Archiwum wiadomości z dnia: 2015-03-07

 


SHIMING NIE SPROSTAŁ OCZEKIWANIOM MILIONÓW RODAKÓW

W siódmej zawodowej walce gwiazdor ringów amatorskich Zou Shiming (6-1, 1 KO) miał zdobyć mistrzostwo świata w limicie 112 funtów. Nie udało się - niewygodny Amnat Ruenroeng (15-0, 5 KO) wyboksował chińskiego bohatera i zepsuł imprezę w Cotai Arena w Makao, broniąc po raz trzeci tytułu czempiona federacji IBF w wadze muszej. Sędziowie jednomyślnie punktowali 116-111 dla 35-letniego Taja.
BRONER MĘCZYŁ SIĘ Z WAGĄ. 'TRZY OSTATNIE DNI SPĘDZIŁ W SAUNIE'

Wielką niewiadomą jest forma, w jakiej Adrien Broner (29-1, 22 KO) znajduje się przed walką z Johnem Moliną (27-5, 22 KO), która nadchodzącej nocy odbędzie się w Las Vegas. Podczas oficjalnej ceremonii ważenia "Problem" przekroczył limit kategorii junior półśredniej, mimo że, jak twierdzi trener jego rywala, ostatnie trzy dni spędził w saunie.


MATEUSZ TRYC ZWYCIĘSKI, ALE NIE W PEŁNI ZADOWOLONY

Mateusz Tryc (-81kg) pokonał wczoraj przed czasem na własnym ringu w Wyszkowie Dave'a Vegę, ale nie mógł być usatysfakcjonowany w stu procentach, ponieważ ten zawodnik nie był zgłoszony do rozgrywek WSB i mistrz Polski w wadze półciężkiej dostał do rankingu tylko punkty za walkowera. Ale przynajmniej dał radość miejscowej publiczności. Zapraszamy do rozmowy przeprowadzonej z nim tuż po zejściu z ringu.


ZOLANI TETE ZNOKAUTOWAŁ BUTLERA I OBRONIŁ TYTUŁ

Jeden z większych pechowców w światowym boksie Zolani Tete (20-3, 17 KO) w końcu wyprowadził swoją karierę na prostą i umocnił się w czołówce wagi super muszej, nokautując na wyjeździe niepokonanego wcześniej Paula Butlera (17-1, 8 KO). Anglik od początku nie miał czego szukać w ringu ze znakomitym mańkutem z RPA. Tete obijał go przez siedem rund i systematycznie powiększał swą przewagę, a w ósmym starciu zakończył walkę kapitalnym lewym pobródkowym, po którym jego rywal ciężko padł na deski i został poddany przez sędziego. Zwycięski "Last Born" po raz pierwszy obronił pas mistrza świata IBF w limicie 118 funtów.


OSCAR: MANNY PACQUIAO BARDZIEJ PRAGNIE ZWYCIĘSTWA

Oscar De La Hoya lubi stawiać na przeciwników Floyda Mayweathera (47-0, 26 KO) i jeśli są to zawodnicy z jego stajni, udziela im też cennych porad, które zwykle na nic się nie zdają. "Złoty Chłopiec" nie ma żadnego interesu w wygranej Manny'ego Pacquiao (57-5-2, 38 KO), dlatego jego opinia na temat majowej walki może być traktowana jak najbardziej poważnie.
POZNALIŚMY FINALISTKI XIV MP JUNIOREK

Za nami walki półfinałowe - poznaliśmy dziesięć par finalistek, które trwają właśnie w Grudziądzu. Jutro ostatnia okazja, aby zobaczyć najlepsze juniorki walczące w ringu o miano Mistrzyń Polski na rok 2015. Wyniki i rozpiska walk w rozwinięciu.


46-LETNI ROY JONES JR EFEKTOWNIE NOKAUTUJE

Roy Jones Jr (60-8, 43 KO) znajduje się już na ostatniej prostej swej wspaniałej kariery. Ubiegłej nocy efektownie znokautował kiepskiego Willie Williamsa (14-9-2, 4 KO) i może myśleć o walce z mistrzem świata WBO kategorii junior ciężkiej - Marco Huckiem (38-2-1, 26 KO), który ma zaprosić legendę do Niemiec w drugiej połowie roku. Zobaczcie, jak 46-letni Jones obchodzi się ze swoim ostatnim rywalem!

THURMAN, GUERRERO I MOLINA W LIMICIE. BRONER ZA CIĘŻKI

W nocy z soboty na niedzielę w MGM Grand w Las Vegas odbędzie się inauguracyjna gala Premier Boxing Champions. W elektryzującej walce wieczoru mistrz świata WBA w wadze półśredniej Keith Thurman (24-0, 21 KO) zmierzy się z Robertem Guerrero (32-2-1, 18 KO). Wcześniej kibiców rozgrzeją Adrien Broner (29-1, 22 KO) i John Molina (27-5, 22 KO), którzy powalczą w kategorii junior półśredniej.


MAŁE PIĘŚCI: RUENROENG vs SHIMING

Oczy bokserskiego świata będą dziś zwrócone na Makau. Zobaczymy tam bohatera współczesnych Chin, Zou Shiminga w starciu z tajskim Bernardem Hopkinsem, znakomitym Amnatem Ruenroengiem. Stawka jest bardzo wysoka, szczególnie dla pewnego starego satrapy. Kiedy nadchodzą spektakle takiego kalibru, ''Małe pięści'' przedstawiają prognozy wojenne.WASZYM ZDANIEM: THURMAN vs GUERRERO I BRONER vs MOLINA

Dziś w nocy odbędzie się pierwsza gala z cyklu Premier Boxing Champions na NBC. To powrót boksu do ogólnokrajowej telewizji w Stanach po blisko trzydziestu latach przerwy. Przed nami dwie bardzo ciekawe walki: Keith Thurman (24-0, 21 KO) vs Robert Guerrero (32-2-1, 18 KO) i Adrien Broner (29-1, 22 KO) vs John Molina (27-5, 22 KO).


BOKS OD KUCHNI: O OCHRANIACZACH NA ZĘBY SŁÓW KILKA

Kiedy myślimy o ludziach boksu, to pierwszymi skojarzeniami są oczywiście pięściarze, trenerzy i promotorzy. Jest jeszcze jednak spora grupa osób mniej widocznych, ale bez których działanie tej machiny byłoby praktycznie niemożliwe. Do takich zalicza się z pewnością producentów sprzętu sportowego.