CHAVEZ: SPRAWDZĘ GOŁOWKINA W RINGU

Redakcja, @jcchavezjr1

2015-01-25

Julio Cesar Chavez Jr (48-1-1, 32 KO) ma przed sobą walkę z Andrzejem Fonfarą (26-3, 15 KO), ale pewny zwycięstwa Meksykanin powoli myśli już o kolejnych, większych nazwiskach. Wśród nich jest mający opinię najbardziej unikanego pięściarza świata Giennadij Gołowkin (31-0, 28 KO).

- Sprawdzę Gołowkina w ringu. To się może odbyć w tym roku. On nigdy nie walczył z kimś takim jak ja ani nawet z kimś zbliżonym do mnie - stwierdził 28-latek.

O walce Chaveza z Gołowkinem mówiło się już zeszłego lata. Wszystko było blisko finalizacji, gdy Meksykanin postanowił się wycofać. - Do walki nie doszło przez Boba Aruma, bo wraz z kontraktem oferował mi przedłużenie umowy. Szkoda, że kibice nie biorą tego pod uwagę - zwrócił się do swoich krytyków.

Zobacz też: FONFARA: BĘDZIE WOJNA

Teraz syn legendarnego pięściarza współpracuje już z Alem Haymonem, który będzie planować jego kolejne walki. Niektórzy sugerują, że potężny biznesmen będzie chronić Chaveza, tak jak część innych swoich podopiecznych, i za nic w świecie nie puści go na Gołowkina. - Haymon nie przymusza nikogo do żadnej walki. Ostatnie słowo zawsze należy do zawodnika - zapewnił Meksykanin.

Aby jednak mógł myśleć o potyczce z Gołowkinem, czy Carlem Frochem, Chavez musi pokonać Fonfarę. Z Polakiem zmierzy się 18 kwietnia na terenie Stanów Zjednoczonych.