Archiwum wiadomości z dnia: 2015-03-09

 
JAPOŃSKI POTWÓR WRÓCI W SIERPNIU

Siejący popłoch w niższych kategoriach wagowych Japończyk Naoya Inoue (8-0, 7 KO) kolejną walkę stoczy prawdopodobnie w sierpniu. 21-latek, który mimo młodego wieku ma już na koncie tytuły mistrza świata w dwóch kategoriach wagowych, ciężko trenuje, choć korzystać może tylko z lewej ręki.


SCHAEFER: WCZEŚNIEJ TRUDNO BYŁO O WALKĘ MAYWEATHER-PACQUIAO

Wielu kibiców kręci nosem na potyczkę Floyda Mayweathera Jr (47-0, 26 KO) z Mannym Pacquiao (57-5-2, 38 KO), sugerując, że dochodzi do niej o kilka lat za późno. Innego zdania jest wykluczony na jakiś czas z rynku Richard Schaefer, do niedawna jeden z najmocniejszych ludzi związanych z boksem zawodowym. Jego zdaniem - z ekonomicznego punktu widzenia, teraz mamy najlepszy moment na organizację tej mega walki.MOŻLIWY REWANŻ CZUDINOWA Z EUBANKIEM JR

Zwycięstwo Chrisa Eubanka Jr (19-1, 14 KO) nad Dmitrijem Czudinowem (14-1-2, 9 KO) sprzed niespełna dwóch tygodni było na pewno bardzo efektowne, podobnie jak cały pojedynek i postawa obu pięściarzy. Syn legendy brytyjskiego boksu wygrał zasłużenie, ale Rosjanie nie dają za wygraną. Władimir Hriunow potwierdził, że w jego planach na drugie półrocze 2015 roku jest doprowadzenie do rewanżu pomiędzy niedawnymi przeciwnikami.WRÓTNIAK POWRÓCI NA PRZEŁOMIE MAJA I CZERWCA?

Po nieudanym debiucie na polskim ringu Ben Wrótniak (5-2, 1 KO) wrócił na stałe do Australii. 30-letni pięściarz wagi ciężkiej nie zapomina o boksie i chce kontynuować swoją karierę. Jak dowiedziała się redakcja Bokser.org, mieszkaniec Sydney może zaboksować w maju bądź czerwcu na jednej z gal bokserskich organizowanych albo w kraju kangurów albo w Polsce. Pięściarz bowiem od tygodnia przebywa w Warszawie.WEGNER: NIKT NIE POKONA KLICZKI

Ulli Wegner miał wielu mistrzów świata, ale jeszcze nigdy w wadze ciężkiej. Słynny trener liczy, że zmieni się to za sprawą Denisa Bojcowa (35-1, 26 KO) i Kubrata Pulewa (20-1, 11 KO), jednak jest realistą i przyznaje, że żaden z nich nie ma szans w starciu z Władimirem Kliczką (63-3, 53 KO).


VERDEJO ZAWALCZY 25 KWIETNIA O REGIONALNY PAS WBO

Okrzyknięty przez portal espn.com bokserskim talentem 2014 roku Felix Verdejo (16-0, 12 KO) poznał termin swojego pierwszego tegorocznego występu. Portorykańczyk powróci 25 kwietnia podczas gali w Guaynabo pojedynkiem z Marco Antonio Lopezem (24-5, 15 KO) o jeden z regionalnych tytułów WBO wagi lekkiej.
DAMIAN JONAK: KOCHAM BOKS, ALE NIE LUBIĘ SYFU WOKÓŁ TEGO SPORTU

- Kocham boks, ale nie lubię syfu wokół tego sportu. Nie będę komuś robić dobrze. Za walkę z Kirklandem miałem dostać 26% wypłaty. To przecież jest kabaret - powiedział w szczerej i długiej rozmowie z BOKSER.ORG wciąż niespełniony trochę na zawodowych ringach Damian Jonak (38-0-1, 21 KO), który powróci w maju na gali organizowanej przez Mariusza Grabowskiego. Z Damianem poruszyliśmy oczywiście również temat jego przygotowań, ewentualnych roszad w sztabie trenerskim i najbliższej przyszłości.

GONZALEZ - SOSA O PAS WBC?

Niewykluczone, że na przełomie maja i czerwca dojdzie do pojedynku o mistrzostwo świata WBC wagi muszej pomiędzy absolutnym królem tego limitu Romanem Gonzalezem (42-0, 36 KO) a byłym czempionem Edgarem Sosą (51-8, 30 KO).MASKE: FEIGENBUTZ TO MŁODY TYSON

W przyszły weekend - 21 marca, na ring powróci dobrze znany polskim kibicom Vincent Feigenbutz (18-1, 17 KO). Niemiec podczas gali w Rostocku podejmie anonimowego Balazsa Kelemena (22-0, 13 KO), jednak jak sam otwarcie przyznaje, to dla niego tylko kolejna przeszkoda w drodze do walki o pas mistrza świata.