Archiwum wiadomości z dnia: 2015-04-19

 

CHAVEZ PRZEWIEZIONY DO SZPITALA

Dziesiątki otrzymanych ciosów od Andrzeja Fonfary (27-3, 16 KO) musiały odbić się na zdrowiu Julio Cesara Chaveza Jr (48-2-1, 32 KO). Były mistrz świata tuż po zakończonym pojedynku został przewieziony do szpitala na obserwację.


SĄ ROBIONE PRZYMIARKI DO WALKI CIEŚLAK vs PALACIOS

Bardzo możliwe, że już w sierpniu podczas kolejnej gali z cyklu Seaside Boxing Show w Międzyzdrojach swój pierwszy poważny test w dotychczasowej karierze zaliczy Michał Cieślak (7-0, 3 KO). Są plany, by naprzeciw młodego radomianina stanął dwukrotny pretendent do mistrzowskiego pasa WBC w kategorii junior ciężkiej, Francisco Palacios (23-3, 14 KO).STATYSTYKI CIOSÓW: FONFARA-CHAVEZ JR I MATTHYSSE-PROWODNIKOW

Andrzej Fonfara (27-3, 16 KO) był odrobinę mniej skuteczny niż Julio Cesar Chavez Jr (48-2-1, 32 KO), ale znacznie bardziej aktywny. Polak wyprowadził o 260 ciosów więcej, w tym o 96 więcej celnych. W drugiej najciekawszej walce weekendu podobną przewagę nad rywalem miał Lucas Matthysse (37-3, 34 KO). W wielkiej wojnie w Veronie Argentyńczyk i Rusłan Prowodnikow (24-4, 17 KO) wyprowadzili łącznie aż 1789 uderzeń.

FONFARA POKRZYŻOWAŁ PLANY BRYTYJCZYKOM

Odniesionym nad ranem zwycięstwem Andrzej Fonfara (27-3, 16 KO) pokrzyżował plany wielu ludziom. Przede wszystkim Eddie'emu Hearnowi, który liczył, że uda się niebawem doprowadzić do bardzo intratnej walki pomiędzy Carlem Frochem (33-2, 24 KO) a Julio Cesarem Chavezem Jr (48-2-1, 32 KO).SZARA RZECZYWISTOŚĆ, CZYLI JAK SIĘ TĘPI BOKSER.ORG

Żenująca sytuacja na naszym podwórku trwa. Pomimo iż od pięciu lat mamy zakaz rozmowy z takimi zawodnikami jak Szpilka czy Włodarczyk - przynajmniej oficjalnie, utrzymujemy pod względem czytelności zdecydowanie pozycję lidera. Ale łatwo nie jest. Najlepszy przykład to wczorajsza gala w Legionowie. Najpierw mieliśmy obiecane akredytacje, skończyło się na jakichś biletach, a dodatkowo nasi "przyjaciele" czuwali nad tym, by nawet w tej sytuacji nam uprzykrzyć życie. Dwóch naszych redaktorów jechało do Legionowa po kilka godzin - wszystko dla Was, a zobaczcie, jak to się skończyło. Najśmieszniejszy w tym wszystkim jest fakt, że największe gwiazdy pokroju braci Kliczko ZAWSZE są przyjaźnie nastawione, nigdy nie odmówią wywiadu. Ale jak widać my możemy poszczycić się takimi gwiazdami, że promotorzy mogą wybierać kogo wpuścić, a kogo nie. Co jeszcze dziwniejsze, akredytacje otrzymują podmioty, które w miesiąc czytelnością nie zbliżą się do naszego jednego dnia. Nie daj się więc oszukiwać, Drogi Czytelniku, bo pewien z portali powstał właśnie po to, by Ci wcisnąć każdą bzdurę. A nas traktuje się jak na załączonym materiale wideo. Dodam tylko, że sytuacja powtarza się już po raz któryś z kolei. Inni dziennikarze udają, że problemu nie ma i przymykają oczy. Bo przecież gdyby się wychylili, mogliby skończyć jak my... Dlatego dziękujemy Wam - kibicom, za to iż pomimo braku niektórych materiałów i pewnych niedoskonałości, pozostaliście nam wierni.
WIDEO: MARIUSZ WACH PRACUJE NAD SIŁĄ

Mariusz Wach (30-1, 16 KO) sam przyznał po ostatniej walce, że chce popracować więcej nad siłą. Nagle wyskoczyła mu walka z Davidem Price'em, więc to doskonała okazja, by zaprezentować Wam urywki jego treningu pod okiem Krzysztofa Drzazgowskiego. Dłuższy materiał już za kilka dni na łamach BOKSER.ORG!ÓSEMKA SZPILKI

Po związaniu się menadżerskim kontraktem z Alem Haymonem oraz nowym szkoleniowcem, Artur Szpilka (17-1, 12 KO) pierwszy pojedynek stoczy w najbliższy piątek podczas gali w Chicago, gdzie naprzeciw niego stanie przeciętny Ty Cobb (18-6, 10 KO). Teraz poznaliśmy trochę szczegółów odnośnie najbliższych planów "Szpili".

ANDRZEJ FONFARA: KONTROLOWAŁEM POJEDYNEK

- Już po samym początku byłem pewien, że wygram. Zainkasowałem jakieś uderzenie i zrozumiałem wtedy, że ten facet nie ma wcale aż tak mocnego ciosu. A uderzył z całych sił, ciągnąc akcję z całego ciała, a ja tego nie poczułem - mówił tuż po zakończeniu potyczki zwycięski Andrzej Fonfara (27-3, 16 KO).FOTORELACJA: FONFARA vs CHAVEZ JR

Zwycięstwo Andrzeja Fonfary (27-3, 16 KO) z Julio Cesarem Chavezem Jr (48-2-1, 32 KO) - choć nie w walce o mistrzostwo świata, z pewnością przejdzie do historii polskiego boksu. Powróćmy więc raz jeszcze do tej walki za sprawą fotorelacji zaprzyjaźnionej witryny Boxingscene.


CZYTELNICY PISZĄ - NA TROPIE DAWNYCH WSPOMNIEŃ

Trzy razy w życiu płakałem przez sport. Raz  wiadomo  walka Andrew z Lewisem. Drugi raz, gdy Wisła odpadła z Lazio. I choć nie jestem kibicem żadnej drużyny piłkarskiej, było mi żal Polaków. Trzeci raz płakałem dzisiaj  z radości. Zostawiłem sobie jeszcze trochę łez na dzień, w którym Andrzej zdobędzie mistrzostwo świata.


MARIUSZ WACH O NOWEJ FORMIE TRENINGU SIŁOWEGO

Po ostatniej walce Mariusz Wach (30-1, 16 KO) sam przyznał, że teraz potrzebuje wzmocnić się fizycznie. Stąd też wizyta w Warszawie i treningi pod okiem Krzysztofa Drzazgowskiego. I właśnie o tych zajęciach porozmawialiśmy przed ostatnimi wspólnymi zajęciami w stolicy. Teraz nasz "Wiking" przenosi się do Dzierżoniowa.MATTHYSSE POKONAŁ PROWODNIKOWA PO KAPITALNEJ WALCE!

Rusłan Prowodnikow (24-4, 17 KO) przyjął dziś setki potężnych ciosów Lucasa Matthysse (37-3, 34 KO), ale przetrwał całą tę kanonadę i w końcówce próbował odwrócił losy walki. Nie udało się, choć kibice zobaczyli dramatyczną wojnę, jakiej oczekiwali. Po dwunastu rundach dwaj sędziowie wskazali na Argentyńczyka, trzeci widział remis.CRAWFORD: CO ZA PIĘKNA NOC

- W nowym limicie czuję się znakomicie - mówił zadowolony po zwycięstwie Terence Crawford (26-0, 18 KO). Amerykanin pokonując przed czasem Thomasa Dulorme'a (22-2, 14 KO) zdobył wakujący tytuł mistrza świata federacji WBO kategorii junior półśredniej.