Archiwum wiadomości z dnia: 2015-01-30

 
WAŻENIE: GŁOWACKI vs SEFERI

Podczas dzisiejszej ceremonii ważenia Krzysztof Głowacki (23-0, 15 KO) zanotował mało jak na kategorię cruiser - 89,25 kg. Jego jutrzejszy rywal - Nuri Seferi (36-6, 20 KO), wniósł na skalę dokładnie 90 kg. Zobaczcie nagranie z ich ważenia.WAŻENIE: MATYJA vs BOZIĆ

Marek Matyja (7-0, 2 KO) jutro stanie przed najtrudniejszym zadaniem w swojej krótkiej zawodowej karierze, krzyżując rękawice z dawnym pretendentem do pasa WBA Regular, Stjepanem Boziciem (29-9, 19 KO). Polak górował dziś nad przeciwnikiem podczas ceremonii ważenia, a jak będzie jutro między linami ringu w Toruniu?
MACIEJ SULĘCKI: W LUTYM LECĘ DO USA

Po ubiegłorocznej wygranej podczas gali Polsat Boxing Night Macieja Sulęckiego (19-0, 4 KO) nad Grzegorzem Proksą popularny "Striczu" nabawił się kontuzji ręki. Podopieczny Andrzeja Gmitruka uspokaja jednak - Z ręką jest coraz lepiej, od przyszłego tygodnia zaczynam trenować na 100% - powiedział zadowolony.WAŻENIE: GUDEL vs ROGOWSKI

Jedną z ciekawszych potyczek w Toruniu może okazać się walka Piotra Gudela (2-1) z Krzysztofem Rogowskim (9-11, 4 KO). Po burzliwych zapowiedziach dziś popatrzyli sobie z bliska w oczy podczas ceremonii ważenia - zapraszamy do naszego materiału wideo.FEDERACJA WBO POPIERA WALKĘ CRAWFORDA Z ALGIERIM

Coraz bardziej prawdopodobnie jest, że losy tytułu WBO w wadze junior półśredniej rozstrzygną się w walce Chrisa Algieriego (20-1, 8 KO) z Terence'em Crawfordem (25-0, 17 KO). Władze federacji nie podjęły jeszcze decyzji, kto zaboksuje o pas, ale nie ukrywają, że powyższe zestawienie jest im na rękę.


WAŻENIE: PIĄTKOWSKA vs GIULIANI

Ewa Piątkowska (5-0, 4 KO) przejdzie jutro w Toruniu najpoważniejszy test w swojej karierze, mierząc się z byłą mistrzynią Europy - Sabriną Giuliani (12-3, 1 KO). Zobaczcie jak obie panie prezentowały się dziś podczas ceremonii ważenia.PIOTR GUDEL: NABRAŁEM PEWNOŚCI SIEBIE

Już jutro podczas gali Wojak Boxing Night w Toruniu czeka nas ciekawy pojedynek w kategorii piórkowej pomiędzy Piotrem Gudelem (2-1) a dużo bardziej doświadczonym Krzysztofem Rogowskim (9-11, 4 KO). Popularny "Roguś" wydaje się być w tej konfrontacji faworytem, chociażby z faktu większego doświadczenia, lecz ubiegłoroczny pogromca Rafała Kaczora nie zamierza składać broni.

DEONTAY WILDER WRÓCI W CZERWCU?

Nowy mistrz świata wagi ciężkiej federacji WBC pomimo kontuzji prawej ręki już po pięciu miesiącach od zdobycia tytułu ma podejść do pierwszej obrony. Na chwilę obecną nie wiadomo jednak kto mógłby być rywalem Deontay Wildera (33-0, 32 KO).


ŻYCIE ZACZYNA SIĘ PO CZTERDZIESTCE

Niektórzy pięściarze zaprzeczyli prawom natury i mimo upływających lat nadal osiągali niebywałe sukcesy w boksie zawodowym. W rozwinięciu fantastyczna piątka, która swoimi dokonaniami potwierdza stare porzekadło, że "życie zaczyna się po czterdziestce".

JEFF LACY PRZED KOLEJNYM POJEDYNKIEM

Były mistrz świata wagi super średniej Jeff Lacy (27-5, 18 KO) okazał się lżejszy od Sullivana Barrery (14-0, 9 KO) na oficjalnym ważeniu przed galą ESPN Friday Night Fights w Mashantucket. Amerykanin, który jutro zaboksuje na dystansie ośmiu rund, zanotował 76,3 kg, a jego przeciwnik 78,2 kg.


KALENDARZ KIBICA 2015

Tegoroczny kalendarz staraliśmy się wypełnić także imprezami zagranicznymi, na których pojawiają się nasi pięściarze, czy to z klubów czy jako reprezentanci kraju. Efektowna dyscyplina, kalendarz wypełniony 200 imprezami - trzeba się z tym zapoznać! Zapraszam do Kalendarza Kibica 2015.