Archiwum wiadomości z dnia: 2015-02-06

 


BOKSER KONTRA DZIENNIKARZ: MARCIN MARCZAK vs LESZEK DUDEK

Kilka dni temu redakcja BOKSER.ORG odwiedziła z kamerą założyciela klubu Ring3City i pomysłodawcę zaimplementowania w Polsce boksu białych kołnierzyków - Marcina Marczaka (7-0, 3 KO). Padł pomysł, by nasz reporter Leszek Dudek, który jutro stoczy pokazową walkę na gali "White Collar Boxing Night", spróbował swych sił z pięściarzem zawodowym w lekkim sparingu.

KOLEJNI PIĘŚCIARZE POTRENUJĄ W USA?

W ostatnim czasie modne się stało wśród polskich pięściarzy latanie za wielką wodę w celu podnoszenia swoich umiejętności. W styczniu szef grupy Tymex Boxing Promotion - Mariusz Grabowski, wybrał się z wizytą do Nord Bergen do swojego partnera biznesowego, Mariusza Kołodzieja, właściciela Global Boxing. Wszystko w celu ustalenia planu działania na nadchodzący rok.
WŁADIMIR O POWROCIE BRATA: NIE MA MOWY

Choć Witalij Kiczko ostatni raz do ringu wyszedł ponad dwa lata temu, pokonując w Moskwie Manuela Charra, wielu kibiców dalej ciekawi, czy wielki mistrz jeszcze kiedyś spełni ich życzenia i po raz drugi powróci ze sportowej emerytury. Często o komentarz możliwego powrotu pytany jest jego brat, Władimir Kliczko (63-3, 53 KO).

MIELEWCZYK CHCE WALK Z POLSKĄ CZOŁÓWKĄ WAGI JUNIOR ŚREDNIEJ

Damian Mielewczyk (6-0, 6 KO) to nowa postać na polskim podwórku w wadze junior średniej. Pięściarz pochodzący z Tczewa dwa tygodnie temu na gali grupy Thunder Promotions pokonał przed czasem Aliaksandra Abramenkę (17-47-1, 6 KO). W przyszłym miesiącu 25-letniego zawodnika czeka największe wyzwanie w karierze. "Miela" spotka się w ringu z byłym mistrzem Europy, Michelem Trabantem (52-4-1, 24 KO). Następnym celem Mielewczyka jest konfrontacja z jednym z Polaków.

SERGIO MORA PRZED WALKĄ NA ESPN

Dzisiejszej nocy podczas gali z serii ESPN Fight Night w Biloxi Sergio Mora (27-3-2, 9 KO) zaliczy swój pierwszy tegoroczny występ. Przeciwnikiem byłego rywala Grzegorza Proksy w 12-rundowym starciu o tytuł USBA wagi średniej będzie Amerykanin Abraham Han (23-1, 14 KO).