ZWYCIĘSTWA ROMANA GONZALEZA, CHARLESA MARTINA I VIRGILA HILLA

Nie tylko w Wielkiej Brytanii emocjonowano się wczoraj boksem zawodowym. Kilka znanych nazwisk wystąpiło też po drugiej stronie oceanu.

W Nikaragui kolejne zwycięstwo zanotował niepokonany Roman Gonzalez (42-0, 36 KO). Czołowy zawodnik rankingów P4P w drugiej rundzie raz, a w trzeciej dwa razy rzucił na deski Valentina Leona (38-29-3, 21 KO), zmuszając w końcu sędziego ringowego do przerwania tej nierównej potyczki. Dla boksującego dotąd w wadze muszej "Chocolatito" stanowiła ona przetarcie w wyższym limicie, w którym za kilkanaście miesięcy 27-latek chciałby się spotkać z robiącym furorę Japończykiem Naoyą Inoue. Wcześniej, być w może w maju, Gonzalez prawdopodobnie zadebiutuje na antenie telewizji HBO.

Jeszcze jedną wygraną przed czasem do swojego rekordu dopisał też w minionej nocy Charles Martin (20-0-1, 18 KO). Na gali w Phoenix dysponujący dobrymi warunkami i mocnym uderzeniem amerykański ciężki znokautował w dziesiątej rundzie Raphaela Zumbano Love'a (35-10-1, 28 KO), Brazylijczyka, który w ubiegłym roku przeboksował pełen dystans z Shannonem Briggsem. Z Martinem sztuka ta mu się nie udała - Amerykanin zastopował dziesiątego kolejnego rywala i jego obóz ma nadzieję, że wkrótce 28-latek dostanie walkę o mistrzostwo świata.

Z kolei na północy Stanów Zjednoczonych boksował kilka godzin temu dobrze znany polskim kibicom Virgil Hill (51-7, 24 KO). W przeciwieństwie do Gonzaleza i Martina nie ma on już mistrzowskich aspiracji. W wieku 51 lat, po ponad siedmiu latach od ostatniego zawodowego występu, postanowił po prostu pożegnać się z kibicami. W Bismarck weteran już w drugiej rundzie zastopował Jimmy'ego Campbella (11-8, 8 KO).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: teanshin
Data: 01-03-2015 11:06:03 
Virgil Hill jak wiemy to nie jedyny emeryt w ringu. To znaczy ze generalnie ludzie dluzej utrzymuja sprawnosc fizyczna, sa dluzej zdrowsi i zyja dluzej. Jednak powiedzenie "sport to zdrowie" jak najbardziej ma tu uzasadnienie...no moze za wyjatkiem boksu.
 Autor komentarza: Barkley00
Data: 01-03-2015 13:31:27 
A niektórzy "specjaliści" od boksu dalej nie umieszczją Gonzaleza w Top 10 P4pX dd
 Autor komentarza: Ernesto
Data: 01-03-2015 16:03:41 
Briggs jakby chciał to wykończyłby Love do 4 rundy maksymalnie... chciał pokazać, że może 12 rund boksować.
 Autor komentarza: Ernesto
Data: 01-03-2015 16:08:50 
Jak Martin kozak niech idzie na Briggsa.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.