HOLYFIELD W WALCE POKAZOWEJ Z BYŁYM KANDYDATEM NA PREZYDENTA

Redakcja, TMZ

2015-03-28

Evander Holyfield znowu pojawi się między linami, tym razem jednak tylko w towarzyskim charakterze. Słynny mistrz wagi ciężkiej stoczy walkę pokazową z byłym kandydatem na prezydenta Stanów Zjednoczonych Mittem Romneyem.

52-letni bokser i 68-polityk, republikański kandydat w wyborach w 2012 roku, zakończonych zwycięstwem Baracka Obamy, zmierzą się 15 maja w Utah. Zysk z wydarzenia zostanie przekazany na rzecz fundacji CharityVision, która pomaga osobom niewidomym w sfinansowaniu operacji przywracającyh wzrok.

- To dobra fundacja, a ja chcę pomagać. Z Romneyem trochę posparujemy, nie będzie to poważna walka. Na pewno nie zrobię mu krzywdy, Mitt wybrał do tej zabawy właściwą osobę - powiedział Holyfield, dodając, że o ile on będzie ostrożny, o tyle były gubernator stanu Massachusetts będzie mógł w ringu odpalić swoje najmocniejsze działa. - O ile mnie trafi. Mam dość dobrą obronę.

Holyfield ostatnią zawodową walkę stoczył w 2011 roku. W 2014 oficjalnie zakończył bokserską karierę, w trakcie której sięgał po mistrzostwo świata w kategoriach junior ciężkiej i ciężkiej.