Archiwum wiadomości z dnia: 2015-04-14

 


GOOSSEN: CHAVEZ DOJRZAŁ, TO NIE BĘDZIE SPACEREK DLA FONFARY

Julio Cesarowi Chavezowi Jr (48-1-1, 32 KO) zdarzało się wchodzić do ringu w niezbyt wysokiej formie, ale nie ma mowy, aby sytuacja się powtórzyła w nocy z soboty na niedzielę, kiedy zmierzy się z Andrzejem Fonfarą (26-3, 15 KO). Trener Meksykanina przekonuje, że w jego życiu miały miejsce wydarzenia, które zmieniły nastawienie 29-latka do wielu spraw - w tym do treningów.


WALKA SANTA CRUZA 'NON-TITLE'

Federacja WBC zgodziła się, by jej czempion w wadze super koguciej Leo Santa Cruz (29-0-1, 17 KO) wystąpił 2 maja podczas wielkiej gali w MGM Grand w Las Vegas, na której w pojedynku wieczoru anonsowanym jako "walka stulecia" zmierzą się Floyd Mayweather Jr (47-0, 26 KO) i Manny Pacquiao (57-5-2, 38 KO).


TOMASZ JABŁOŃSKI: NIEMIECKIE SPARINGI POD KĄTEM AMERYKANÓW

- Ostatnie sparingi w niemieckim Schwerinie były konkretnie pod kątem Amerykanów - mówi kapitan Rafako Hussars Poland, występujący w wadze średniej Tomasz Jabłoński (-75 kg), którego sobotnia walka w Szczecinie z rywalem z USA Knockouts przesądzi o awansie lub jego braku na Igrzyska Olimpijskie 2016 z rankingu ligi WSB. Transmisja w TVP Sport.
PACQUIAO: NAJWYŻSZY CZAS, ŻEBY MAYWEATHER PRZEGRAŁ!

Manny Pacquiao (57-5-2, 38 KO) zdaje sobie sprawę, że jest skazywany na porażkę w walce z Floydem Mayweatherem (47-0, 26 KO), ale nic sobie z tego nie robi. Filipińczyk kilka razy wygrywał pojedynki, które zdaniem ekspertów miał przegrać. - Czas, żeby Floyd w końcu przegrał. 2 maja będę Dawidem, a on Goliatem - mówi "Pacman".


MAYWEATHER: SIEDZIAŁEM, BO JESTEM CZARNY, BOGATY I WYGADANY

Przed walką stulecia z Mannym Pacquiao (57-5-2, 38 KO) amerykańskie media zaglądają w przeszłość Floyda Mayweathera Jr (47-0, 26 KO), wracając m.in. do jego pobytu w więzieniu w związku z przemocą domową. "Money" swoje odsiedział, ale dzisiaj twierdzi, że nie było to konieczne. - Jestem po prostu czarny, bogaty i wygadany. To już trzy stike'i - mówi, posługując się nomenklaturą baseballową.KRZYSZTOF CIEŚLAK JESZCZE NIE KOŃCZY? 'KOCHAM TEN SPORT'

W połowie maja podczas gali organizowanej przez Mariusza Grabowskiego w Inowrocławiu kolejny pojedynek stoczy były młodzieżowy mistrz świata federacji IBF, Krzysztof Cieślak (22-5, 7 KO). Pierwotnie miała to być ostatnia, pożegnalna walka pięściarza, jednak plany się trochę zmieniły i bardzo możliwe, że kibice jeszcze nie raz zobaczą "Skorpiona" w akcji.


BRADLEY-PORTER W ELIMINATORZE IBF?

Tim Bradley (31-1-1, 12 KO) i Shawn Porter (25-1-1, 16 KO) mogą się wkrótce zmierzyć w walce eliminacyjnej do tytułu IBF w wadze półśredniej, który dzierży Kell Brook (34-0, 23 KO). Obaj pięściarze zaakceptowali już pojedynek, a ich obozy zostały zobligowane przez federację do rozpoczęcia negocjacji.
BOKSERSKI WEEKEND (17-19 KWIETNIA) - GDZIE I CO OGLĄDAĆ?

Najbliższy weekend to najprawdziwsza bokserska uczta. Żaden prawdziwy fan pięściarstwa nie przejdzie obojętnie obok zestawu walk, jakie można będzie obejrzeć od piątku wieczorem do niedzieli rano na kanałach polskich stacji telewizyjnych. Już teraz sprawdź, gdzie będzie można zobaczyć starcia Fonfara vs Chavez, Matthysse vs Prowodnikow, Głażewski vs Miszkiń II i Jackiewicz vs Szeremeta!JOHNNY MULLER NAMIERZA MATEUSZA MASTERNAKA

Już na początku roku spekulowano o tym pojedynku. Wczoraj Johnny Muller (18-4-2, 13 KO) zrobił w tym kierunku kolejny krok, pokonując przez TKO w trzeciej rundzie Donalda Kampambę (7-5-1, 4 KO). Teraz "Huragan" liczy na spotkanie z naszym Mateuszem Masternakiem (34-2, 24 KO).