SCHAEFER: WCZEŚNIEJ TRUDNO BYŁO O WALKĘ MAYWEATHER-PACQUIAO

Redakcja, Radio Rahim

2015-03-09

Wielu kibiców kręci nosem na potyczkę Floyda Mayweathera Jr (47-0, 26 KO) z Mannym Pacquiao (57-5-2, 38 KO), sugerując, że dochodzi do niej o kilka lat za późno. Innego zdania jest wykluczony na jakiś czas z rynku Richard Schaefer, do niedawna jeden z najmocniejszych ludzi związanych z boksem zawodowym. Jego zdaniem - z ekonomicznego punktu widzenia, teraz mamy najlepszy moment na organizację tej mega walki.

Już w 2009 roku Schaefer negocjował taki pojedynek z grupą Top Rank reprezentującą interesy Filipińczyka. Ten jednak nie zgodził się na różnego rodzaju testy i porozumienie oddaliło się na bardzo długo.

- Nie wypowiadam się jako promotor czy matchmaker, ponieważ w ogóle nie jestem związany z tą walką. Ale jako człowiek z pewną wiedzą o boksie mogę śmiało powiedzieć, iż w tej chwili jest ona większa niż mogła być kiedykolwiek wcześniej. Jeszcze kilka lat temu mieliśmy poważny kryzys i ludzie liczyli każdy wydany pieniądz. Potracili pracę, domy, dziś jest wśród Amerykanów dużo więcej optymizmu, przez co więcej ludzi kupi PPV, a ceny biletów mogą być odpowiednio drogie - powiedział Schaefer, który w przeszłości rozkręcił największy na świecie prywatny bank.