BRIGGS: TO PRAWDA - JENNINGS TO NIE CANNON

Redakcja, fightnews.com

2015-02-06

- Gary Shaw powiedział całkowitą prawdę: Bryant Jennings to nie Shannon Briggs - odpowiada sławnemu promotorowi "The Cannon", zaczepiony przez Shawa podczas środowej konferencji prasowej w Nowym Jorku.

Shaw i Jennings promowali w "Wielkim Jabłku" walkę z Władimirem Kliczką (63-3, 53 KO). Ten pierwszy zasugerował w pewnym momencie, że jego podopieczny będzie stanowić dla Ukraińca znacznie poważniejsze wyzwanie niż Briggs, który od miesięcy ugania się za mistrzem świata, zwracając na siebie uwagę kolejnymi wybrykami poza ringiem.

- Znam Shawa od wielu lat, brawa za to, że powiedział prawdę. Ten jego Jennings to z pewnością nie jest Shannon Briggs - ripostuje 43-latek.

- W przecwieiństwie do mnie Bryant nigdy nie walczył z żadnym członkiem galerii sław. Jestem byłym mistrzem świata, mam na koncie 50 nokautów na 57 zwycięstw, a do tego zdecydowana większość kibiców domaga się mojej walki z Kliczką. Fakty są jednak takie, że Kliczko, mistrz olimpijski, mistrz świata od przeszło dziesięciu lat, mający w dorobku ponad 60 walk, zmierzy się z Jenningsem, który miał jakieś 17 pojedynków na amatorstwie, a teraz 19 na zawodowstwie. Dzięki za komplement, Gary. Mówisz jak jest, to powiew świeżości w dzisiejszym boksie. Całkowicie się ze sobą zgadzamy, Bryant Jennings to nie jest Shannon Briggs - zakończył.

Briggs ma stoczyć kolejną walkę w kwietniu. Jego rywal nie jest jeszcze znany.