Archiwum wiadomości z dnia: 2015-02-20

 KAMIL ŁASZCZYK NA DŁUŻEJ W USA, OBECNIE TRENEM CHICO RIVAS

Jak poinformował serwis Bokser.org promotor Mariusz Kołodziej, jeden z jego podopiecznych Kamil Łaszczyk (19-0, 7 KO) zostanie na dłużej na terenie Stanów Zjednoczonych i tam będzie przygotowywał się do kolejnych występów. Obecnie pięściarz Global Boxing przebywa na obozie na Florydzie. Nie znamy jeszcze daty następnego pojedynku "Szczurka".

BABILOŃSKI: NIC NIE PROPONUJEMY CIEŚLAKOWI

- Nic mu nie proponujemy, a jego wymyślone kwoty nie są poważne - tak Tomasz Babiloński skomentował słowa Krzysztofa Cieślaka (22-5, 7 KO) o rzekomych propozycjach dla pięściarza ze strony grupy dotyczących pojedynku z Michałem Chudeckim (10-1-1, 3 KO). "Skorpion" powiedział naszemu serwisowi, że cały czas jest namawiany przez promotora na walkę z poznaniakiem.


NIEOSIĄGALNY GOŁOWKIN?

Niewiele czasu pozostało do trzynastej obrony mistrzostwa świata w wykonaniu Gienadija Gołowkina (31-0, 28 KO) - biorąc pod uwagę wcześniejsze tytuły WBA Regular i Interim, z jak najbardziej zasługującym na status pretendenta Martinem Murrayem (29-1-1, 12 KO). Jednak w ostatnim tygodniu gdy zadawałem komuś pytanie na kogo stawia, nie spotkałem nikogo, kto postawiłby na Anglika.


ROBERT ŚWIERZBIŃSKI O SWOJEJ KARIERZE I PLANACH

Dla Roberta Świerzbińskiego (14-4, 3 KO) ostatni rok nie był udany. Polski pięściarz wystąpił trzy razy, przegrywając dwukrotnie - z Chrisem Eubankiem Jr na Wyspach oraz Patrickiem Mendym w Białymstoku. Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z Robertem, który jak zapowiedział nam nie kończy kariery i dalej będzie próbował swoich sił w boksie.


KHAN POGODZONY: CZEKAM NA WALKĘ FLOYDA Z MANNYM

Amir Khan (30-3, 19 KO) jest już pogodzony z tym, że nie zmierzy się w maju ani z Floydem Mayweatherem Jr. (47-0, 26 KO), ani Mannym Pacquiao (57-5-2, 38 KO). Wszystko wskazuje na to, że najlepsi pięściarze świata staną w ringu naprzeciwko siebie, a Brytyjczykowi pozostanie przyjemność oglądania ich obu w akcji.

JACOBS ZMIERZY SIĘ Z TRUAX - POTEM QUILLIN?

Wygląda na to, że gale Ala Haymona na antenie NBC będą miały naprawdę bardzo mocne rozpiski. I nie będą to dwie-trzy potyczki, a cały program. Dziś na przykład ogłoszono, że 11 kwietnia w Barclays Center na Brooklynie do pierwszej obrony pasa WBA Regular wagi średniej podejdzie Daniel Jacobs (28-1, 25 KO).


SZYMAŃSKI W PONIEDZIAŁEK ROZPOCZYNA SPARINGI

Występujący w kategorii junior średniej Patryk Szymański (12-0, 7 KO) przygotowuje się do walki z Yoryi Estrellą (11-9-2, 8 KO), która odbędzie się 26 marca podczas gali w Miami, którą transmitować będzie stacja ESPN. Polski pięściarz aktualnie trenuje na Florydzie w Fort Lauderdale i już w poniedziałek rozpocznie sesje sparingowe.