GOOSSEN: CHAVEZ DOJRZAŁ, TO NIE BĘDZIE SPACEREK DLA FONFARY

Redakcja, fighthype.com

2015-04-14

Julio Cesarowi Chavezowi Jr (48-1-1, 32 KO) zdarzało się wchodzić do ringu w niezbyt wysokiej formie, ale nie ma mowy, aby sytuacja się powtórzyła w nocy z soboty na niedzielę, kiedy zmierzy się z Andrzejem Fonfarą (26-3, 15 KO). Trener Meksykanina przekonuje, że w jego życiu miały miejsce wydarzenia, które zmieniły nastawienie 29-latka do wielu spraw - w tym do treningów.

- Ja dojrzałem, kiedy pojawiło się dziecko i stałem się głową rodziny, myślę, że z Julio jest tak samo. Życie staje się jaśniejsze, kiedy niedojrzałość odchodzi w cień. Zdajesz sobie sprawę z tego, że przed tobą jest przyszłość i jeżeli chcesz coś osiągnąć, musisz naprawdę ciężko pracować, poświęcić całego siebie. W Lake Tahoe, gdzie trenowaliśmy, z dala od domu i rodziny, Julio pokazał, że dojrzał. On traktuje tę walkę bardzo poważnie. To, że nie walczył od ponad roku, nie oznacza, że to będzie spacerek dla Fonfary. Opuściliśmy Lake Tahoe z jedną myślą - wygrać. I to właśnie zrobimy - zapewnił Joe Goossen.

Transmisję z walki, której stawką będzie wakujący pas WBC International w wadze półciężkiej, przeprowadzi TVP1. Początek w nocy z soboty na niedzielę o 3:20.