MAŁE PIĘŚCI: W OBRONIE SZPILKI

Artur Szpilka zasłużył na szacunek, widać to już bardzo wyraźnie. Media będą wciąż wracać do jego pozaringowych wybryków, ale doceńmy rozmach, z jakim rozwija się bokserska kariera. ''Małe pięści'' wcielają się dzisiaj w rolę adwokata. Pozdrowienia do więzienia!

W OBRONIE SZPILKI

       Chciałem uniknąć pisania o bójce Artura Szpilki z Krzysztofem Włodarczykiem. Świat boksu obfituje w stokroć ważniejsze i ciekawsze wydarzenia. Śmieszy mnie jednak oburzenie sporej grupy czytelników, dziennikarzy i ludzi ze środowiska. Wylicza się Arturowi szereg wad - od niedojrzałości emocjonalnej, przez chuligańskie skłonności, do prymitywnego światopoglądu. I trzeba przyznać, że jest w tym trochę racji. Szpilka być może na zawsze pozostanie w głębi duszy porywczym ulicznikiem, któremu marzy się dyktatura Kmiciców. Ale dobrze wiemy, że boks to nie kółko różańcowe i że trafiają do tego sportu różni ludzie, nierzadko typy spod ciemnej gwiazdy. Szpilka nie stanowi żadnego wyjątku. Na tle Sonny’ego Listona, Mike’a Tysona, Derecka Chisory i wielu innych mistrzów prezentuje się wręcz niewinnie. Najlepsi polscy pięściarze ostatniego ćwierćwiecza - z Dariuszem Michalczewskim, Andrzejem Gołotą i Tomaszem Adamkiem na czele - byli zresztą nie mniej kontrowersyjni od chłopaka z Wieliczki. Boks zawodowy wymagał od nich jedynie ciężkiej pracy, radykalnych wyborów, bezwzględności w dążeniu do celu. Wiązanie klasy sportowej z moralnością jest nieporozumieniem. Poza tym napięcie między Włodarczykiem i Szpilką narastało od dawna i obaj dolewali oliwy do ognia. Przedstawianie sprawy w czarno-białych kolorach wygląda mało rzetelnie.

       Zamiast ekscytować się błahostkami, skupmy się na analizie amerykańskiej kariery ''Szpilberga''. Ronnie Shields chwali wyszkolenie techniczne Polaka - tutaj ukłony należą się Fiodorowi Łapinowi. Rosyjski inżynier miał na Szpilkę pomysł i konsekwentnie go realizował. Udało mu się również odpowiednio ułożyć Artura przed kluczową walką z Adamkiem. Plan taktyczny zakładał uważną defensywę opartą na pracy nóg, cierpliwość w ataku i zmuszenie rywala do wywierania presji. Szpilka z premedytacją oddał inicjatywę Adamkowi, który nie potrafił dopaść młodzieńca w ringu i przyjmował dużo pojedynczych uderzeń. Nie czyniły one spustoszenia, lecz wygrywały rundy. Mimo zaskakująco dojrzałego występu (warto podkreślić efektywną pracę przedniej ręki), pogromca ''Górala'' sprawiał wrażenie boksera zamkniętego w schemacie, który nie sprawdzi się przeciwko silniejszym fizycznie zawodnikom, takim jak Bryant Jennings czy Aleksander Powietkin. Naturalnych ''ciężkich'' pokonuje się różnorodnymi kombinacjami, balansem ciała, zmianą tempa walki. Kunktatorstwo oznacza śmierć. Czy Shields nauczy Szpilkę bardziej nieprzewidywalnego i aktywniejszego boksu? Z pewnością będzie próbował, widać to w pierwszych filmach ze wspólnych tarczowań. Zawodnik bijący haki w półdystansie, płynnie przechodzący do dystansowej roboty i oryginalnych sekwencji ciosów prostych, amortyzujący uderzenia i destrukcyjnie nastawiony; chciałbym tak mówić o ''Szpilce''. Choć trzej olbrzymi - Fury, Wilder i Kliczko wydają się być poza zasięgiem, wejście do pierwszej dziesiątki królewskiej dywizji jest jak najbardziej możliwe. Dodam jeszcze, że nigdy nie pogodzę się ze stosunkiem Andrzeja Wasilewskiego do niezależnych mediów, ale nie mam zamiaru umniejszać jego zasług w budowie projektu ''Szpilka''. Oprócz stworzenia warunków dla rozwoju i wykreowania wyrazistego wizerunku, wykorzystał najlepsze cechy charakteru Artura. Nowy podopieczny Ala Haymona imponuje ambicją, nie zadowala się panowaniem na polskim rynku. Stawia sobie najwyższe cele i wszystko im poświęca. Młodzi polscy bokserzy powinni brać z niego przykład.

Przy okazji polecam lekturę kultowego tekstu Łukasza Dynowskiego, który ukazał się po bójce Szpilki z Zimnochem: ŁOBUZY ŁOBUZUJĄ >>>

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

Biłuński zadebiutował na łamach Bokser.org w czerwcu 2011 roku. W ciągu dwóch lat stworzył cztery autorskie cykle: "Artyści ringu", "Boxiana", "Styl robi walkę" i "KSB". Prezentował charakterystyczny styl, który często polaryzował opinie czytelników. Obecnie Biłuński tworzy reportaże dla wydawnictwa Ebr.

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Antonioo
Data: 12-04-2015 12:33:58 
Każdy popełnia błędy z powodu chwilowej głupoty natomiast Szpilka zachowuje się jakby nieustannie tkwił w tej głupocie. To jest ta różnica. Niestety tutaj nie ma co bronić, takie są fakty że Szpilka jest napompowanym do granic możliwości produktem marketingowym. Być może się rozwinie, na chwile obecną nie wygrał przekonująco z "małym ciężkim" Adamkiem a z Jenningsem został zmiażdżony. Czas pokaże, na pewno wyjazd do USA jest odpowiednim krokiem ku lepszemu, chociaż Artur krytykował za to Adamka.
 Autor komentarza: Maniek1986
Data: 12-04-2015 12:34:11 
ooo brawo i to jest rzetelny artykul pokazujacy wady i zalety a nie tylko wady
 Autor komentarza: GROiLLORT
Data: 12-04-2015 12:40:25 
W końcu dobry artykuł. Z większością tez nie sposób się nie zgodzić.
 Autor komentarza: Imperator
Data: 12-04-2015 12:46:17 
Pięściarze z takimi osobowościami jak Pineska szybko zdobywają rozgłos medialny i stają się bardzo widoczni w świecie boksu. Natomiast ich wadą jest to, że jeśli w parze z charakterem nie idą umiejętności bokserskie to taki bokser szybko schodzi z piedestału.

Pineska dobrze o tym wie, że poprzez pajacowanie w naszym nieszczęśliwym kraju może przysporzyć sobie wielu niedzielnych fanów oraz tych z marginesy społecznego, którym wiadomo takie ciemne odmęty imponują. Pineska dobrze wie, że nic nie osiągnie w ciężkiej (chociaż nadzieja umiera ostatnia). Fury, Wołodia, Wilder, Powietkin, Haye, Pulev czy Josuha są poza jego zasięgiem i pierwsza konfrontacja z nimi stanie się tragicznym przeżyciem.

Pineska to nie Gołota czy Adamek, którzy po porażkach potrafili nadal mieć przy sobie rzesze kibiców. Problemem wśród bokserów mających zawyżone ego jest to, że im wyżej zadzierają nosa tym później bardziej on krwawi i opinia publiczna, kibice szybciej zniechęcają się do takiego boksera, który tylko jest mocny w szczekaniu a argumenty bokserskie sa znikome.
 Autor komentarza: Mario1977
Data: 12-04-2015 12:47:12 
Ajtujek był, jest i będzie niepełnosprawny umysłowo. Pompowany jest niemal bez przerwy. Test miał ze złotą rączką Jenningsem i oblał wyraźnie. Nie liczę Adamka, bo to nawet sparing nie był. Tomek przyjechał do mamusi na kotlety. Leżał za to z wirtuozami jak Saulsberry czy Mollo. Póki nie pokona jakiegoś niezłego zawodnika z ambicjami to zmienię zdanie. Na razie jest balonem choć trzeba przyznać, że wybór Shieldsa jest godny pochwały.
 Autor komentarza: MalcolmX
Data: 12-04-2015 12:47:34 
Jakub Biłuński: "Młodzi polscy bokserzy powinni brać z niego przykład."

Boże, miej w opiece młodych polskich bokserów ...
 Autor komentarza: Faraon
Data: 12-04-2015 12:52:21 
Nigdy w życiu do niego szacunku nie bede miał NIGDY.
 Autor komentarza: Mario1977
Data: 12-04-2015 12:55:17 
Aha i jeszcze jedno.

Ten co widzi w nim prawdziwego zawodowca umiejącego naprawdę wyrzec się wielu rzeczy to grubo się myli. Gdyby nie jadał w restauracjach typu Mac to walczyłby w CW.
 Autor komentarza: Mario1977
Data: 12-04-2015 12:58:04 
Faraon o szacunku nie ma co nawet co debatować. Gość, który sam szanuje śmieci i celebruje swoją miłość śmieciowych zachowań na szacunek nie zasługuje.
 Autor komentarza: Mario1977
Data: 12-04-2015 12:59:29 
Sorki za kilka "zjedzonych" literek. Phone...
 Autor komentarza: dywizjon303
Data: 12-04-2015 13:01:07 
Od paru lat bronie szpilki na różnych portalach,i szacunek dla redaktora ze zauwazyl w szpilce potencjał!!!Przed Walką z Adamkiem stawiałem na Szpilke a stado psów szczekało na niego w niebo głosy,zapamietajcie jedno pajace bokser to nie ministrant,i nie siedzi grzecznie przed kompem tak jak wy i nie obżera się chipsami grube parówy!!!jak chcecie go dalej karcić to umówcie się na sparing a pierwszy lepszy amator pokaze wam na czym polega boks zazdrosne wywłoki
 Autor komentarza: RSC2
Data: 12-04-2015 13:06:59 
Autor tego artykułu chyba pogubił się w tym co pisze.


Zanim rozpoczął analizę Szpilki wysłał ‘Pozdrowienia do wiezienia”
I taki tekst sprawił ,że autor jest „niskich lotów”
Ale to jeszcze nic w porównaniu z tym co w dalszej części napisał:

Cytuję :” Wiązanie klasy sportowej z moralnością jest nieporozumieniem”
Koniec cytatu.

Ciekawi mnie jak autor obroniłby to stwierdzenie argumentami i przykładami, bo według mnie większej głupoty napisać już nie mógł.

Nie miałbym nic do tekstu, gdyby autor skupił się jedynie na sportowych aspektach kariery Szpilki.
Ale skoro pisze także o jego prywatnych sprawach , a później stwierdzenie ,że nie można tego wiązać to oznacza ,że p. Jakub jest oderwany od rzeczywistości i z życia człowieka przyjmuje tylko to co jest mu wygodne.


Jeżeli p. Jakub ma jaja to niech obroni to co napisał.
 Autor komentarza: Champion20
Data: 12-04-2015 13:11:45 
Świetny artykuł ! pokazuję nie tylko wady i nagonkę na Szpilke ale i zalety ! Zgadzam sie z tym tekstem w 100%
 Autor komentarza: GROiLLORT
Data: 12-04-2015 13:17:40 
RSC2,

ależ oczywiście, że klasy sportowej nie można wiązać z moralnością. Niby na jakiej podstawie? Pamiętajmy, że nie mówimy tutaj o postrzeganiu pięściarza, jak wzoru dla młodych ludzi etc. itd. tylko oceniamy jego dokonania sportowe. A te mają się nijak do tego, jak dana osoba zachowuje się prywatnie. Ale może się mylę, a Ty zechciałbyś wyjaśnić, dlaczego niby klasa sportowa nierozerwalnie wiąże się z kwestiami natury moralnej?
 Autor komentarza: Woolite
Data: 12-04-2015 13:19:29 
Biłuński, dziś się z Tobą zgodzę. Jakieś tam korzenie JP będą w nim siedzieć zawsze, ale bokserskie ambicje i chęć pracy to druga sprawa.
Pozdrawiam ;)
 Autor komentarza: rocky86
Data: 12-04-2015 13:23:10 
Szpilka nie wyjdzie ponad pewien poziom, a w HW nie ma jut takiej posuchy, jaka byla gdy wchodził do niej Adamek. Mamy wciąż Wladka, jest Wilder, Fury, Joshua, rozpędzony Sasza, Pulev i kilku innych bardzo solidnych zawodników jak BJ, Takim, czy nawę taki Ortiz. Szpilki nie da się prowadzić bezpiecznie, jak bylo to w przypadku Adamka, będzie trzeba go wystawiać na bardzo niebezpiecznych pięściarzy, a Git jest zbyt kruchy. Na miejscu jego promotora probowalbym go skonfrontować z Chisora, moim zdaniem Dereck jest juz zupelnie rozbity, a ciosu nigdy nie miał. To wciąż bardzo dobre nazwisko i ustawi sie do niego dluga kolejka, warto byc na jej czele.
Szpilman mówil cos o Arreola, ale mysle, ze obecnie, to duże ryzyko, trzeba szukac zawodników z nazwiskiem na równi pochyłej jak właśnie Chisora, moze Solis i później gdy będzie mial dobra pozycje, ryzykować z kims z czołówki, moze starzejący sie USS w przyszlym roku.
Ciężko będzie Szpilce, patol moze i jest, ale swój, wiec życzę mu dużych walk.
 Autor komentarza: rocky86
Data: 12-04-2015 13:24:13 
Sorry za byki, autokorekta...
 Autor komentarza: GROiLLORT
Data: 12-04-2015 13:25:37 
Można być kompletnym skurwysynem, gwałcicielem, sutenerem, zabójcą, damskim bokserem, nałogowym hazardzistą, kochać walki zwierząt (wszystkie przykłady z bokserskiego światka wzięte), a jednocześnie świetnym sportowcem. To właśnie postrzegania klasy sportowej przez pryzmat moralności jest jednym, wielkim nieporozumieniem.
 Autor komentarza: RSC2
Data: 12-04-2015 13:39:49 
Najpierw jest się człowiekiem , a dopiero później sportowcem.
Jeżeli ktoś odwraca te relacje i wyznaje zasadę ,że „nie obchodzi mnie to co sportowiec robi prywatnie , a najważniejsze jest to, że jest dobrym sportowcem” to oznacza ,że ten ktoś jest ma poważny problem z zaliczeniem go do ludzi inteligentnych.

Bo to jest prawie tak jakby sąsiad znęcał się nad rodziną ,a Ty [jeszcze z dużej litery ] udawałbyś ,że wszystko jest w porządku ,bo sąsiad to dobry kumpel i razem chodzicie na piwko.
Całkowicie czym innym jest stwierdzenie faktu ,że w boksie jest wielu sportowców na bakier z prawem , a zupełnie czym innym jest udawanie, że jest to normalne i branie w obronę takiego sportowca ,który wyrządził komuś krzywdę , poniósł karę i jeszcze bezczelnie gloryfikuje więzienną kulturę [Szpilka, Kostecki]
Takie teksty jak. p.. Jakuba są dobre i chwytliwe dla wszelkiej maści „kapturów” z podstawowym wykształceniem, i półgłówków z zerowym ilorazem inteligencji.
Uważam ,że Redakcja powinna reagować na takie teksty , bo portal ten chyba nie jest przeznaczony tylko dla wielbicieli „sanatoriów w Rzeszowie –Załężu , Wronkach,czy Strzelcach Opolskich.
Jakiekolwiek przejawy hołubienia kultury więziennej , oraz czyny kryminalne powinny być tępione .
Wyznaję także zasadę ,że każdy powinien dostać swoją drugą szansę..
Ale w przypadku Szpilki facet nie chce drugiej szansy bo nie potrafi odciąć się od swoje przeszłości i nie ma zamiaru zaprzestać reklamowania kryminalnych, przestępczych i więziennych „klimatów”
 Autor komentarza: GROiLLORT
Data: 12-04-2015 13:52:58 
RSC2,

Stoisz na stanowisku, że klasa SPORTOWA wiąże się z moralnością.
Na tej zasadzie musiałbyś odmówić klasy sportowej Mayweatherowi, Hopkinsowi, Pacquiao, Stevensonowi, Tysonowi, czy z naszego podwórka Gołocie i wielu, wielu innym. Wszyscy oni nie są krystaliczni pod względem moralnych, wielu z nich dopuściło się przewinień o większym ciężarze gatunkowym niż Artur. Zaraz pewnie napiszesz coś w stylu - "tak, ale oni mieli o wiele większe osiągnięcia sportowe". Tu zgoda, ale mówimy o generalnej zasadzie.
Mylisz pojęcia. Nikt przy zdrowych zmysłach nie neguje, że niektóre zachowania w.w. pięściarzy są często karygodne. I za te zachowania są poddawani krytyce. Ale odmawianie im z tego powodu klasy sportowej jest nielogiczne, śmieszne, infantylne. Chyba, że pojęcie "klasy sportowej" zastąpisz pojęciem "klasy" w znaczeniu ogólnym. Wtedy zgoda.
 Autor komentarza: RSC2
Data: 12-04-2015 14:07:53 
@GROiLLORT

Ale właśnie autor tego artykułu nie pisze o klasie sportowej. [co jasno napisałem w swoim wczesniejszym wpisie]

P. Jakub w tym artykule próbuje bronić Szpilkę jako człowika własnie jego "sukcesami" sportowymi.
A za argument podaje "prymitywne " tłumaczenie że "boks taki jest".


Wyczyny sportowe są czymś ubocznym.
Najważniejsze w życiu jest być człowiekiem .
A jeżeli ktoś jest „skurwysynem” to dla mnie nie ma znaczenia , czy jest to ,głowa państwa, gwiazda muzyki, mistrz sportu.
Dla mnie on jako człowiek będzie zerem.
I jeżeli kogoś oceniam i mam wydać na jego temat opinie to biorę pod uwagę jakim jest człowiekiem ,bo tylko to jest podstawą oceny. To jakim jest sportowcem dobrym ,czy złym nie ma w moim przypadku żadnego znaczenia na o jego ocenę jako osoby.
Mogę jedynie pozytywnie ocenić jego wyczyny sportowe i umiejętności , ale nigdy nie ocenię go pozytywnie jako osoby ogólnie..
 Autor komentarza: KnockKnock
Data: 12-04-2015 14:18:46 
Autor tego artykulu chyba sam ma problem z poprawnym okresleniem definicji takich slow "moralnosc" czy "wzorzec do nasladowania".......
Najpierw pisze ze Szpilka to "niedojrzaly emocjonalnie prymityw o chuliganskich sklonnosciach, ktoremu wychodzi sloma z butow" a konczy artykul stwierdzeniem ze "mlodzi powinni brac z niego przyklad".
Otoz drogi Panie Redaktorze: NIE, NIE POWINNI. A Dlaczego? A dlatego ze bycie osobą publiczną czerpiącą z tejze popularnosci jak najwieksze korzysci I wzorcem do nasladowania dla mlodszych pokolen to cos wiecej niz etyka pracy, ciezkie treningi czy hektolitry potu wylane na sali treningowej za zamknietymi drzwiami. To rowniez ustalanie wysokich standardow zachowan osobistych, bycie przykladem do nasladowania nie tylko na rngu ale rowniez POZA nim, poczucie odpowiedzialnosci za swoje czyny czy tez swiadomosc ze mlodsze pokolenie stara sie utozsamiac ze WSZYSTKIMI cechami swojego idola, nie tylko tymi dobrymi ale tez (a moze I nawetw wiekszym stopniu) z tymi zlymi.
To rowniez swiadomosc tego ze jako wielce popularna wsrod mlodziezy persona publiczna jest sie rozliczanym za CALOKSZTALT zachowan (zarowno tych dobrych jak I tych zlych) I pamietanie o tym z oprocz wygrywania pasow w ringu jest sie tez adwokatem I propagatorem calego sportu, o czym Szpilka najwyrazniej nie ma zielonego pojecia. I tlumaczenie ze "boks to nie kolko rozancowe" I przytaczanie nazwisk innych bokserskich bandytow jest tu jak najbardziej nie na miejscu......I ktory z rodzicow zabierze swoje dziecko na trening bokserski widzac w telewizji co wyprawia ten "idol" mlodziezy?
Czy Szpilka swoim zachowaniem promuje chuliganstwo I daje ciche przyzwolenie na uliczny bandytyzm? Jak najbardziej tak. Czy jest to osoba godna podziwu czy warta nasladowania ze strony mlodego pokolenia? JAK NAJBARDZIEJ NIE (niezaleznie od etyki pracy na sali treningowej).

I zastanow sie dwa razy redaktorze zanim zaczniesz swoj artykul od slow "Pozdrowienia do wiezienia" I wartosci promowanych w swoim artykule (z pewnoscia rowniez czytanym przez wielu mlodszych uzytkownikow tego forum)........ Autor komentarza: coolpix
Data: 12-04-2015 14:27:27 
ciekawe,bliskie mi spojrzenie na temat,fajny artykuł.wśród komentarzy jak zwykle w njusie o szpilce ubóstwem umysłowym górujący marny mario 77.
 Autor komentarza: Maniek1986
Data: 12-04-2015 14:29:29 
Autor komentarza: Antonioo
Data: 12-04-2015 12:33:58

chociaż Artur krytykował za to Adamka.

ale przekreciles jego slowa, najpierw poszukaj poczytaj pozniej sie wypowiadaj

Szpilka padał bo na początku szedł do walki jak na ustawke byle by sie lać, a nie na tym boks polega i to juz chyba zrozumiał.
Dajcie mu potrenowac i zobaczymy co z niego będzie, bo po co odrazu gadac ze to miernota i nic nie osiagnie?
Głupota jest tez nakazywanie mu aby zerwal z przeszloscia, przeciez to jego zycie i niech robi co chce. Jest bokser o którym moze ogrom powiedziec ze warto brac z niego przyklad?
Bokserzy to takie małpki w cyrku, gladiatorzy, oni maja wyjsc do ringu i dac nam emocje a nie mamy czytac na pudlu ze chodzili z różancem.
Przeszlosci moze nie trzeba gloryfikowac ale zawsze trzeba o niej pamietac.
Mówicie że kruchy, a ja sie z tym nie zgadzam, z jenningsem zabraklo kondycji ktora juz ma. Mały tez nie jest na ta wage, ma wzrost wage budowe i sile. A Kliczko Wilder Fury czy Joshua to takie ewenementy, ale w zasadzie Szpilke nie wypuscił bym teraz tylko na Włada i Dentonaya
Teraz juz umniejszacie mu wygranej z Adamkiem, a pamietam jak ogrom z "Was" mowil ze najgorszy Adamek bez najmniejszego problemu pokona najlepszego Szpilke.
 Autor komentarza: tomalkowal
Data: 12-04-2015 14:33:55 
nic mu sie nie wylicza .jest wiesniakiem i tyle.a czy bedzie dobrym bokserem czas pokaze. ja mu zycze takich walk jak z jenningsem i szybkiego zejscia ze sceny.
 Autor komentarza: RSC2
Data: 12-04-2015 14:39:29 
@GROiLLORT

I jeszcze jedno
Masz rację.
Mejłeter jest dla mnie zerem jako człowiek.
Doceniam jedynie jego sukcesy sportowe choć nigdy mu nie kibicuję z wyjątkiem walki z Hattonem w której kibicowałem Floydowi.

Miedzy „ człowiekiem” a jego „sukcesami sportowymi” jest mniej więcej taka różnica jak z bandytą który ma na ręce elegancki zegarek.
Gardzę bandytą jako człowiekiem , ale podoba mi się jego zegarek .
Ale ten zegarek nie ma nic wspólnego z osobowością i nie jest pochwałą osoby.

I nigdy nie powiem ,że „bandyta” jest w porządku ,bo ma gustowny i elegancki zegarek.
Oceniając człowieka nigdy jego sukcesy sportowe nie przysłonią mi oceny i nigdy nie rozdzielę jego oceny ze względu na wyniki.
W ocenie człowieka nigdy nie rozdzielam moralności i wyników sportowych, czy innych.
Łącze je zawsze razem , a przede wszystkim moralność decyduje o mojej ocenie.
Człowiekiem jest się przede wszystkim.
Sportowcem się bywa ,a człowiekiem jest się całe życie.


I ciągle zadaję sobie pytanie .
Czy p. Biłuński ma na tyle odwagi ,aby spróbować obronić to co nabazgrał na kolanie bez zastanowienia , logiki,.
Chyba, że gloryfikuje postawy które są mu bardzo bliskie. I nie musi ich uzasadniać podobnie jak nie robi tego Szpilka.

Na 100% Szpilka czyta te artykuły o sobie na Bokser.org.
Wiem ,że mógłby się teraz do nich odnieść ,bo już Wasilewski nie ma na niego takiego wpływu aby mu tego zabronić jak kiedyś..
Ale po co ma się odnosić jak od tego ma swoich zaufanych adwokatów
 Autor komentarza: Mario1977
Data: 12-04-2015 14:39:29 
coolpix

Jak masz jakis problem napisz do "Przyjaciółki" Może tam cie zrozumieją i dadzą cukierka...
 Autor komentarza: GROiLLORT
Data: 12-04-2015 15:12:25 
RSC2,

nie krytykowałem Twojego wpisu za to, że oceniasz Szpilkę bardzo krytycznie za dokonania pozaringowe - każdy ma do tego prawo, nie zgadzam się z tym, trudno. Moim zdaniem nie sposób jest oceniać człowieka, którego się nie zna, tylko i wyłącznie na podstawie jego wizerunku wykreowanego przez media. Zwłaszcza, że:
1. media żerują na taniej sensacji - przykład: lament redaktora naczelnego orga w artykule dotyczącym pewnej słynnej bójki.
2. boks to biznes i niektórzy bokserzy wychodzą z założenia, że "nie ważne co się mówi, ważne żeby się mówiło", specjalnie prowokując pseudo-skandale (wcale bym się nie zdziwił jakby właśnie taki charakter miała bójka Szpili z Włodarczykiem).
Jeżeli Mayweather jest dla Ciebie zerem jako człowiek, pamietaj żeby stosowac odpowiednie standardy dla wszystkich bokserów mających przestępczą przeszłość. I do zer musisz zaliczyć np. Tysona, Hopkinsa i Stevensona. Wszyscy oni mają na koncie poważniejsze przewinienia niż Floyd.
 Autor komentarza: GROiLLORT
Data: 12-04-2015 15:13:00 
Ponadto napisałeś, że:

"Cytuję :” Wiązanie klasy sportowej z moralnością jest nieporozumieniem”
Koniec cytatu.

Ciekawi mnie jak autor obroniłby to stwierdzenie argumentami i przykładami, bo według mnie większej głupoty napisać już nie mógł."

To zdanie nie jest głupotą. Jest logiczne i nietrudno je obronić. Tym zdaniem sz.p. redaktor wskazuje, że nie należy oceniać dokonań sportowych przez pryzmat wybryków pozaringowych. W kolejnym swoim poście piszesz:

"Miedzy „ człowiekiem” a jego „sukcesami sportowymi” jest mniej więcej taka różnica jak z bandytą który ma na ręce elegancki zegarek.
Gardzę bandytą jako człowiekiem , ale podoba mi się jego zegarek .
Ale ten zegarek nie ma nic wspólnego z osobowością i nie jest pochwałą osoby."

No i właśnie. Zdajesz się jednak dostrzegać tą różnicę, ale nie dostrzegasz, że autor nigdzie nie próbuje usprawiedliwiać Szpilki ze względu na jego sukcesy sportowe. Przeciwnie, wyraźnie oddziela te dwie sfery. Pisząc o "przykładzie dla młodzieży" odnosi się do kwestii sportowych. I tyle. Czepiacie się tego artykułu na wyrost, zdecydowanie.
 Autor komentarza: andrewsky
Data: 12-04-2015 15:34:54 
Nie wiem o co to całe halo z tą bójka Szpilki z Diablo.Abstrahując od tego czy faktycznie do niej doszło i kto ją sprowokował ,to obaj mogą całą sytuację niezle spieniezyc
 Autor komentarza: Maniek1986
Data: 12-04-2015 15:35:56 
jeszcze co do samego Szpilki, czesto sie mowi ze jest za maly na wage ciezka ale poza kolosami ma niezle parametry:
Szpilka 193cm 102-106kg
Powietkin 188cm 103kg
Głaskov 190cm 102kg
Jennings 191cm 103kg
Perez 185cm waga duza
Takam 189cm waga duza
Arreola 192cm waga duza
Stivern 188cm waga duza
SOlis 185cm grubas
Chagaev 185cm 105kg
Andy Ruis jr 188cm waga kulka
Pulew 193cm 110kg
Cunningam 190cm 95kg

z tej listy nie puscił bym go jeszcze tylko na powietkina ktory ostatnio swieci w ciemnosci
a i z wiekszych i Joshue i Furego bym sie nie bał mu dac
 Autor komentarza: Grzelak
Data: 12-04-2015 15:36:47 
A po co tak się pochylać nad Szpilką? Jest wielu sympatycznych HW, lepszych boksersko (Povetkin, Fury, Ruiz Jr). Szpilka nie zasługuje, żeby poświęcać mu tyle czasu.
Nie lubię go i nie będę mu kibicować. Głównym powodem nie jest wcale kryminalna przeszłość tylko prymitywne zachowanie, to "wieśniactwo" jak niektórzy piszą, choć to niedobre określenie.
A redaktorowi życzę, aby kiedyś znalazł się w sytuacji oko w oko z kimś takim jak Szpilka i wtedy dziwnie się spojrzał albo powiedział coś nie tak.
 Autor komentarza: Maniek1986
Data: 12-04-2015 15:38:14 
moze dlateog ze to nasza jedyna nadzieja puki co?
Chyba ze kolodziej sie rozkreci...;
 Autor komentarza: matd
Data: 12-04-2015 15:42:05 
Szacun dla Szpilki sie nalezy ,mimo wszystko..Ja bardzo mu kibicuje,i widze jego zaangazowanie.Kolego ,,Maniek1986,, ,fajnie to przedstawiles.Ja ,tez wiele razy spotkalem sie z opinia ,ze Szpilka jest za maly na HV,jakis absurd ,Polak to typowy ciezki,nawet patrzac na ta tabelke ktora przedstawiles..nie kazdy ma warunki klitschki,furyego czy wildera.
 Autor komentarza: RSC2
Data: 12-04-2015 15:43:35 
@GROiLLORT
Zaszło tu małe nieporozumienie z tym czy łączyć moralność ze sportem ,czy nie łączyć.
Różnie to wygląda w zależności w jakim kontekście się to łączy i pisze.
„Moralności” nie łączę z „wynikami sportowymi” jeżeli tymi wynikami sportowymi miałbym usprawiedliwiać złą moralność.

Natomiast z wynikami sportowymi łączę moralność przy ocenie sportowca jako człowieka.

Jest tak dlatego że „moralność” jest nadrzędna.
Jeżeli dalej tego nie rozumiesz to trudno.
W kolejnych swoich wpisach pisałem o różnych kontekstach dlatego wydaje się że moich wpisach są rozbieżności.
A według mnie przekaż jest jasny i odwrotny do tego co pisał autor artykułu.
Ja osobiście Szpilki jako wzoru do naśladowania nie polecałbym ani w kontekście sportowym a tym bardziej moralnym.

[nie oceniam Szpilki na przykładzie taniej sensacji w rodzaju bójka z Włodarczykiem. Ten fakt nie ma najmniejszego wpływu na moją ocenę. Ponadto nie sądzę abym źle zrozumiał tekst artykułu.
Uważam, że autor „sukcesem” sportowym chce rozgrzeszyć całe życie. Czytałem ten artykuł wiele razy i takie mam odczucia. A jeżeli autor miał inne intencje to powinien to napisać jaśniej ,aby nie było wątpliwości lub dopisać wyjaśnienia. A jeżeli interpretację tekstu pozostawił czytelnikowi to musiał brać pod uwagę ,że ten odbiór może być różny]
 Autor komentarza: Maniek1986
Data: 12-04-2015 15:50:23 
zaraz ktos powie ze wzrost szpilki jest zwiększony, co jest bujdą bo jennings ma 191 a Szpilka jest od niego wyzszy
http://www.bokser.org/content/2014/01/25/200053/index.jsp
Jedno co mnie dziwi ze Kolodziej ma niby 193cm a jest znacznie wyzszy od szpilki
a tu szpilka wyglada na nizszego od glowackiego co ma 183cm
http://m.sport.pl/boks/51,104950,13617183.html
ale z kolei jest wyzszy od adamka ktory ma 187cm
http://www.ringpolska.pl/68-boks-zawodowy-zagranica/ranking-ringpolska-p4p/35548-ranking-wbc-fonafra-6-adamek-14-szpilka-17

:)
 Autor komentarza: Imperator
Data: 12-04-2015 15:53:22 
Maniek1986
Pineska nie ma 193cm. Porównaj sobie go do Adamka i Jenningsa.
 Autor komentarza: GROiLLORT
Data: 12-04-2015 15:56:07 
Maniek1986,

przeginasz w drugą stronę. Po pierwsze takie porównanie waga/wzrost mija się z celem - duża część bokserów jest zwyczajnie otłuszczona.

"a i z wiekszych i Joshue i Furego bym sie nie bał mu dac"

chciałbyś przedwcześnie skończyć karierę Szpilki? Nie wiem, czy kiedykolwiek będzie on gotowy na bokserów tego pokroju. Szczerze mówiąc - wątpię. Szpilka powinien celować w bokserów, których ma szanse obskoczyć na punkty - Ruiza/Arreolę. Ale i tu ryzyko jest spore.
 Autor komentarza: matd
Data: 12-04-2015 16:06:06 
Maniek1986

Te foty,to troche takie zludzenie optyczne.gdzis sie ktos przygarbi ,drugi wyprostuje,innym razem tak to zlapie kamera,albo jeden bedzie mial wysoki but drugi plaski, itd,itd ..no ale Artur te 190,moze troche wiecej ma.
 Autor komentarza: Grzelak
Data: 12-04-2015 16:07:32 
Autor komentarza: Maniek1986
moze dlateog ze to nasza jedyna nadzieja puki co?
Chyba ze kolodziej sie rozkreci...;


Jeżeli chciałbyś, żeby Polak był MŚ to rozumiem dlaczego kibicujesz Szpilce. Ja na sport tak nie patrzę. Kibicuję Polakom w innych dziedzinach, w tym co jest ważne. A w sporcie ... to jak dla mnie mogą spaść w rankingu FIFA na 150 miejsce, bez znaczenie.

Tam trochę niedokładnie podałeś dane co do rozmiaru Szpilki. Ma mniej wzrostu, jego waga jest nadmuchana, to cruiser i to nieduży. Jest delikatnej budowy, długa szyja, w swoim czasie dałby radę mieścić się w LHW.
 Autor komentarza: Maniek1986
Data: 12-04-2015 16:20:40 
podawalem wymiary wg wiki, ale na wazeniu był wiekszy od jenningsa wiec wychodzi na to ze i jemu dodali cm, zreszta jak to z facetami, dla nich 12 to 20cm :P
Czy jest nadmuchany to bym nie powiedizal, nabral masy wyrzezbil i jest ciezkim,
ma do tego predyspozycje i tyle. Nadmuchany to byl adamek co bylo po nim widac
 Autor komentarza: Maniek1986
Data: 12-04-2015 16:26:33 
zreszta jakby patrzec na te pompowanie i zdjac tluszcz z bokserow i do ciezkiej nie wejdzie
perez,tluscioch andy ruiz jr, arreola i solis i pewnie jeszcze kilku.
Czy sie to komus podoba czy nie to Szpila ma i dobry wzrost i wage i teraz wypracowana mase miesniowa i sadze ze mocno wybije do przodu dzieki warunkom w jakich ma szanse pracowac i wierze ze je wykorzysta
 Autor komentarza: titleshotthe
Data: 12-04-2015 16:30:39 
Fajny artykuł . Osobiście mam głęboko w d..pie co pan Szpilka robi z swoim życiem prywatnym i jakim jest człowiekiem . Jestem fanem boksu a nie fanem feisa czy twitera lub innego trybika napedzającego marketing . W walce z Adamkiem kibicowałem Tomkowi ale niestety przegrał . Szpilka go poprostu wyrażnie wyboksował z zimną krwią . Jennings to była dla niego ściana z którą sie zderzył . Z orientował sie że podwórko pana Wasilewskiego to piaskownica świata boksu . Teraz Shields mam taką nadzieje wrzuci go po trochu w świat boksu . Co do wartości sportowej to tak naprawde teraz okaże się jaką ma nasz młody prospekt . Pozdr All
 Autor komentarza: Maniek1986
Data: 12-04-2015 16:33:26 
fajny byłby rewanz z jenningsem ktorego jak juz zleje bezlitoscnie wlad bedzie musial sie odbudowywac wiec kto wie? A zadanie mzoe byc o tyle latwe ze po kliczce kazdy jest juz innym, slabszym bokserem.
 Autor komentarza: progresywny
Data: 12-04-2015 16:40:12 
Jakkolwiek chcielibyśmy zobiketywizować ocenę to i tak zawsze w pewnym stopniu pozostanie subiektywna. A ja jak kogoś bardzo nie lubię tak jak Szpilki to nigdy nie będę mógł kibicować. Niech sobie ma ten talent i szybkość, niech nawet wypije RedBulla i lata po tym ringu swoimi skrzydłami ale i tak dla mnie mentalnie pozostanie zerem i nigdy nie będę mu kibicował. Takie jest tylko moje zdanie.
 Autor komentarza: Enginer86
Data: 12-04-2015 17:38:11 
I kolejny gniot spod klawiatury Pana Biłuńskiego. Poprzednim było porównywanie ,,mrocznej'' przeszłości Kovaliowa do Stevensona. Autor wtedy postawił znak równości między Siergiejem którego rywal zmarł po walce a Adonisem który był alfonsem więził i gwałcił kobiety. Ot taka logika w myśleniu Pana Biłuńskiego. Dzisiaj autor znów okazuje swoją sympatię kryminalistą pisząc ,,Pozdrowienia do więzienia!'' Kolejny cytat: Najlepsi polscy pięściarze ostatniego ćwierćwiecza - z Dariuszem Michalczewskim, Andrzejem Gołotą i Tomaszem Adamkiem na czele - byli zresztą nie mniej kontrowersyjni od chłopaka z Wieliczki.'' Czyli uważasz że Adamek jest nie mniej kontrowersyjny od Tysona? Może Pan Biłuński napisze co miał na myśli??
 Autor komentarza: Pompon
Data: 12-04-2015 18:40:10 
Prawde jest taka że Artur nic wielkiego w boksie nie osiągnie,on nawet nie jest średniakiem w swojej wadze...
 Autor komentarza: theo
Data: 12-04-2015 18:48:52 
kochane bidoczki umyslowe
Problemem waszym jest to, ze:
Nie rozumiecie, ze NIE JESTEŚCIE OD OCENIANIA DRUGIEGO CZLOWIEKA, bo nikt nie jest, ocenic czlowieka to moze Bog (jesli istnieje). Wy mozecie patrzyc na siebie i starac sie samodoskonalic a nie oceniac kto jakim jest czlowiekiem

To jest podstawowa Wasza glupota

Czym innym jest uwazac, ze ktos jest taki lub inny, a czym innym jest publiczne ocenianie tego kogos- Wy mozecie w duchu cos myslec o kims, cos uwazac, ale nie oceniac


Zastanawiam sie kto Was w ogole wychowywal- to czy jest Bog to kwestia dyskusyjna, to czy jest sens przestrzegania jakiejs wymyslonej przez ludzi etyki to tez sprawa dyskusyjna. Na litosc boska, niemal wszystko jest sprawa dyskusyjna, wiec patrzac na boksera zdaje sie, ze inteligentny czlowiek patrzylby czy ten bokser go po prostu zabawia- jako osobowosc, jako talent, jako umiejetnosci. A nie srac sie ze ten ktos jest niemoralny, Chryste kto Wam tych glupot nakladl do glow

Tymczasem Wy sracie sie z jakas moralnosci, czy niemoralnoscia- moralnosc to nie nauka, to tylko cos wymyslonego przez ludzi, nie wiem czy wiecie dzieci, ale istnieja takie przypadki ludzi ktorzy wychowywali sie sami w lesie- guess what mietki wy nasze drogie czy oni byli moralni...

Na pewno trzeba Szpilke potepic ze zaatakowal czlowieka- ale to nie kwestia moralnosci, a kwestia tego, ze ludzi ktorzy zagrazaja innym trzeba izolowac
 Autor komentarza: Enginer86
Data: 12-04-2015 18:55:02 
Sportowiec jest wzorem dla młodych chłopaków więc powinien promować jakieś wartości, dawać przykład być wzorcem do naśladowania. Sportowiec nie powinien promować i afiszować się z kulturą więzienną. Wiem że w więzieniach siedzi wielu porządnych ludzi za np jazdę rowerem po piwie, ale jednak większość zdecydowana to recydywa. Tyle w temacie.
 Autor komentarza: Enginer86
Data: 12-04-2015 18:58:57 
Jest jeszcze wizja sportowca promowana przez kolegę cop'a która mówi że sportowiec to przede wszystkim produkt marketingowy który musi umieć się sprzedać, więc wszelkie kontrowersję są na plus
 Autor komentarza: andrewsky
Data: 12-04-2015 19:14:53 
Ty enginier co za belkot

"Sportowiec jest wzorem dla mlodych chlopakoW"-no nie,zaraz jebne.Dla mlodych chlopakow wzorem to ma byc ojciec,a nie jakis koles,ktorego widza w telewizji jak leje drugiego po mordzie

99% chlopcow trafia na treningi boksu,bo chce sie nauczyc bic,a nie dla jakis wyzszych ideii

I jeszcze jedno,nie ma czegos takiego jak "kultura wiezienna"

Masz prawo nie lubic Szpilki,ale twoja proba uzasadnienia tego wypadla wprost tragicznie
 Autor komentarza: UsAtmel
Data: 12-04-2015 19:40:51 
andrewsky
Data: 12-04-2015 19:14:53
Ty enginier co za belkot

"Sportowiec jest wzorem dla mlodych chlopakoW"-no nie,zaraz jebne.Dla mlodych chlopakow wzorem to ma byc ojciec,a nie jakis koles,ktorego widza w telewizji jak leje drugiego po mordzie

99% chlopcow trafia na treningi boksu,bo chce sie nauczyc bic,a nie dla jakis wyzszych ideii

I jeszcze jedno,nie ma czegos takiego jak "kultura wiezienna"

Masz prawo nie lubic Szpilki,ale twoja proba uzasadnienia tego wypadla wprost tragicznie
///
Gość napisał co uważa i to ma normalny moralny sens , dziwne że dla ciebie to jest dziwne .
Od tysiącleci sport oprócz oparcia w fizycznej sprawności sportowców niósł z sobą pozytywne wartości moralne i społeczne .Czy coś pod tym względem sie zmieniło?Czy dziś nie wymagamy od sportowca tego samego ?
 Autor komentarza: UsAtmel
Data: 12-04-2015 19:50:39 
Enginer86
Data: 12-04-2015 18:58:57
Jest jeszcze wizja sportowca promowana przez kolegę cop'a która mówi że sportowiec to przede wszystkim produkt marketingowy który musi umieć się sprzedać, więc wszelkie kontrowersję są na plus
///
:) cop powtarzał tutaj to tysiąc razy wiec co po niektórym utrwaliło sie jako prawda .
Zawsze komentowałem to jako sprzedawanie margaryny jako lepszego produktu niż masło .
 Autor komentarza: andrewsky
Data: 12-04-2015 19:50:49 
usatmel
Czy ty jestes tym userem,ktory zakladal sie z kolegami,ze zrobi im loda,jak Szpilka wygra z Adamkiem?
 Autor komentarza: UsAtmel
Data: 12-04-2015 19:56:52 
Ważna kwestia . Kilkoro z userów pisze że Redakcja bokser.org nie powinna dopuszczać do emisji tego typu artykułu .
Jestem innego zdania . Trzeba dać bardziej oficjalnie wypowiedzieć w tym przypadku stronie
która broni Artura Szpilki .Ze strony Redakcji jest to pozytywne i dość rzadko spotykane w świecie polskich mediów .
 Autor komentarza: UsAtmel
Data: 12-04-2015 20:02:20 
andrewsky
Data: 12-04-2015 19:50:49
usatmel
Czy ty jestes tym userem,ktory zakladal sie z kolegami,ze zrobi im loda,jak Szpilka wygra z Adamkiem?
///
jestem userem który w kwesti jaką napisałeś kilka postów wcześniej ma inne zdanie .
 Autor komentarza: UsAtmel
Data: 12-04-2015 20:12:56 
andrewsky
///
kiedyś był tu dość aktywny człowiek który pisał posługując sie nickiem graficznie identycznym z moim .
Było widać że to ktoś inny jeśli podstawiło sie inną czcionke , być może zapamiętałeś wypowiedzi tego kolesia który swoimi wpisami dążył do powstania złej opinii o Bokser.org .
 Autor komentarza: Maniek1986
Data: 12-04-2015 20:19:10 
Autor komentarza: Pompon
Prawde jest taka że Artur nic wielkiego w boksie nie osiągnie,on nawet nie jest średniakiem w swojej wadze...

Nie? notują go nawet na 10 miejscu więc ok, to już najwyższą półka więc jest lepszy niż sredniak. Znasz kogoś spoza 10 która może go pokonać?
 Autor komentarza: andrewsky
Data: 12-04-2015 20:22:58 
usatmel
Okay
 Autor komentarza: Enginer86
Data: 12-04-2015 20:25:12 
@Maniek1986
Mike Perez np. IBF#13 WBO#12
 Autor komentarza: Maniek1986
Data: 12-04-2015 20:32:09 
Perez? Z obecnej formy bardzo asekuracyjny wrecz strachliwy mało boksujacy? Jennings wykazał z nim dużo słabsza postawę niż że Szpilka i go pokonał. A Powietkin zmieli go jak Takama.
 Autor komentarza: UsAtmel
Data: 12-04-2015 20:33:35 
Szpilka osiągnoł w zawodowym boksie bardzo dużo . Jest na dziś w ścisłej 20 , dla wielu nawet w 10 .
Już zarabia bardzo duże pieniądze porównując z średnią zarobków w Polsce .
Natomiast nie osiągnoł NIC w dziedzinie moralnej , rozwoju psychicznego , dojrzałości społecznej itp.itd. ..... pamietacie jak mówił i nawet prawie przysięgał że z Fiodorem to na całe życie i mówił to serio , to cały Szpilka , nieważne co powiedział jak będzie miał interes zdradzi każdego ! .
Klasyka psychopaty .
 Autor komentarza: progresywny
Data: 12-04-2015 20:34:09 
Ale ja tego nie rozumiem. Redakcja ma konflikt z Wasilewskim, a przecież Szpilka jest zawodnikiem a właściwie znakiem rozpoznawczym i koniem napędowym Wasilewskiego, dlatego redakcja nie powinna włazić w tyłek Szpilce bo to strzał kolano. Ja bym ani słowem nie wspomniał o kimś kto reprezentuje konkurencyjną firmę...lol...
 Autor komentarza: Enginer86
Data: 12-04-2015 20:36:38 
Chciałbym zobaczyć Szpilkę z Ruizem, dwóch młodych kontrowersyjnych prospektów :)
 Autor komentarza: UsAtmel
Data: 12-04-2015 20:40:14 
Już pomijając ataki z nienacka z główki Zimnocha a teraz Diabełka ,bardziej konkretne w ocenie postaci Szpilki jest to jak postąpił z swoim Ojcem (osobe która zastąpiła mu w pozytywnym znaczeniu Ojca)jak osobiście określał Łapina .
 Autor komentarza: progresywny
Data: 12-04-2015 20:40:18 
A druga rzecz, której nie rozumiem to, że przed walką z Adamkiem panowały opinie, że Szpilka nigdy nic nie osiągnie, że nikogo znaczącego nie pokona tylko emerytów i tak dalej. A po wypunktowaniu najgorszego Adamka w karierze (też nie wygrał z nim w jakimś porywającym stylu, najbardziej adekwatna punktacja to 96-94 a należy pamiętać, iż to nie był Adamek chociażby z walki z Głazkowem gdzie jeszcze był aktywny i ambitny) to nagle zaczął się hurra optymizm i okazuje się nagle, że Szpilka będzie mistrzem świata i mało jest takich zawodników, którzy zdołaliby go pokonać. Ogarnijcie się w końcu, bo popadacie ze skrajności w skrajność. Adamek z tamtej walki nie jest naprawdę aż takim wyznacznikiem, który by stawiał Artura jako zwycięzcę z Kliczko, Wilderem, Povetkinem, Jenningsem, Joshuą czy innymi naturalnymi ciężkimi!
 Autor komentarza: UsAtmel
Data: 12-04-2015 20:48:53 
progresywny
///
dokładnie ,T Adamek z walki z Szpilką nie jest wykładnikiem poziomu umiejestności Szpilki bowiem Tomek w tamtym czasie już był świadom konca swojej kariery w znaczeniu próby ataku na mistrza jakiejś z organizacji bokserskiej .Adamek przyjechał ,odbił karte obecności i odjechał zaliczając kase .
Szpilka wygrał ale nie pokazał nic nowego , żadnej nowej zapowiadanej jakości .
 Autor komentarza: RSC2
Data: 12-04-2015 20:52:44 
@theo
A co to za teoria ,że człowiek nie ma prawa oceniania postępowań drugiego człowieka?
Autor artykułu dokonał także oceny więc chyba można się z nią nie zgodzić.

UsAtmel’
Mylisz pojęcia.
Czym innym jest pisanie o czymś jako informacji a czymś innym propagowanie jako poprawnego trendu.
 Autor komentarza: UsAtmel
Data: 12-04-2015 20:58:46 
RSC2

UsAtmel’
Mylisz pojęcia.
Czym innym jest pisanie o czymś jako informacji a czymś innym propagowanie jako poprawnego trendu.
///
Ponieważ nie cytujesz moich słów do których sie odnosisz to co ja mam ci odpowiedzieć :)
Jest zbyt wiele możliwości .Może coś myle a może nie .
 Autor komentarza: theo
Data: 12-04-2015 21:10:10 
@Maniek1986
Ale Ty glupoty opowiadasz: Szpilka nie ma kur.a zadnych 193 cm, ale przyszywane 190 cm.
Poza tym naturalnie ma wagi i siły jak 89 kilogramowiec, a nie zadne 104, daj Panie spokoj, Jennings go zabil fizycznoscia, nie chodzilo tylko o kondycje, Szpilka mial dobra kondycje w tej walce. Przegral- czemu? bo nie mial WYKURWISTEJ kondycji.
A musial taka miec zeby zniwelowac ogromna przewage fizycznosci Jenningsa.

Wygrana z Adamkiem to wygrana z dobrym twardym PÓŁCIĘZKIM TECHNIKIEM.
Wygrana z naturalnymi ciezkimi to bedzie ZUPELNIE INNA PARA KALOSZY KOLEGO i mowi Ci to ktos kto bardzo rzadko myli sie w typowaniu (nie kto inny jak ja znowu mialem racje ze Glazkow wygra z Cunninghamem).

Nie chodzi tylko o wzrost, chodzi o kościec, siłę. Taki Stiverne ma 185, ale to jest byk, silny fizycznie, potezne bary, to naturalny ciezki, stlamsilby Szpilke Szpilka odbijalby sie od lin jak zabawka.

Obejrzyj jeszcze raz walke z McCline'm- tak, tak bedzie wygladala kazda walka Szpilki z naturalnym ciezkim. Czy to Glazkow, czy to Jennings. Człowieniu zauwaz te prawidlowosc: zarowno z McCline'm jak i z Jenningsem Szpilcia spierdalał po ringu ile sie dalo.
Przypadek?

NIE- i zadne pompowanie miesni tego nie zmieni. Szpilka nie nadaje sie do wagi ciezkiej i moze wygrac np z Andy Ruizem, albo z Chisorą, ale z sprawnym ciezkim jak Glazkow czy Jennings zawsze i wszedzie dostanie wpierdol chyba ze podkreci obrone uniki i kondycje do poziomu na ocenę 5 a to bedzie naprawde ciezkie do zrobienia
 Autor komentarza: Maniek1986
Data: 12-04-2015 21:21:25 
Theo chyba ty bredzisz. Myślisz że poszedlem z miarka i go zmierzylem? Takie dane są na necie. jest wyższy od jenningsa znaczy że i jego dane przeklamane?

Już z 10 raz czytam jaki to jesteś wspaniały bo wytypowales cunn-glaskov...

Walką z mcclinem była kilka lat temu więc i szpilka jest inny.
 Autor komentarza: samurai
Data: 12-04-2015 21:40:34 
A ja tam widze ze Szpilka chce sie zmienic tylko ma jeden problem,on zabardzo ma we krwi ten awanturnicki styl zycia (ustawki,bojki kibolskie,chec szpanu itd.) Trzeba czasu aby te nawyki i sposob myslenia mu wyparowal. Mysle ze zmiana otoczenia bedzie miala pozytywny wplyw na jego rozwoj emocjonalny. Jesli bedzie otoczony madrymi ludzmi ktorzy beda mu pokazywac ze sa inne drogi to sie zmieni.Tak mysle. Dajmy mu mandat zaufania,zobaczymy gdzie zajdzie i sportowo i jako czlowiek.
 Autor komentarza: progresywny
Data: 12-04-2015 21:45:07 
@UsAtmel

Dokładnie, a rzeczywistość jest inna niż ta kolorowa, którą wykreowali fan boye Szpilki. Z tego co zauważyłem to jak Szpilka dostaje naturalnego ciężkiego z długimi łapami i który ma czym przyłożyć to spanikowany ucieka się do skrajnej defensywy a w jego oczach widać było strach. Z McCline'm taktyka na wypunktowanie mu wyszła bo i Jamael był wiekowy, wolny na nogach i przyjechał po pieniądze, ale z Jenningsem udało mu się ureać 1, max. 2 rundy. Co będzie jak on zawalczy z Wilderem lub Kliczko? Przecież on w tym ringu narobi w spodnie ze strachu, bo oni są silniejsi niż JMC i BJ razem wzięci.
 Autor komentarza: progresywny
Data: 12-04-2015 21:46:25 
*urwać
 Autor komentarza: UsAtmel
Data: 12-04-2015 22:00:00 
progresywny
///
dlatego mówimy na dziś o top 20 hw .Pierwszą próbe wejścia do 10 hw Szpilka przegrał , zwyciestwo nad Adamkiem nie przesuwa go do przodu nic .Czekam co tam wykrzesają z niego w ameryce .ale nie czekam na to jako kibic .
 Autor komentarza: UsAtmel
Data: 12-04-2015 22:01:33 
PS jakby McCline chciał to wygrać zabiłby wtedy Szpilke w ringu .
 Autor komentarza: theo
Data: 12-04-2015 22:29:39 
@Maniek1986
Starasz sie miec swoje zdanie zamiast jak mantre powtarzac glupoty innych, ale co do Szpilki mysle ze sam wiesz ze duzo przesadzasz.
Tak, byl wyzszy o te pol centrymetra na wazeniu z Jenningsem. A Jennings ma 188-189. Szpilka ma z 190 cm co najwyzej, nie stałem z miarką, ale wszystkie znaki na Niebie tak wskazuja.
Nie mowie ze to malo, Muhammad Ali mial 190,5 cm, tyle ze widzisz, to byl NATURALNY CIEZKI. On nie zostalby stlamszony przez takiego Jenningsa, bo mierzyl sie z znacznie silniejszym Foremanem, z Shaversem, Listonem, itp- Ali byl silny fizycznie, mial nieslychanie twarda szczeke.

Szpilka jest naturalnie znacznie mniejszy od Alego jak i od Jenningsa i tu nie chodzi o te 1-2 cm tego kto jest wyzszy, chodzi o kościec, o naturalna wage, o sile, o odpornosc. Szpilka to chlopak 90 kg, nie wiecej.
Przykro mi, ale tak jest i mysle ze sam dobrze o tym wiesz, albo cos sobie wmawiasz.


Pamietaj zawsze o tej prawidlowosci ktora Ci tutaj piszę: z McCline spierdalał po ringu, z Jenningsem tez spierdalał po ringu. Obu z nich łączy to ze sa w pelni naturalnymi ciezkimi o przyzwoitych umiejetnosciach, przyzwoitym ciosie, twardych, stosunkowo w miare szybkich- takie naturalne chłopy.
Przypadek?

Nie skreslam Szpilki bo ja nikogo nie skreslam bo nie jestem jasnowidzem, ale na moje oko za żadne skarby chlopak nie jest naturalnym ciezkim i nim nie bedzie, zadne napompowanie miesni tutaj nie pomoze. To w ogole nie te kości co ten Jennings czy Głazkow, czy McCline. Zobacz jak Szpilka ma chudziutkie rączki przy swojej wadze. Waży z 104 kg, a mimo tego nabijania miesni, te rączki ma w stylu "pająka".

Powiem o Szpilce tak: chłopak czuje troche rytmu, czuje troche timingu, ma swoiste "czucie" boksu, umie odpowiednio wyprzedzic swoim prostym, ma ładną pracę nóg (choc troche za duzo "ozdobnikow") i z Ruizem lub rozbitym Chisorą może wygrać. Przy dobrym prowadzeniu moze cos osiagnac na papierze. Jednak w starciu z takimi jak Jennings, Głazkow, itp zawsze bedzie dla mnie na straconej pozycji, bo kazdy ich cios gdzies na klate czy w okolice szczeki bedzie go bardzo oslabial, bo to inna waga ciosu, Szpilka jest kruchy. Artur ma niezly cios gdy ma miejsce aby go zadac, bo sile ciosu bierze z dynamiki a nie z ciężkiej łapy.

Jak go tam "naoliwią" Amerykancy to kto wie, może mnie zaskoczy i wygra z zawodnikami jakich wymienilem czy ich podobnymi odpowiednikami, ja nie jestem alfą i omegą, ale będzie naprawdę ciężko.
Podstawą mądrości jest odroznic dobrą reklamę od prawdy. Szpilka reklame i marketing ma dobry, ale w ringu reklama i marketing nie walczy co dobitnie pokazal Jennings
 Autor komentarza: Maniek1986
Data: 12-04-2015 22:30:35 
No tak a z kim wcześniej bił jennings że wpadł do tej 10 po wygranej że szpilka? Z nikim. Ja wcześniej o nich słyszałem tylko w przelocie i nic więcej.

No tak ale pewnie Wasyl zapłacił że 30kola zielonych i bogaty facet dał się obić...
 Autor komentarza: PanJanekTygrys
Data: 12-04-2015 23:31:10 
Co to są "małe pięści"?
 Autor komentarza: OjciecZradioMaryja
Data: 12-04-2015 23:31:14 
Dajcie spokoj juz z tymi 193 cm szpilki :)
Wlodarczyk ma 186 i co szpilka jest wiekszy o 7cm :) ?

http://www.topstars.pl/wp-content/uploads/2012/02/MW_20120222_03_134.jpg

I juz wiecej nie wracajmy do wymiarow gita
 Autor komentarza: UsAtmel
Data: 12-04-2015 23:38:02 
PanJanekTygrys
Data: 12-04-2015 23:31:10
Co to są "małe pięści"?
///
A h... wie co poeta miał na myśli . Może jakiś film oglądał .
 Autor komentarza: UsAtmel
Data: 12-04-2015 23:39:53 
dobry kawałek muzy :)
ale miłośnicy rapu niemają co słuchać :)
No Second Chance - Blackmore's Night
https://www.youtube.com/watch?v=m0pz24sNORs
 Autor komentarza: Grzelak
Data: 12-04-2015 23:47:57 
Autor komentarza: PanJanekTygrys
Co to są "małe pięści"?

Prawdopodobnie autor tak nazwał sobie cykl własnych artykułów i już, znak rozpoznawczy, tak jak w tv cotygodniowy program jednego redaktora ma swoją nazwę, np. "kropka nad i", dla rozróżnienia.
 Autor komentarza: UsAtmel
Data: 12-04-2015 23:51:03 
Grzelak
Data: 12-04-2015 23:47:57
Autor komentarza: PanJanekTygrys
Co to są "małe pięści"?

Prawdopodobnie autor tak nazwał sobie cykl własnych artykułów i już, znak rozpoznawczy, tak jak w tv cotygodniowy program jednego redaktora ma swoją nazwę, np. "kropka nad i", dla rozróżnienia.
///
:) no toś wytłumaczył co wszyscy wiedzą , chodziło o to co konkretnie poeta miał na myśli ...:)
 Autor komentarza: PanJanekTygrys
Data: 12-04-2015 23:52:10 
UsAtmel

Dzięki za wyjaśnienie . Myślałem że" Małe pięści" to może jakiś magazyn albo program o którym nie wiem.Ale jak napisałeś"poeta" to zetknąłem co za poeta popełnił ten artykuł.
I się wyjaśniło. Już wiem dlaczego ten arartykuł taki dziwny i h. wie o co chodzi.
 Autor komentarza: UsAtmel
Data: 12-04-2015 23:53:06 
Może chodzi o kung-fu ? droga pięści , dopieszczone małe pięści . małe pięści wielki duch manitou ?
Zapewne autor nigdy nie wyjaśni .
 Autor komentarza: UsAtmel
Data: 12-04-2015 23:54:52 
PanJanekTygrys
///
:)
 Autor komentarza: UsAtmel
Data: 12-04-2015 23:58:40 
ach doznałem olśnienia , autor utożsamia sie z wizerunkiem małych pięści w boksie , małych ale mających swoje do powiedzenia . To na bank to , wypowiedz małych pięści .
 Autor komentarza: UsAtmel
Data: 12-04-2015 23:59:25 
oryginalne ale troche pretensjonalne
 Autor komentarza: PanJanekTygrys
Data: 13-04-2015 00:00:31 
Szczerze mówiąc przeczytałem tylko pierwsze 2 zdania do zwrotu "Pozdrowienia do więzienia ".I zdecydowałem się poczytać komentarze bo wiedziałem że więcej się z nich dowiem.
Następnym razem sprawdzę kto jest autorem artykułu zanim zacznę czytać.
 Autor komentarza: sexo
Data: 13-04-2015 00:19:06 
Do czasu walki Szpilki z Jenningsem nie bylem fanem Artura ale to sie zmienilo po tej walce.Dla wielu pokazala ze Szpilce daleko do czolowki itd ale mi z kolei pokazala ze pomimo porazki Szpilka puka do dzwi za ktorymi znajduje sie swiatowa elita.Ogladalem ta walke kilka razy i nie zauwazylem jakiejs wielkiej dominacji Jenningsa nad Szpilka,Jennings w ogole go porzadnie nie zranil i jestem przekonany ze rewanz Artur wygra.Sa walki po ktorych odrazu mozna stwierdzic ze dany piesciarz w czolowce sie raczej nigdy nie znajdzie np.Wawrzyk vs Povietkin.Po walce z Adamkiem juz tylko upewnilem sie w przekonaniu ze moze to byc nastepny Wielki Polski Ciezki po Golocie na ktorego walki bedzie sie czekalo do rana:)a przynajmniej tego sobie zycze:)Wsiadl do samolotu i polecial na podboj swiata,bardzo dobra i w odpowiednim momencie podjeta decyzja.
 Autor komentarza: sexo
Data: 13-04-2015 00:21:00 
Hey Tygrysie:)co tam w Southampton sie dzieje ciekawego:)?
 Autor komentarza: PanJanekTygrys
Data: 13-04-2015 00:35:14 
Witaj sexo

Nic ciekawego się nie dzieje. Pogoda ładna jeszcze trochę i będzie można grilla rozpalić.
 Autor komentarza: sexo
Data: 13-04-2015 00:41:41 
Ano to prawda z pogoda:)ja w Brighton juz sie opalam w dzien na plazy:)
 Autor komentarza: PanJanekTygrys
Data: 13-04-2015 00:46:48 
sexo
No pewnie że w dzień.w nocy nie próbuj. :)
 Autor komentarza: sexo
Data: 13-04-2015 00:56:07 
Tygrys

No niestety w nocy nie ma pogody ale to nie przeszkadza zeby samemu sie troche spalic:)Mam takie szczescie ze kolezanka Kimberly ktora wlasnie mnie odwiedzila lubi ogladac boks jak sie szykuje jakas duza walka:)Wlasnie sie zastanawiam co by to obejrzec:)
 Autor komentarza: PanJanekTygrys
Data: 13-04-2015 00:57:39 
sexo
Co do walki Szpila v Jennings to faktycznie była to wyrównana walka.
Wygrał Jennings bo miał lepszą kondycję i był silniejszy fizycznie.
Ale Kliczko go sponiewiera jak psa.
 Autor komentarza: PanJanekTygrys
Data: 13-04-2015 01:01:13 
A z koleżanką napewno miło sobie spędzisz czas. Niekoniecznie przed telewizorem.
 Autor komentarza: sexo
Data: 13-04-2015 01:05:55 
Janek

Racja,walka byla wyrownana i jesli zaliczac Jenningsa do czolowki(w dzisiejszych czasach chyba mozna go zaliczac:D)to pokazala ze Szpilce wcale nie jest tam tak daleko moim zdaniem.Artur teraz ciezko trenuje w US i mysle ze to on w rewanzu bedzie mial lepsza kondycje i bedzie silniejszy fizycznie:)a tak powaznie to obaj beda na takim samym poziomie jesli o to chodzi.Kliczko go bedzie bic to fakt ale czy bedzie to straszne bicie to ciezko powiedziec.Mam przeczucie ze Jennings pomimo porazki da zaskakujaca dobra walke.
 Autor komentarza: sexo
Data: 13-04-2015 01:13:58 
Jak nazywam Bronera pajac to Kimberly nie lubi smiac sie ze mna:( moze dlatego ze ona tez jest czarnoskora:)
 Autor komentarza: PanJanekTygrys
Data: 13-04-2015 01:19:35 
Za duża przepaść ich dzieli. Jennings dostawał baty od Pereza ale znowu pomogła mu kondycja. I wygrał.
 Autor komentarza: PanJanekTygrys
Data: 13-04-2015 01:26:01 
Czarnoskóre bardzo fajne . Lubie murzyneczki.
 Autor komentarza: sexo
Data: 13-04-2015 01:26:12 
Widzisz Jennings moze nie ma wielkiego talentu ale jesli sie kocha to co sie robi to ciezka praca mozna zblizyc sie tam gdzie sa super talenty i walczyc jak rowny z rownym jednak w jego walce z Kliczka to raczej chyba nie zadziala chociaz to jest boks i dopoki jest ogien...
 Autor komentarza: sexo
Data: 13-04-2015 01:30:44 
Stary w Brighton takie dupy sie kreca ze mozna sie zagapic i pod samochod wpasc:)Nie wiem dlaczego,wg mnie powinno byc odwrotnie ale duzo ludzi na weekend z Londynu przyjezdza do Brighton:)ale ok mi to pasuje:)
 Autor komentarza: PanJanekTygrys
Data: 13-04-2015 01:33:36 
Mieszkałem w Londynie,tam też dużo tego kwiatu.
 Autor komentarza: sexo
Data: 13-04-2015 01:36:24 
Swiat sie zmienia, zmienia sie na lepsze:)
 Autor komentarza: PanJanekTygrys
Data: 13-04-2015 01:39:34 
No.
Idę spać. Narka. Miłej nocki z koleżanką.
 Autor komentarza: sexo
Data: 13-04-2015 01:41:40 
Ok Tygrysie,w katakcie jak cos,uwazaj tam na siebie:)3m sie
 Autor komentarza: RSC2
Data: 13-04-2015 09:07:44 
Wiele osób tu na forum dokonuje oceny umiejętności sportowych Szpilki przez pryzmat niechęci do niego jako człowieka.
Ja też nie jestem entuzjastą Szpilki , ale staram się powstrzymać od „przepowiadania” jego przyszłości bo w boksie może zdarzyć się wszystko.
To czy on jest typowym ciężkim czy nie typowym może nie być przeszkodą w zdobyciu tytułu.
Znam „małych” ciężkich którzy byli mistrzami świata i wchodzili do najcięższej wagi z wag niższych.

1 .03.2003 Las Vegas
O Mistrzostwo Świata WBA
Roy Jones.Jr. 85.5 kg - John Ruiz 102.5 kg
 Autor komentarza: grzemill
Data: 13-04-2015 11:20:22 
PDW + godło = "art. 137 par. 1 kodeksu karnego Kto publicznie znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwowy,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku." -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- POZDROWIENIA DO PUSTEJ GŁOWY MAŁYCH PIĘŚCI
 Autor komentarza: Callisto
Data: 13-04-2015 13:34:13 
Dodam jedynie ze JP na 70% bo troche sie boje oraz ze CHWDSP (Straz Pozarna) bo tylko Bog moze mi gasic mieszkanie.
 Autor komentarza: CELko
Data: 13-04-2015 16:43:27 
grzemill

Trzeba w takim razie zamknąć wszystkich kibiców z Zakopanem co na flagach pisali nazwy swoich powiatów, wsi i miasteczek :)
 Autor komentarza: RSC2
Data: 13-04-2015 19:17:44 
CELko

Nazwa wsi nie znieważa flagi
 Autor komentarza: zin
Data: 13-04-2015 21:42:28 
Szpila ma szanse z małymi ciężkimi... Kliczko , Wilder, Stiverne , Jaoshua, czy Fury odsyłają go do krainy snów w max 5 rundy :)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.