JERMAIN TAYLOR PRZEJDZIE TESTY PSYCHIATRYCZNE

Redakcja, ESPN

2015-01-28

Po dwóch incydentach z bronią mistrz IBF w wadze średniej Jermain Taylor (33-4-1, 20 KO) zostanie poddany badaniom psychiatrycznym i neuropsychologicznym. - To nie jest Jermain, którego wszyscy znają. Chcemy się dowiedzieć, co się dzieje - mówi prawnik 36-letniego pięściarza.

Problemy Taylora zaczęły się w sierpniu, kiedy postrzelił swojego kuzyna i groził bronią towarzyszącemu mu mężczyźnie. Bokser miał wtedy działać w samoobronie wobec intruzów, którzy weszli do jego domu. Ostatnie wydarzenia sugerują jednak, że znajdujący się niegdyś na szczycie pięściarskiego świata zawodnik może mieć poważniejsze problemy psychiczne. Podczas parady z okazji dnia Martina Luthera Kinga strzelał z pistoletu w powietrze, a potem miał grozić bronią pięcioosobowej rodzinie, gdy jedno z trójki dzieci upuściło jego mistrzowski pas.

Taylor trafił do więzienia, ale już je opuścił na rzecz kliniki, w której zbadane zostanie jego psychiczne zdrowie. Przed sądem ponownie stanie 10 lutego. Wyniki badań zostaną przedstawione na sali rozpraw 27 kwietnia.