FROCH: Z HOPKINSEM BYŁBYM NA STRACONEJ POZYCJI

Najstarszy mistrz w dziejach boksu Bernard Hopkins (55-7-2, 32 KO) wyraził niedawno zainteresowanie potyczką z Carlem Frochem (33-2, 24 KO). Druga strona nie chce jednak o niej słyszeć. - Tak czy tak, byłbym przegranym - mówi "Kobra".

Obaj pięściarze są u schyłku kariery i podkreślają, że do ponownego wejścia między liny zmusi ich tylko duży pojedynek. Froch czeka na Julio Cesara Chaveza Jr., Hopkins zaś wspomina o Giennadiju Gołowkinie i właśnie Brytyjczyku. Dla tego ostatniego starcie z Amerykaninem nie byłoby jednak szczególną motywacją.

- Hopkins ma 50 lat, jest legendą, a ja byłbym na straconej pozycji, nie mógłbym w tej sytuacji wygrać. Ludzie oczekiwaliby zwycięstwa i gdybym je odniósł, mówiono by, że pokonałem 50-letniego faceta. Gdybym natomiast przegrał, pytaliby: "co się dzieje? Pokonał cię stary facet". To byłoby traumatyczne przeżycie - powiedział zawodnik z Nottingham.

Froch oczywiście wierzy, że nie musiałby przez to przechodzić, bo pokonałby "Kosmitę", którego szanuje i docenia jego niebywałe osiągnięcia.

- To niesamowite, co on wyprawia. Miał już prawie pięćdziesiątkę, a nadal zdobywał tytuły. Ostatnio przegrał, ale nadal trzeba się z nim liczyć, to niebezpieczny rywal. Mimo wszystko walka z nim za bardzo mnie nie ekscytuje - stwierdził.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: arpxp
Data: 07-02-2015 12:21:59 
Nie ekscytuje = nie generuje przychodów
 Autor komentarza: Barkley00
Data: 07-02-2015 14:27:03 
Ja bym z wielką przyjemnością obejrzał walkę Hopkins v Froch. Pożegnalna, ostatnia walka dla obu.
 Autor komentarza: progresywny
Data: 07-02-2015 15:56:17 
Skromny zrobił się Carl Froch, nabrał pokory. Wypowiedź pełna ogromnego szacunku jednej legendy wobec drugiej, jeszcze większej.
 Autor komentarza: zeitgeist
Data: 07-02-2015 23:47:26 
Klasa
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.