Archiwum wiadomości z dnia: 2015-03-06

 


ANDRADE ODPOWIADA LARZE: CO POWIESZ NA KWIECIEŃ LUB MAJ?

Od kilku dni trwa wymiana uprzejmości pomiędzy obozami Demetriusa Andrade (21-0, 14 KO) i Erislandyego Lary (20-2-2, 12 KO). Najpierw obydwaj zapraszali się do tańca, później zarzucali sobie nawzajem unikanie pojedynku. Wreszcie Lara sięgnął po argumenty historyczne, wspominając, że kiedyś już pobił Andrade, a później proponował mu walkę za 15 tysięcy dolarów, którą Amerykanin odrzucił. Na odpowiedź ludzi Boo Boo nie trzeba było długo czekać.


MAREK MATYJA: CHĘTNIE DAM DĄBROWSKIEMU REWANŻ

Za nieco ponad miesiąc drugi swój tegoroczny występ zaliczy Marek Matyja (8-0, 3 KO). Na dzień dzisiejszy nazwisko rywala nie jest jeszcze znane, natomiast wiemy, że będzie to pojedynek zakontraktowany na osiem starć. Podopieczny Fiodora Łapina aktualnie skupia się nad poprawą techniki.

W SOBOTĘ ZNOWU CIEKAWIE W LAS VEGAS

Tradycją jest, że gale boksu zawodowego w słynnym hotelu MGM Grand w Las Vegas nie schodzą poniżej określonego, wysokiego poziomu. Nie inaczej będzie w najbliższą sobotę. Tego dnia w mieście grzechu odbędzie się wieczór bokserski organizowany przez wpływowego Ala Haymona, a na ringu zobaczymy w akcji czterech widowiskowych pięściarzy.


WALKA COTTO-BUNDRAGE CORAZ BLIŻEJ

Jest coraz bardziej prawdopodobne, że Miguel Cotto (39-4, 32 KO) zmierzy się w kolejnym pojedynku z Corneliusem Bundrage (34-5, 19 KO). Obóz Portorykańczyka potwierdza, że Amerykanin to w tej chwili główny kandydat do planowanego na czerwiec powrotu "Junito".


JACKIEWICZ: OSTATNIO W TAKIEJ FORMIE BYŁEM PIĘĆ LAT TEMU

Jakiś czas temu Rafał Jackiewicz (46-12-2, 21 KO) zaproponował swojemu najbliższemu rywalowi - Kamilowi Szeremecie (9-0, 1 KO), poddanie się testom olimpijskim. Początkowo jak dobrze wiecie pięściarz promowany przez Tomasza Babilońskiego nie zgodził się na nie, lecz przedwczoraj po rozmowie ze swoim promotorem zmienił zdanie i zgodził się na propozycję popularnego "Wojownika".


DULORME BEZ TRENERA PRZED WALKĄ Z CRAWFORDEM

Wygląda na to, że na nieco ponad miesiąc przed swoją największą walką Thomas Dulorme (22-1, 14 KO) został bez trenera. Już 18 kwietnia portorykański pięściarz ma skrzyżować rękawice z rewelacyjnym Terrencem Crawfordem (25-0, 17 KO). Tymczasem jego dotychczasowy trener, słynny Robert Garcia, powiedział w wywiadzie dla ESPN, że nie będzie przygotowywał go do tego pojedynku.
LEŚNIAK: POKONAŁEM WSZYSTKIE CHOROBY

Już za tydzień wałbrzyszanin Michał Leśniak (Tymex Boxing Promotion) zadebiutuje na zawodowych ringach. - Pokonałem rozmaite problemy zdrowotne, uporam się też ze wszystkimi rywalami w profesjonalnej karierze - mówi były mistrz Polski młodzieżowców. Transmisja z gali w Lubinie 14 marca w telewizji Polsat Sport.


ZOU I RUENROENG W LIMICIE

W sobotę w Makau dwukrotny złoty medalista olimpijski Zou Shiming (6-0, 1 KO) po raz pierwszy w karierze zaboksuje o zawodowe mistrzostwo świata. Chińczyk oraz jego rywal, czempion IBF w kategorii muszej Amnat Ruenroeng (14-0, 5 KO), mają już za sobą oficjalną ceremonię ważenia.


GRAJEWSKI OSTRO O JONAKU W 'ASIE WYWIADU'

Andrzej Grajewski był niedawno gościem w "Asie wywiadu", czyli cyklicznym programie Patryka Mirosławskiego, w którym autor rozmawia z ludźmi ze środowiska sportowego. Znany agent piłkarski, ale i również menadżer i promotor bokserski, podczas wywiadu pytany był również o tematy bokserskie, m.in. o wątek Damiana Jonaka, który kilka lat temu był przez jakiś czas jego pięściarzem, ale ich drogi rozeszły się w nieprzyjemnych okolicznościach. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.