Archiwum wiadomości z dnia: 2015-01-05

 

HEARN: JOSHUA ZMIENI BOKS

Waga ciężka ma zostać w najbliższych latach zdominowana przez Anthony'ego Joshuę (10-0, 10 KO). Promotor robiącego furorę Brytyjczyka Eddie Hearn zapewnia, że sława 25-latka wykroczy daleko poza boks, dorównując tej, którą cieszyły się największe gwiazdy w historii ringu.
W MARCU MOŻE WRÓCIĆ MIKEY GARCIA

Mikey Garcia (34-0, 28 KO), jeden z tych pięściarzy, którzy stracili ubiegły rok na promotorskie spory, jest coraz bliżej powrotu na ring. Brat i trener Amerykanina Robert Garcia twierdzi, że niepokonany zawodnik może stoczyć kolejny pojedynek już w marcu.


HOLYFIELD: BRACIA KLICZKO PORADZILIBY SOBIE W NASZEJ ERZE

Fakt, że przyszło im boksować w niezbyt silnej wadze ciężkiej, zawsze był przekleństwem braci Kliczko. Z tego powodu wciąż nie zdobyli uznania części kibiców, którzy twierdzą, że gdyby Ukraińcy walczyli w latach 90., zostaliby rozbici przez Riddicka Bowe'a czy Evandera Holyfielda. Ten ostatni przekonuje tymczasem, że niekoniecznie.


WASILEWSKI O CIEKAWYCH OFERTACH DLA PAWŁA KOŁODZIEJA

Nie jest żadną tajemnicą, że drogi Pawła Kołodzieja (33-1, 18 KO) i promującego go przez całą karierę Andrzeja Wasilewskiego rozchodzą się. Co prawda panowie nadal będą współpracować, ale już na innych zasadach. Mimo tego faktu, a także porażki w słabym stylu z Denisem Lebiediewem pod koniec września, ciekawe oferty wciąż spływają dla "Harnasia".


EDDIE CHAMBERS PROWOKUJE ANTHONY'EGO JOSHUĘ

Eddie Chambers (41-4, 22 KO) coraz częściej za pomocą mediów społecznościowych próbuje zaklepać sobie solidną walkę. Ostatnio długo dyskutował w ten sposób z Charlesem Martinem, teraz zaś w podobny sposób prowokuje aktualnego mistrza olimpijskiego w wadze super ciężkiej, Anthony'ego Joshuę (10-0, 10 KO).


47. URODZINY ANDRZEJA GOŁOTY

Najpopularniejszy polski pięściarz Andrzej Gołota skończył dziś 47 lat. Były pretendent do mistrzostwa świata wszechwag pożegnał się niedawno oficjalnie z ringiem i kibicami podczas gali w Częstochowie, gdzie stoczył pokazową walkę z Danellem Nicholsonem. Tym samym rywalem, którego pokonanie otworzyło przed Gołotą drzwi do wielkiej kariery prawie dwadzieścia lat temu.