ŁUKASZ MACIEC: TO MOJA ŻYCIOWA SZANSA

Już wkrótce ruszy ośmioosobowy turniej federacji WBC. Jednym z uczestników tego przedsięwzięcia będzie pięściarz  grupy Sferis KnockOut Promotions i PACO Lublin, Łukasz Maciec (22-2-1, 5 KO).

Wygrany zgarnie sporą sumie pieniędzy, ale już za pierwszą walkę każdy otrzyma po 50 tyś dolarów. Co chyba ważniejsze, tryumfator otrzyma również status pretendenta do walki o mistrzostwo świata. Polski pięściarz zdaje sobie sprawę z wagi turnieju - Jest fajna adrenalinka, to moja życiowa szansa. Każdy by chciał wystąpić na takim turnieju, wykorzystam tę szansę w stu procentach - przekonuje.

Zawodnik promowany przez Andrzeja Wasilewskiego i Piotra Wernera na pierwszym etapie przygotowań trenuje w swoim rodzinnym mieście pod okiem Władysława Maciejewskiego.

- Bardzo ostro pracuję, a teraz zacząłem też krioterapię, która ma na celu poprawić moją regenerację. Wchodzę do -140 stopni na dwie, może trzy minutki. Ogólnie pracuję nad wydolnością oraz siłą, później będziemy robić technikę i wszystko ukierunkowane pod walkę. Mam zamiar ciężko przepracować dwanaście tygodni, żeby był naprawdę jakiś widoczny efekt. Czekam teraz na umowę i w ciągu tygodnia, może dwóch, wszystko będzie podpisane.

Drugi etap przygotowań to sesje sparingowe, które pięściarz Sferis Knockout Promotions będzie toczył już w Warszawie pod okiem Fiodora Łapina. Lista sparingpartnerów nie jest jeszcze znana.

Prezydent organizacji WBC po raz pierwszy ma zamiar wprowadzi testy olimpijskie. Cała ósemka uczestników turnieju będzie poddana wyrywkowym kontrolom, która ma sprawdzić poziom niedozwolonych substancji w organizmie. Co na to Łukasz?

- Bardzo dobrze, powinno coś takiego być, bo wszyscy podejdą do tego czysto sportowo. Jestem jak najbardziej za.

MACIEC Z PRAWAMI PRETENDENTA

Do Las Vegas na pierwszą walkę z niepokonanym Domoniquem Doltonem (15-0, 8 KO) popularny "Gruby" wraz z trenerem wyleci w okolicach 20 kwietnia.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: hayabooza
Data: 13-02-2015 17:03:57 
Zyczę powodzenia, ale Dolton niestety zdemoluje Maćca...
 Autor komentarza: Zibirozek
Data: 13-02-2015 18:17:41 
Hayabooza jak to mówią we will see... Już nie raz jechał Maciec na pożarcie i wracał z tarczą ! WAR Gruby ! Cały Lublin z Tobą
 Autor komentarza: basu00
Data: 13-02-2015 19:04:41 
fajnie
 Autor komentarza: hayabooza
Data: 13-02-2015 19:07:53 
@Zibirozek:
Widziałeś kiedyś jak boksuje Dolton ? :P
 Autor komentarza: Rollins
Data: 13-02-2015 21:18:19 
Wałkiem na Tynerze wkręcili go w ten turniej.

Tam już mu sędziowie i Wasylenko nie pomogą
 Autor komentarza: progresywny
Data: 13-02-2015 21:19:07 
Maciec przegrał z 44 letnim Branco. Niby jest teraz dużo lepszy od Jackiewicza i miał go zlać, a tego samego Branco, Rafał demolował i przegrał tylko przez kontuzję. Ale cóż zobaczymy.
 Autor komentarza: wojt986
Data: 13-02-2015 22:09:45 
czy on z kimkolwiek w tym turnieju miałby szanse wygrać? Z tynerem przegrał bez dwóch zdań.A to pewnie są zawodnicy pokroju tynera a niektórzy pewnie są lepsi..Jakby do tego turnieju wzieli wegrów i słowaków od budowania rekordów wtedy nie skreślałbym go
 Autor komentarza: Pynczak
Data: 14-02-2015 01:19:10 
Kurde przecież ten chłopak prezent taki dostał z Tynerem? Ze do dzis mi wstyd ze to u nas:)Pozatym bez ciosu zupełnie.Dramat
 Autor komentarza: Ernesto
Data: 14-02-2015 06:50:08 
To prawda, że na amatorstwie w klubie, a także na zawodowstwie jest wspierany przez ludzi z kasą i wyżej postawionych, że dostał prezent z Tynerem, ale myślę, że do "życiowej szansy" jakoś podejdzie. Nie chcę go skreślać. Boks jego nawet mi się podoba, nie podoba mi się to, że jest na siłe pchany wyżej i wyżej, że kosztem jego promocji nie daje się rozwinąć skrzydeł wielu ambitnym chłopakom, utalentowanym, którzy są dużo lepsi niż Maciec. To są Polskie realia. Wyobraźcie sobie promowanie na siłę Żyły, który miałby sukcesy, ale kosztem np Małysza i Stocha, że obaj nigdy w TV by się nie pokazali. To straszne.
 Autor komentarza: Zibirozek
Data: 14-02-2015 10:11:23 
Hayabooza widziałem jest agresywny precyzyjny z dobrą obroną ale mimo wszystko wierzę w tego chłopaka od początku obserwuję jego karierę na zawodostwie i z czystym sercem powiem że podoba mi się jego boks jak i sama postać i wypowiedzi gościa . Koledzy wyżej piszą że szkoda że się promuje kogoś takiego jak Maciec... W polskim boksie znalazło by się szybko dużo większe "balony" np Kołodziej glazewski czy choć by ociekajacy póki co zajebistoscia szpila . Na dobrą sprawę promocja Łukasza zaczęła się gdy ten zlał tego ciapuszka karapeiana przed tą walką gruby sam pchał swój wózek i nie raz wracał z jaskini lwa zwycięsko . Jak pójdzie w Las Vegas to zobaczymy ale mocno trzymam kciuki w końcu to nasz rodak !
P.S proszę mi wymienić innych zawodników (mam na myśli lepszych) w wadze Łukasza którzy to sa gorzej promowani na naszym podwórku .
 Autor komentarza: GolemXIV
Data: 14-02-2015 11:38:38 
Nie wiem co to za Dolton, ale na rozkładzie ma raczej samych leszczy.
 Autor komentarza: Emsiem
Data: 14-02-2015 11:47:52 
Za wałek z Tynerem i udawanie, że wygrał życzę mu przegranej.
 Autor komentarza: ponikwoda
Data: 25-02-2015 12:49:00 
A ja myślę że Łukasz wygra z Daltonem i pokarze wszystkim niedowiarkom jaki jest naprawdę. Widziałem dwie walki Doltona, oczywiście wygrane ale to amatorszczyzna. Branko wygrał z Łukaszem ale był u siebie, a Łukasz wygrał z Tynerem bo walczył w Polsce. Jackiewicz i Branko to obecnie żenada.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.