JURGEN BRAHMER OTWARTY NA WALKĘ Z ANDRZEJEM FONFARĄ

Rafał Kyć, kyc.blog.pl

2015-04-22

Zaledwie kilka dni minęło od walki Andrzeja Fonfary (27-3, 16 KO) z Julio Cesarem Chavezem Jr, a do kolejnego starcia z Polakiem przymierzana jest już spora ilość zawodników. Nasz rodak najchętniej zmierzyłby się w pojedynku rewanżowym z Adonisem Stevensonem, ale na horyzoncie pojawiają się też inne, równie ciekawe opcje.

Dzisiaj swoją gotowość na walkę z "Polskim Księciem" zadeklarował mistrz świata wagi półciężkiej federacji WBA w wersji Regular - Jurgen Brahmer (46-2, 34 KO). To Niemiec, który w przeszłości walczył już z Aleksym Kuziemskim i Pawłem Głażewskim, pokonując ich obu przed czasem.

- Fonfara zapracował sobie na zwycięstwo z Chavezem Jr. Zrobił na mnie naprawdę duże wrażenie, należy mu się wielki szacunek – komplementuje polskiego pięściarza Brahmer. – Boksowałem już z dwoma facetami z Polski. Ogólnie wasi pięściarze słyną z siły i wielkiego serca, jakie zostawiają w ringu.Jako przykład podam walkę Włodarczyka z Czakijewem. Mówiłem już wcześniej, jeśli pojawi się ciekawa oferta, jestem gotowy na pojedynek, zarówno z Fonfarą jak i każdym innym pięściarzem.

Według niemieckiego zawodnika w jego ewentualnej walce z Andrzejem ciężko byłoby wskazać wyraźnego faworyta.

- Wydaje mi się, że obaj jesteśmy wojownikami z wielką siłą. Za mną przemawia doświadczenie, z kolei Andrzej to młody i głodny zwycięstw pięściarz. Oczywiście między nami występują też inne różnice, ale fakt ten sprawia, że nasza konfrontacja byłaby jeszcze ciekawsza. Jeśli natomiast oczekujesz konkretnej odpowiedzi, kto byłby faworytem, to należy o to zapytać publikę i ekspertów – kończy Brahmer.