejne zwycięstwo, nokautując w piątej rundzie Marco Antonio Lopeza (24-6, 15 KO). Pięściarz z San Juan zdobył tym samym wakujący pas WBO Latino w wadze lekkiej - pierwsze trofeum w swojej zawodowej karierze.
PRZEGRANA WITKOWSKIEGO W FINLANDII

Nie udał się Andrzejowi Witkowskiemu (9-12-1, 4 KO) wyjazd do Finlandii. Polski pięściarz, który występował na pierwszych galach boksu zawodowego w Polsce (od 2000 roku), zmierzył się podczas gali w Helsinkach z Eemeli Katajisto (9-0, 3 KO), ulegając jednogłośnie na punkty po sześciu rundach. Dla 34-letniego boksera był to pierwszy tegoroczny występ.