KOLEJNE PROBLEMY ABDUSAŁAMOWA, ROSJANIN W SZPITALU

Redakcja, ESPN

2015-01-09

Rosyjski wojownik Magomied Abdusałamow po raz czwarty na przestrzeni czterech tygodni znalazł się w szpitalu. 33-latek zmaga się z infekcją krwi i kości. Jego stan jest stabilny, ale zagrażający życiu.

"Mago" trafił do kliniki w Connecticut 31 grudnia. Wcześniej miał problemy z płucami i układem moczowym. - Jeszcze w listopadzie wyglądało na to, że skończyliśmy już ze szpitalami i możemy się skupić na rehabilitacji, ale z powodu infekcji Magomied utracił zdolność komunikacji. Ubolewamy nad tym, że cały postęp, jaki poczynił, z powodu ostatnich problemów został zahamowany. Staramy się jednak zachować optymizm. Modlimy się i liczymy na najlepsze. W końcu to "Mago", a on zawsze był wojownikiem - mówi małżonka Rosjanina.

Problemy  Abdusałamowa rozpoczęły się po ringowej wojnie w listopadzie 2013 roku z Mike'em Perezem. W wyniku odniesionych w trakcie walki obrażeń Rosjanin trafił do szpitala, gdzie seria komplikacji sprawiła, że wymaga dzisiaj stałej opieki. Jego żona, wskazując liczne zaniedbania organizatorów potyczki z Perezem, walczy w sądzie o odszkodowanie. Pieniądze są jej bardzo potrzebne - w ubiegłym roku koszty leczenia  Abdusałamowa wyniosły 1,7 miliona dolarów.