Archiwum wiadomości z dnia: 2015-02-25

 'KILKA SEKUND', CZYLI 20. ROCZNICA WALKI BENN vs McCLELLAN

Sekundy  z reguły tak niewiele znaczą. Cóż bowiem w ciągu kilku sekund można zrobić? Nie da się w tym czasie przeczytać książki, nie można obejrzeć filmu. W ciągu kilku sekund człowiek raczej nie zaspokoi swoich potrzeb duchowych, emocjonalnych czy innych. Na to potrzeba zwykle więcej czasu. Nikt też na sekundy nie przelicza życia, choć wszyscy wiedzą, że każda z nich przybliża do nieuchronnej śmierci.MICHAŁ OLAŚ WRACA NA RING

W końcu znów będziemy mogli oglądać Michała Olasia w ringu. Okrzyknięty w pewnym momencie naszą nadzieją olimpijską zawodnik miał przymusową przerwę, ale teraz wraca między liny. Co u niego słychać, w jakiej jest formie? Zapraszamy do rozmowy z BOKSER.ORG.


JAN ZAVEC POWRÓCI NA RING 11 KWIETNIA

Były mistrz świata federacji IBF w wadze półśredniej  Jan Zavec (34-3, 19 KO), w kolejnej walce zmierzy się z mocno bijącym Saszą Yengoyanem (31-1-1, 21 KO). Pojedynek zaplanowano na 11 kwietnia bieżącego roku, a jego stawką będzie posiadany przez Ormianina o belgijskich korzeniach pas federacji WBF w kategorii junior średniej.FURY: WACH TO SZTYWNIAK. KLICZKO? ŁATWIZNA

Tyson Fury (23-0, 17 KO) przekonuje, że jego sobotniemu rywalowi Christianowi Hammerowi (17-3, 10 KO) na niewiele się zda doświadczenie wyciągnięte kilka lat temu z walki z Mariuszem Wachem. Polak ma porównywalny wzrost, ale na tym według kolosa z Manchesteru podobieństwa między nimi się kończą.


WBA: CZAGAJEW I BROWNE W ELIMINATORZE

Federacja WBA robi porządki w wadze ciężkiej. Do walki eliminacyjnej do miana oficjalnego pretendenta zostali wyznaczeni Rusłan Czagajew (33-2-1, 20 KO) - mistrz w wersji Regular, a także Lucas Browne (22-0, 19 KO), najwyżej notowany w rankingu (#4) wolny zawodnik.


GALA BOKSU W GMINIE JELEŚNIA

Bokserska grupa promotorska NW Promotion, której właścicielami są Marcin Najman oraz Robert Walczak, 11 lipca zorganizuje galę boksu zawodowego w gminie Jeleśnia. Wieczór Fight Night 10 odbędzie się w trakcie tzw. "Sportowej Soboty" organizowanej przez gminę od czterech lat. Transmisję z wydarzenia przeprowadzi Telewizja Polska.


WBO CHCE CZWARTEJ WALKI ABRAHAMA ZE STIEGLITZEM

Po sobotniej, udanej obronie tytułu mistrza świata kategorii super średniej federacji WBO Arthur Abraham (42-4, 28 KO) już rozmyślał o spotkaniu za wielkie pieniądze z Felixem Sturmem (39-4-3, 18 KO), tymczasem włodarze organizacji narzucają mu kolejny pojedynek z innym rodakiem - Robertem Stieglitzem (47-4-1, 27 KO).


ANDRZEJ GMITRUK OCZAMI KAMERY BOKSER.ORG

Zazwyczaj pokazujemy Wam treningi zawodników. A przecież za ich sukcesami stoją szkoleniowcy. Nikt chyba nie ma wątpliwości, że od czasów Feliksa "Papy" Stamma najwybitniejszym trenerem w Polsce jest Andrzej Gmitruk, który święcił sukcesy w boksie olimpijskim, zagranicznym, a także zawodowym. Postanowiliśmy więc tym razem nakręcić krótki materiał z treningu, ale koncentrując się właśnie na nim. Zapraszamy!


REFLEKSYJNY TYSON, CZYLI 10 PYTAŃ DO FURY'EGO

Tyson Fury (23-0, 17 KO), oficjalny pretendent do pasa WBO posiadanego przez Władimira Kliczkę (63-3, 53 KO), odpowiada na dziesięć pytań, dotyczących nie tylko świata boksu. Szykujący się do potyczki z Christianem Hammerem (17-3, 10 KO) pięściarz mówi o młodości, rodzinie, swoich lękach. Momentami "Olbrzym z Wilmslow" staje się wyjątkowo refleksyjny!