Archiwum wiadomości z dnia: 2015-01-23

 JENNINGS: WILDER? TO JA ZOSTANĘ PRAWDZIWYM MISTRZEM

Nowy mistrz WBC w wadze ciężkiej Deontay Wilder (33-0, 32 KO) nie zdołał zaimponować swojemu rodakowi Bryantowi Jenningsowi (19-0, 10 KO). Pięściarz z Filadelfii zapowiada, że przyćmi "Brązowego Bombardiera", pierwszego od blisko ośmiu lat amerykańskiego czempiona królewskiej kategorii, gdy zdetronizuje Władimira Kliczkę (63-3, 53 KO).


MATEUSZ TRYC O WALCE Z SEPEM ORAZ KWALIFIKACJACH OLIMPIJSKICH

Trudne zadanie czeka dziś wieczorem pięściarzy Rafako Hussars Poland w Lubinie, gdzie zmierzą się z ekipą Astana Arland Kazakhstan. Występujący w wadze półciężkiej aktualny mistrz Polski - Mateusz Tryc, skrzyżuje rękawice z Chorwatem Hrvoje Sepem. O tej walce, kwalifikacjach olimpijskich oraz rywalizacji na krajowym podwórku z Jordanem Kulińskim w rozmowie z BOKSER.ORG.MENADŻER LEBIEDIEWA: HUCK BOI SIĘ REWANŻU

To już blisko pięćdziesiąt miesięcy od kiedy w pamiętnej walce w Berlinie Denis Lebiediew (26-2, 20 KO) - zdaniem wielu niesłusznie, przegrał po niejednogłośnym werdykcie z Marco Huckiem (38-2-1, 26 KO). Rosjanin nigdy nie pogodził się z tą decyzją i starał się doprowadzić do rewanżu. Jak dotąd bezskutecznie.MIKEY GARCIA ZMIENIA KATEGORIĘ WAGOWĄ

Kilka dni temu minął rok, kiedy ostatni raz na ring wyszedł były mistrz świata wagi piórkowej i super piórkowej Mickey Garcia (34-0, 28 KO), który jest jednak bliski powrotu na ring. Jak donosi portal Boxingscene Amerykanin wróci na przełomie marca i kwietnia.
PAWEŁ WIERZBICKI O WALCE Z HRGOVICIEM ORAZ NAJBLIŻSZYCH PLANACH

Kiedy Paweł Wierzbicki zdobywał srebrny medal Młodzieżowych Mistrzostw Świata okrzyknięto go następcą Andrzeja Gołoty. Teraz czeka go jednak brutalna i trudna rywalizacja w gronie seniorów, a pierwszym naprawdę poważnym testem będzie dzisiejsza potyczka w rozgrywkach ligi WSB. Naprzeciw Polaka stanie równie utalentowany, a nawet mający ostatnio lepszą passę Chorwat Filip Hrgović. Zapraszamy do wywiadu z Pawłem, w którym powróci do swoich kłopotów zdrowotnych, opowie o planach na przyszłość, ale przede wszystkim odniesie się do pojedynku z Hrgoviciem. Zapraszamy.
W MARCU JUBILEUSZOWA SETNA GALA GRUPY SES

Prowadzona przez Ulfa Steinfortha grupa bokserska SES Boxing w tym roku obchodzić będzie 15-lecie istnienia. To jednak nie wszystko, ponieważ czeka ich jeszcze jednak jeden jubileuszowy moment. Albowiem najbliższa gala niemieckiej stajni, która odbędzie się 7 marca w Magdeburgu będzie setną w całej jej historii. Na niej dowiemy się również o telewizyjnym porozumieniu z platformą MDR Network.