ALGIERI DLA ZWYCIĘZCY WALKI CRAWFORD-DULORME

Sekretarz generalny federacji WBO Jose R. Izquierdo II potwierdził, że stawką walki pomiędzy Terence'em Crawfordem (25-0, 17 KO) a Thomasem Dulorme (22-1, 14 KO) będzie tytuł mistrza świata w wadze junior półśredniej. Pojedynek odbędzie się 18 kwietnia.

Przy okazji Izguierdo zdradził, że zwycięzca będzie musiał się spotkać w pierwszej obronie tytułu z Chrisem Algierim (20-1, 8 KO). Zawodnik z Huntington zwakował pas w ubiegłym roku, aby boksować w wyższym limicie z Mannym Pacquiao. Dzisiaj zajmuje pierwsze miejsce w rankingu WBO, ale nie mógł się dogadać z obozem Crawforda, w związku z czym ten ostatni powalczy o wakujący tytuł z piątym w zestawieniu Dulorme. Pięściarze wyżej notowani od Portorykańczyka mają inne plany.

Nie wiadomo jeszcze, gdzie zaboksują Crawford i Dulorme. Jako potencjalną lokalizację wymienia się Arlington w Teksasie. Transmisję za oceanem przeprowadzi telewizja HBO, która połączy ją z przekazem z gali w Nowym Jorku, gdzie rękawice skrzyżują Lucas Martin Matthysse i Rusłan Prowodnikow. 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Matys90
Data: 28-02-2015 14:00:38 
Dobrze, że Crawford-Dulorme jest w undercardzie Matthysse-Prowodnikow. Lubię przeplatać oglądanie bokserskich szachów z dobrym slugfestem.

Dulorme to dość mocny przeciwnik jak na przejście do wyższej kategorii, chociaż przecież nie do końca jest to debiut w 140, bo Crawford w w pierwszej walce na HBO właśnie w kategorii 140 lbs rozmontował równie dużego, jeśli nie większego Prescotta. Rzecz jasna Dulorme to inny styl pięściarza niż Prescott, bo outside-boxer, ale Crawford jako lepszy przedstawiciel tego stylu i inteligentny gość powinien sobie z nim poradzić.
 Autor komentarza: Graham
Data: 28-02-2015 14:50:27 
Dla mnie sama walka Matthysse-Prowodnikow to bokserska wisienka na torcie, jesli im nie odbije i nie beda chciel boksowac techniczne tylko zrobia wojne bedzie to walka roku i przebije paca z floydem. Zreszta ten rok naprawde dobrze zapowiada, konkurencja Haymona rozruszała cały bokserski rynek:)
 Autor komentarza: wojt986
Data: 28-02-2015 15:40:05 
mmm algieri coż za rarytas dla zwycięzcy. Zarobi koleszka, nie wiem kogo on tam ma za sobą ale niedługo obskoczy całą czołówke
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.