Archiwum wiadomości z dnia: 2015-03-19

 CULCAY Z WEBEREM O PAS WBA W WERSJI TYMCZASOWEJ?

Reprezentujący Niemcy zawodnicy kategorii junior średniej - Jack Culcay (19-1, 10 KO) oraz Maurice Weber (21-1-1, 8 KO), są kandydatami do stoczenia walki o wakujący pas WBA w wersji tymczasowej podczas gali we Frankfurcie zaplanowanej na 9 maja. Pojedynek bezpośrednio miałby poprzedzać starcie wieczoru z udziałem Felixa Sturma (39-4-3, 18 KO) z Fedorem Czudinowem (12-0, 10 KO).
HAYMON WKRACZA NA ESPN

Al Haymon powiększa swoją dominację na bokserskim rynku. W środę oficjalnie poinformowano o rozpoczęciu współpracy potężnego menedżera z telewizją ESPN. Jego seria "Premier Boxing Champions" zastąpi emitowany od siedemnastu lat cykl "Friday Night Fights".WILDER NIE ZAIMPONOWAŁ JENNINGSOWI

Na rynku amerykańskim po latach posuchy trwa rywalizacja o miano najlepszego zawodnika wagi ciężkiej. Niedoceniany Deontay Wilder (33-0, 32 KO) uciszył trochę krytyków wygraną nad Bermane'em Stiverne'em i zdobyciem pasa federacji WBC, ale Bryant Jennings (19-0, 10 KO) przekonuje, że jego rodak wcale tak dobrze nie wyglądał.
PÓŁGODZINNY TRENING PACQUIAO NA POWIETRZU

Na sali treningowej Manny Pacquiao (57-5-2, 38 KO) szlifuje umiejętności bokserskie zamknięty przed całym światem, ale kiedy wychodzi na zewnątrz - towarzyszy mu ogromna świta. Zobaczcie półgodzinny trening Filipińczyka. "Pacman" walczy z cieniem, a potem ćwiczy mięśnie brzucha. Warto podpatrzeć mistrza, który 2 maja stanie do najważniejszej walki życia.


ROACH: MANNY, BOGA NIE OBCHODZI, KTO WYGRA TĘ WALKĘ!

Manny Pacquiao (57-5-2, 38 KO) głęboko wierzy w to, że Bóg pomoże mu wygrać walkę z Floydem Mayweatherem (47-0, 26 KO), ale trener Freddie Roach próbuje tłumaczyć swojemu podopiecznemu, że religia nie będzie miała żadnego wpływu na pojedynek. - Mówię mu: "Manny, Bóg ma w d****, kto wygra walkę. On ma ważniejsze sprawy na głowie" - powiedział szkoleniowiec w rozmowie z "New York Magazine".


ANDRZEJ SOŁDRA: TO BĘDZIE TRUDNA WALKA

Już za niespełna miesiąc podczas gali w Legionowie na ring wróci po największym sukcesie w karierze Andrzej Sołdra (11-1-1, 5 KO), który zmierzy się na dystansie ośmiu rund z Robertem Świerzbińskim (14-4, 3 KO) w umownym limicie kategorii super średniej.


DUVA: PIŁECZKA BĘDZIE PO STRONIE STEVENSONA

Adonis Stevenson (25-1, 21 KO) znajdzie się niedługo pod ścianą i będzie musiał skrzyżować rękawice z Siergiejem Kowaliowem (27-0-1, 24 KO), jeżeli myśli o pozostaniu mistrzem WBC w wadze półciężkiej. Promująca Rosjanina Kathy Duva mówi, że czempionów od bezpośredniej konfrontacji dzieli już tylko jedna walka.GOŁOWKIN: CHAVEZ JEST ZABAWNY

Kilka tygodni temu Julio Cesar Chavez Jr (48-1-1, 32 KO) oznajmił, że jest gotowy postawić milion dolarów na to, że znokautuje Giennadija Gołowkina (32-0, 29 KO). Kazach chętnie zmierzyłby się z Meksykanin, ale nie sądzi, aby jego propozycja była poważna. - To tylko żart. Chavez jest zabawny - powiedział.