KLICZKO POD WRAŻENIEM PARKERA: TO NIEZWYKŁY TALENT

Redakcja, ESPN / Facebook

2015-04-14

Władimir Kliczko (63-3, 53 KO) w samych superlatywach wypowiada się o 23-letnim Nowozelandczyku Josephie Parkerze (13-0, 11 KO). - To obok Anthony'ego Joshuy i Deontaya Wildera najbardziej utalentowany zawodnik wagi ciężkiej - chwali niepokonanego pięściarza.

Parker jest jednym ze sparingpartnerów Ukraińca przed jego zaplanowaną na 25 kwietnia walką z Bryantem Jenningsem (19-0, 10 KO). W przeszłości "Dr Stalowy Młot" miał też okazję sparować z Joshuą i Wilderem, na tle których, przekonuje, Parker wcale nie wypada gorzej.

- Jest niezwykle utalentowany, ma dużo siły. Bardzo różni się od Joshuy, ale obaj mają taką samą determinację i obaj są bardzo twardzi. W pewnym sensie dostrzegam w Josephie coś z siebie. Nie mam nic negatywnego do powiedzenia na jego temat. Nie wiem, jak się rozwinie, ale potencjał na pewno ma ogromny. Deontay jest już mistrzem, Anthony staje się coraz lepszy. Cała trójka wciąż się jednak uczy i musi uporać z pewnymi sprawami - powiedział.

- Parker ma idealne warunki fizyczne. Bardzo podoba mi się to, że na sparingach dąży do rywalizacji. Widać po tym, że chce zostać mistrzem. Mamy za sobą naprawdę intensywne sparingi. Świetnie się z nim pracowało, dał mi to wszystko, czego było mi trzeba - dodał.

Nowozelandczyk kolejną walkę stoczy 13 czerwca. Jego rywal na gali w Palmerston North, na której wystąpić ma też Izu Ugonoh, nie jest jeszcze znany.