Archiwum wiadomości z dnia: 2015-02-27

 PARKER LICZY NA WALKĘ Z BROWNEM

Już za niecały tydzień Joseph Parker (12-0, 10 KO) stoczy swój kolejny pojedynek. Jego rywalem będzie Jason Pettaway (17-1, 10 KO), który jak dotąd tylko raz, w 2012 roku, spotkał się z wymagającym przeciwnikiem, Magomedem Abdusalamowem. Amerykanin przegrał przez techniczny nokaut w czwartej rundzie. Parker nie zamierza jednak lekceważyć swojego najbliższego rywala:CHYTROW PRZED KOLEJNYM POWAŻNYM TESTEM

Wschodząca gwiazda wagi średniej  Jewgen Chytrow (8-0, 8 KO), w następnym występie na zawodowych ringach zmierzy się z mocno bijącym Jorge Melendezem (28-4-1, 26 KO). Walka zaplanowana jest na dziesięć rund, a jej wstępną datę i miejsce ustalono na 6 marca podczas gali stacji ESPN w Las Vegas.
MICHAŁ LEŚNIAK: CHCIAŁBYM WALKI Z KACZOREM, NIE PODAM MU RĘKI

Już za dwa tygodnie nowy nabytek stajni Tymex Boxing - Michał Leśniak, zaliczy swój debiut zawodowy podczas gali w Lubinie. - Szczerze mówiąc na razie skupiam się tylko i wyłącznie na zbliżającej się walce. Chcę pokazać się z jak najlepszej strony. Ostatnio zapytał mnie pewien dziennikarz, co sądzę na temat walk polsko-polskich. Odpowiedziałem mu, że jestem przeciwny takim pojedynkom, ale jest taki jeden zawodnik, o nazwisku Kaczor, z którym chętnie bym się zmierzył.IGOR JAKUBOWSKI: MUSZĘ WYKONAĆ SWOJĄ ROBOTĘ

- Muszę wykonać swoją robotę, a wtedy na pewno będzie dobrze  mówi Igor Jakubowski z ekipy Rafako Hussars Poland o swojej walce w wadze ciężkiej (-91 kg) z Willy Kyakonye'em z Caciques Venezuela w lidze World Series of Boxing. Transmisja meczu w Maiquetii w TVP Sport o godzinie 1:30 z soboty na niedzielę.

WILCZEWSKI O PRZYGOTOWANIACH WACHA ORAZ 'KONFLIKCIE' Z BASHIREM

Zapraszamy do ciekawej rozmowy z Piotrem Wilczewskim, byłym mistrzem Europy zawodowców, aktualnie pierwszym trenerem Mariusza Wacha (29-1, 16 KO). Szkoleniowiec z Dzierżoniowa aktualnie przebywa w ośrodku Global Boxing Mariusza Kołodzieja, w którym przygotowuje swojego podopiecznego do starcia z Gbengą Oloukunem w Lubinie 14 marca. I właśnie o tych treningach, ale również rzekomym konflikcie Jamesem Ali Bashirem, sprawie z zatrzymaniem przez policję i ewentualnym powrocie między liny porozmawialiśmy z "Wilkiem" wczoraj.


PAWEŁ GŁAŻEWSKI: NIE CHCIAŁEM DAĆ MU TEJ PRZYJEMNOŚCI

Początkowo główną atrakcją kwietniowej gali w Legionowie miało być starcie Rafała Jackiewicza (46-12-2, 21 KO) z niepokonanym Kamilem Szeremetą (9-0, 1 KO). Wiemy już jednak, że daniem głównym tego wieczoru będzie rewanżowy bój pomiędzy Pawłem Głażewskim (23-3, 5 KO) a Maciejem Miszkiniem (16-3, 4 KO). Wiadomość ta podrażniła byłego pretendenta do mistrzostwa świata federacji WBA w kategorii półciężkiej.