Archiwum wiadomości z dnia: 2015-01-20

 


WBA NAKAZUJE WALKĘ LEBIEDIEW-KALENGA

Youri Kalenga (21-1, 14 KO) będzie prawdopodobnie kolejnym rywalem czempiona WBA w wadze cruiser Denisa Lebiediewa (26-2, 20 KO). Władze wspomnianej federacji dały obozom obu zawodników 30 dni na osiągnięcie porozumienia w sprawie mistrzowskiej batalii.JAKUBOWSKI PO ZNOKAUTOWANIU NARVAEZA

Złoty medalista Mistrzostw Unii Europejskiej Igor Jakubowski w sobotę w San Juan podczas spotkania Husarii z Puerto Rico Hurricanes w rozgrywkach WSB potężnym prawym sierpowym znokautował Michaela Narvaeza. Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z jednym z filarów Husarii.


KIWIOR PO KONTROWERSYJNEJ PORAŻCE W WSB

W inauguracyjnym meczu kolejnej edycji rozgrywek WSB Husaria uległa na wyjeździe drużynie Puerto Rico Hurricanes 2:3. Damian Kiwior stoczył w Portoryko bardzo dobrą walkę i zdaniem wielu powinien ten pojedynek wygrać. Sędziowie widzieli jednak inaczej i wskazali na gospodarza, Jana C. Riverę. Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z Damianem tuż po przylocie do Polski.JULIO CESAR CHAVEZ JR: LUDZIE ZNAJĄ I CENIĄ FONFARĘ

Julio Cesar Chavez Jr (48-1-1, 32 KO) będzie miał sporo do udowodnienia w potyczce z Andrzejem Fonfarą (26-3, 15 KO). Oczywiście faworytem pozostaje Meksykanin, syn jednego z najwybitniejszych pięściarzy w historii, ale miewał ostatnio dobre walki przeplatane gorszymi, natomiast nasz rodak z każdym występem jakby piął się jeszcze w górę.


JERMAIN TAYLOR OSZALAŁ? KOLEJNE ARESZTOWANIE I OBAWY PROMOTORA

Od czasu wznowienia kariery Jermain Taylor (33-4-1, 20 KO) nie potrafi trzymać się z dala od kłopotów. Dawny król wagi średniej, a obecnie mistrz świata federacji IBF znów został aresztowany i to w kuriozalnych okolicznościach, które sugerują, że zdrowie psychiczne Amerykanina może być w opłakanym stanie. Planowana na 6 lutego walka z Sergio Morą (27-3-2, 9 KO) została oczywiście odwołana, a oficjalnym powodem jest kontuzja żebra czempiona.KLICZKO: JESTEM SZCZĘŚLIWY, ŻE ZNÓW ZAWALCZĘ W NOWYM JORKU

Tak jak informowaliśmy wczoraj, wszystko jest już potwierdzone i 25 kwietnia w nowojorskiej Madison Square Garden Wladimir Kliczko (63-3, 53 KO) skrzyżuje rękawice z Bryantem Jenningsem (19-0, 10 KO). - Jestem szczęśliwy, że znów zawalczę w Nowym Jorku. Stoczyłem tam swoją pierwszą unifikacyjną walkę oraz kilka innych świetnych występów - mówi obecny czempion federacji WBA/IBF/WBO wagi ciężkiej.


WSB: JABŁOŃSKI PO ZWYCIĘSTWIE NAD JEANEM ALICEĄ

Tomasz Jabłoński jak na kapitania przystało zrobił swoje i zwyciężył przed czasem Jeana Aliceę w przegranym w sobotę meczu Husarii z gospodarzami, Puerto Rico Hurricanes. Pięściarz kategorii do 75 kg kontrolował pojedynek, spychając Portorykańczyka do defensywy. Jabłoński po świetnej drugiej rundzie i posłaniu rywala na deski, w trzeciej dopełnił formalności i zrobił czasówkę. Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z kapitanem Husarii.


MOŻLIWA WALKA ZAVECKA Z JENGOJANEM

Belgijskie media podają, że pięściarz wagi junior średniej Sasza Jengojan (31-1-1, 21 KO) może skrzyżować rękawice z byłym mistrzem świata IBF kategorii półśredniej Dejanem Zaveckiem (34-3, 19 KO). Walka miałaby się odbyć w środku kwietnia, a jej stawką byłby należący to Ormianina tytuł perferyjnej organizacji WBF.NOWOROCZNY 'KLUB SENIORA BOKSU'

Młodzi wojownicy walczą na ringach całego świata, a w Klubie Seniora, dochodziło do wymiany nie ciosów lecz wspomnień - opowiadano o tryumfach starej gwardii. Zapraszamy do lektury i obejrzenia kilku ujęć - dla niektórych okraszonych łzą w oku!
ARTUR SZPILKA: HAYMON DAJE UCZCIWIE ZARABIAĆ

- Chcę od nowa budować swoją pozycję. Nie będę miał też takiej presji jak w Polsce, gdzie każdy czegoś ode mnie wymagał. A tam, wiadomo, że ja od siebie wymagam bardzo dużo, jestem ambitnym człowiekiem, ale jadę przede wszystkim po swoją lepszą przyszłość - mówił we wczorajszym programie Puncher Artur Szpilka (17-1, 12 KO), który czeka już na zielone światło i wylot do Houston, gdzie będzie trenował pod okiem Ronniego Shieldsa.