Archiwum wiadomości z dnia: 2015-03-05

 


ZAPOMNIANY MISTRZ  SAM LANGFORD

4 marca 1883 roku w niewielkim mieście Weymouth w Kanadzie przyszedł na świat jeden z najlepszych pięściarzy w historii, wojowniczy Sam Langford (179-30-39, 128 KO). Niestety słynący z talentu, stalowych pięści i ogromnej ambicji czarnoskóry zawodnik padł ofiarą niesławnej bariery rasowej. W czasach, gdy noszący przydomek "Boston Tar Baby" pięściarz siał pogrom i zniszczenie na amerykańskich ringach, o zdobyciu tronu wszechwag mógł jedynie pomarzyć.WACH-OLOUKUN: MARIUSZ GRABOWSKI O GALI W LUBINIE

Już tylko dziewięć dni zostało do ciekawej gali w Lubinie, gdzie w głównym punkcie programu zmierzą się Mariusz Wach z Gbengą Oloukunem. Dziś odbyła się pierwsza konferencja prasowa promująca to wydarzenie. Po niej porozmawialiśmy z promotorem imprezy - Mariuszem Grabowskim, który podsumował przygotowania do gali oraz opowiedział o kolejnych pomysłach i planach.


TONY THOMPSON CHCE NAJPIERW JOSHUĘ, POTEM WILDERA

Tony Thompson (40-5, 27 KO) kosztem Odlaniera Solisa powrócił do grona liczących się zawodników w wadze ciężkiej i pomimo 43. lat na karku zaliczany jest do jej czołówki. Były dwukrotny pretendent do tytułu teraz chciałby przetestować dwie młode gwiazdy królewskiej kategorii - mistrza olimpijskiego Anthony'ego Joshuę (10-0, 10 KO), a potem nowego championa WBC, Deontay Wildera (33-0, 32 KO).JANIK LICZY NA WALKĘ 'NON-TITLE' Z LEBIEDIEWEM

Wczoraj dotarła do nas smutna informacja o tym, że czołowy polski pięściarz kategorii cruiser - Łukasz Janik ( 28-2, 15 KO), nie zaboksuje o tytuł mistrza świata federacji WBA z Denisiem Lebiediewem (26-2, 20 KO). Ale szansa na spotkanie z Rosjaninem nadal istnieje, tylko na innych warunkach.OŚWIADCZENIE MICHAŁA CHUDECKIEGO

Michał Chudecki (10-1-1, 3 KO) zamieścił na swojej oficjalnej stronie na Facebooku oświadczenie, w którym odniósł się do doniesień na temat sparingów z Floydem Mayweatherem Jr. (47-0, 26 KO) oraz zakończenia współpracy z promotorem Tomaszem Babilońskim.

EWA BRODNICKA: NIE MARTWCIE SIĘ O MOJĄ BUZIĘ!

14 marca na gali w Lubinie Ewa Brodnicka (6-0, 2 KO) stoczy siódmą zawodową walkę. Rywalką podopiecznej promotora Mariusza Grabowskiego będzie Węgierka Gina Chamie (11-2, 5 KO). Nasz reporter Mariusz Serafin tym razem przepytywał piękną pięściarkę w warszawskiej restauracji "Słodki Słony" przy ul. Mokotowskiej 45. - Nie martwcie się o moją buzię - uspokaja swych kibiców Brodnicka. - Nos nadal mam prosty, nic się nie dzieje. Wyglądam dziś korzystniej niż osiem lat temu. Wstawię na fanpage'a zdjęcia z tamtego okresu, zobaczycie metamorfozę!
FONFARA vs CHAVEZ JR: MEKSYKANIN ZADOWOLONY Z NOWEGO TRENERA

Julio Cesar Chavez Jr (48-1-1, 32 KO), który przygotowuje się do starcia z Andrzejem Fonfarą (26-3, 15 KO) w umówionym limicie 78 kilogramów, chwali sobie współpracę z nowym trenerem, Joe Goossenem. Od czasu zakończenia współpracy ze sławnym Freddie Roachem w narożniku Meksykanina panował trochę bałagan i właśnie Goossen ma temu zaradzić.
MOCNA SOBOTA W FIGHTKLUBIE

Wczesna pobudka czeka fanów gal ESPN. W sobotę o 05:00 rano Fightklub pokaże na żywo galę organizowaną w legendarnym MGM Grand w Las Vegas. Głównym wydarzeniem wieczoru będzie pojedynek w kategorii super półśredniej pomiędzy Tonym Harrisonem i Antwone Smithem. Dla 24-letniego Harrisona będzie to debiut przed szeroką publicznością.


MARIUSZ WACH O WALCE Z OLOUKUNEM

Już w następną sobotę w Lubinie po jubileuszowe zwycięstwo do ringu wyjdzie Mariusz Wach (29-1, 16 KO). Jego rywalem będzie Gbenga Oloukun (19-10, 12 KO). Dziś odbyła się konferencja prasowa promująca to wydarzenie. Posłuchajcie, co mówił podczas niej nasz pretendent do tytułu mistrza świata wszechwag.