PROWODNIKOW I POSTOŁ WRÓCĄ W USA

Ryan Burton, boxingscene.com

2015-01-09

Menedżer obu zawodników Wadim Korniłow poinformował, że trwają prace nad kolejnymi walkami Rusłana Prowodnikowa (24-3, 17 KO) i Wiktora Postoła (26-0-, 11 KO). Zarówno Rosjanin, jak i Ukrainiec mają wystąpić na galach w Stanach Zjednoczonych.

- Negocjujemy w sprawie pojedynku Rusłana, mamy nadzieję, że w ciągu tygodnia lub dwóch będziemy już mieli konkretną datę. Nie mam do przekazania żadnych nazwisk, ale wkrótce powinniśmy móc poinformować o szczegółach - powiedział Korniłow o Rosjaninie.

Prowodnikow ostatnią walkę stoczył pod koniec listopada w Moskwie, stopując w piątej rundzie Jose Luisa Castillo. W niedalekiej przyszłości prawdopodobnie znowu wystąpi w ojczyźnie, ale na tę chwilę w grę wchodzi tylko pojedynek w USA.

Za oceanem będzie boksować także Postoł, obowiązkowy pretendent to tytułu WBC w wadze junior półśredniej, który dzierży Danny Garcia (29-0, 17 KO). Obóz Ukraińca zgodził się, aby Amerykanin stoczył jeszcze jedną walkę w dobrowolnej obronie tytułu, a sam Postoł pozostanie w tym czasie aktywny, boksując z nieznanym jeszcze rywalem. Między liny wejdzie prawdopodobnie w kwietniu.