MAYWEATHER: WARD POKONAŁBY GOŁOWKINA

Redakcja, mlive.com

2015-04-06

Jak zakończyłaby się potyczka Andre Warda (27-0, 14 KO) z Giennadijem Gołowkinem (32-0, 29 KO), o której marzą kibice boksu na całym świecie? Zdaniem Floyda Mayweathera Jr. (47-0, 26 KO) wynik mógłby być tylko jeden.

- Widziałem ostatnią walkę "GGG", po raz pierwszy zobaczyłem go w akcji. Gdyby się zmierzył z Wardem, Andre by wygrał, bez dwóch zdań. Gołowkin to jednak solidny pięściarz, lubi się bić. Mnie często krytykowano za to, że walczę zbyt defensywnie, ale koniec końców to mi się opłaciło - stwierdził najlepszy bokser świata.

Mayweather, choć docenia kunszt Warda, zaznacza, że w parze z jego bokserskimi umiejętnościami nie idą umiejętności marketingowe. Dlatego gdyby stanął przed możliwością podpisania kontraktu promotorskiego z nim lub, na przykład, Adrienem Bronerem (30-1, 22 KO), bez wahania wybrałby tego drugiego.

- Andre Ward to wyjątkowy pięściarz. Dopiero co podpisał umowę z nową grupą, dobrze, że tak się stało. Andre jest świetnie wyszkolony, to naprawdę znakomity zawodnik. Ale jeżeli miałbym podjąć decyzję biznesową, wybrałbym do współpracy Bronera. Czy to się komuś podoba czy nie, biznes rządzi się swoimi prawami. Chodzi o osobowość - powiedział.