CHAVEZ: WIDZĘ WALKI Z FROCHEM I GOŁOWKINEM

Redakcja, @jcchavezjr1

2015-01-04

Po roku straconym głównie na spory z promotorami Julio Cesar Chavez Jr (48-1-1, 32 KO) liczy na pozytywne zmiany i powrót między liny w towarzystwie największych gwiazd boksu. Meksykanin chce stoczyć w najbliższych miesiącach dwie dochodowe walki.

- W tym roku chciałbym zobaczyć pojedynki Mayweather-Cotto II i Pacquiao-Canelo. Jeżeli zaś o mnie chodzi, widzę dla siebie dwie potyczki: Chavez-Froch i Chavez-GGG - stwierdził pięściarz z Culiacan na Twitterze.

O walce z Frochem mówi się od tygodni, podawano już różne terminy, ale konkretów wciąż brak. Sytuację utrudnia konflikt Chaveza z promującą go grupą Top Rank - zawodnik nie chce mieć z nią już nic wspólnego, a Bob Arum twierdzi, że jest zobligowany do jeszcze jednej walki pod jej banderą.

- Po wypełnieniu kontraktu będziemy mogli się rozejść, ale póki co nie jesteśmy ani trochę bliżej porozumienia - mówił niedawno promotor.

Z podobnego powodu nie doszło w ubiegłym roku do starcia Chaveza z Gołowkinem. Pojedynek był już wstępnie zarezerwowany na lipiec, jednak nieporozumienia finansowe i promotorskie sprawiły, że Meksykanin postanowił się wycofać.