Archiwum wiadomości z dnia: 2015-02-18

 GARCIA: ZNOKAUTUJĘ GO! - PETERSON: ZROBIĘ WSZYSTKO, ŻEBY WYGRAĆ

11 kwietnia w Barclays Center w Nowym Jorku dojdzie do jednej z pierwszych gal z organizowanego przez Ala Haymona cyklu Premiere Boxing Champions. W dwóch walkach wieczoru zmierzą się Andy Lee (34-2, 24 KO) z Peterem Quillinem (31-0, 22 KO) i Lamont Peterson (33-2-1, 17 KO) z Dannym Garcią (29-0, 17 KO). O ile stawką pierwszej z tych walk będzie pas wagi średniej federacji WBO, o tyle drugi pojedynek, chociaż zmierzą się w nim dwaj mistrzowie wagi super lekkiej, nie będzie walką mistrzowską.SZEREMETA WKRÓTCE LECI DO USA TRENOWAĆ DO WALKI Z JACKIEWICZEM

Za dokładnie dwa miesiące - tj. 18 kwietnia podczas gali w Legionowie, dojdzie do bardzo interesującej konfrontacji między młodym i głodnym sukcesu Kamilem Szeremetą (9-0, 1 KO), a niezwykle doświadczonym, byłym mistrzem Europy, Rafałem Jackiewiczem (46-12-2, 21 KO). Podopieczny Andrzeja Liczika kończy właśnie pierwszy etap przygotowań i już w poniedziałek przeniesie się do Nowego Jorku na dalszą cześć obozu.
BOXCINO: JASON ESTRADA W TURNIEJU WAGI CIĘŻKIEJ

W zeszłym tygodniu mieliśmy inaugurację turnieju Boxcino, czyli osiem osób w danej kategorii i zabawa w myśl zasady przegrywający odpada. Ćwierćfinały po sześć rund, półfinały osiem, a finał już dziesięć starć. W piątkową noc rywalizację rozpoczną pięściarze wagi ciężkiej, a wśród nich między innymi wielki niespełniony talent - Jason Estrada (20-5, 6 KO).
ROACH: LICZĘ, ŻE TYM RAZEM WYJDZIEMY DO RINGU

Coraz mniej czasu mają Floyd Mayweather (47-0, 26 KO) i Manny Pacquiao (57-5-2, 38 KO)na uzgodnienie szczegółów kontraktów, jeśli chcą, żeby ich walka odbyła się 2 maja. Trener Filipińczyka Freddie Roach jest optymistą, martwi się jednak, że kurczy się czas na odbycie pełnego obozu przygotowawczego.


SZANSA HRYNIUKA NA REWANŻ Z AWESOME'EM

W debiucie na ringach WSB Roger Hryniuk (+91 kg) będzie miał okazję zrewanżować się Camowi F. Awesome za porażkę w finale Memoriału Leszka Drogosza. W nocy z piątku na sobotę mecz Rafako Hussars Poland z USA Knockouts, początek o godzinie 2:00 w Miami. Spotkanie pokaże TVP Sport.MGM GRAND ZAREZERWOWANE NA 2 MAJA

Jim Murren będący prezesem i głównym zarządcą MGM Resorts International w Las Vegas w trakcie konferencji poświęconej finansom firmy potwierdził zarezerwowanie hali MGM Grand Garden na datę 2 maja. Murren nie kryje nadziei, iż wydarzeniem, które odbędzie się w tym terminie będzie przeciągający się w negocjacjach pojedynek pomiędzy gwiazdami zawodowego pięśćiarstwa - Floydem Mayweatherem (47-0, 26 KO) i Mannym Pacquiao (57-5-2, 38 KO).
STEELE: WALKI TYSONA NAJTRUDNIEJSZE DO SĘDZIOWANIA

Walki Mike'a Tysona zwykle nie były długie, ale ze względu na intensywny styl króla nokautu wymagały od sędziów wiele pracy. Jeden z najsłynniejszych arbitrów w historii Richard Steele, który był trzecią osobą w ringu podczas sześciu potyczek "Żelaznego", przyznaje, że nad nikim innym nie było tak trudno zapanować.


ROACH SZYKUJE TAKTYKĘ NA MAYWEATHERA

Prawdziwa walka stulecia jest bliżej niż kiedykolwiek. W każdej chwili możemy usłyszeć, że kontrakty zostały podpisane i 2 maja w Las Vegas Floyd Mayweather (47-0, 26 KO) w końcu zmierzy się z Mannym Pacquiao (57-5-2, 38 KO). Faworytem będzie "Money", bo w końcu nikt jeszcze nie złamał "kodu May-Vinci", ale Freddie Roach już przygotowuje specjalną strategię dla Filipińczyka.