JAY Z WYKUPIŁ GRUPĘ GARY'EGO SHAWA

Redakcja, ESPN

2015-01-09

Na kilkanaście godzin przed swoją pierwszą bokserską galą należąca do Jaya Z grupa Roc Nation Sports ogłosiła, że kupiła od Gary'ego Shawa jego stajnię promotorską. Kontrakty wszystkich jej zawodników, w tym Bryanta Jenningsa (19-0, 10 KO), przechodzą tym samym w posiadanie słynnego rapera i jego współpracowników.

Do Roc Nation dołącza również sam Shaw. 70-latek wraz z Davidem Itskowitchem będzie zarządzać bokserskim oddziałem przedsiębiorstwa, wnosząc do młodej grupy doświadczenie kilku dekad spędzonych w pięściarskim biznesie.

- Mocno wierzę, że ta grupa może dać bokserom to, czego nie da im żadna inna, m.in. ze względu na jej zasoby rozrywkowe. Życzę sobie tego, aby wypromowała pięściarzy tak jak swoich muzyków. To naprawdę wspaniała okazja. Zawodnicy znajdą się w gronie Kevina Duranta, Robinsona Cano i innych sportowców promowanych przez Roc Nation - powiedział Shaw.

Zobacz też: JAY Z CHCE UATRAKCYJNIĆ BOKS

Wraz z Shawem na pokład statku, na którym kapitanuje Jay Z, wchodzą m.in. Thomas Dulorme, Daniel Geale i wspomniany Jennings, który 25 kwietnia być może zaboksuje z Władimirem Kliczką (63-3, 53 KO).

Pierwsza gala Roc Nations Sports odbędzie się w nocy z piątku na sobotę w Madison Square Garden Theater w Nowym Jorku. Równolegle w kalifornijskim Santa Ynez będą się odbywać ostatnie zawody Gary Shaw Productions, których główną atrakcją będzie walka o tymczasowy pas WBA w wadze lekkiej pomiędzy Darleysem Perezem (31-1, 20 KO) a Jonathanem Maicelo (21-1, 12 KO). Shaw będzie na gali Roc Nation.