PROMOTOR STEVENSONA: FONFARA TO TYLKO JEDEN Z MOŻLIWYCH RYWALI

Redakcja, ringtv.com

2014-12-23

Promotor Adonisa Stevensona (25-1, 21 KO) Yvon Michel poinformował, że Andrzej Fonfara (26-3, 15 KO) nie jest jedynym zawodnikiem branym pod uwagę jako najbliższy rywal "Supermana". Szansę na walkę z Kanadyjczykiem ma tak naprawdę każdy z czołowej piętnastki rankingu WBC.

- Zapytano mnie o potencjalnych przeciwników, Fonfara to tylko jedno ze wspomnianych nazwisk. Musimy usiąść i o wszystkim pogadać. Nie podjęto jeszcze żadnej decyzji, chcemy w każdym razie, aby Adonis wrócił między liny 4 kwietnia. Każdy wysoko notowany zawodnik może tego dnia stanąć w ringu naprzeciw niego. Myślimy o Fonfarze, bo wytrzymał ze Stevensonem dwanaście rund, rewanż może być ciekawy. Fonfarze zależy na tej walce, ale powtarzam, że to tylko jeden z możliwych rywali – powiedział Michel.

Zobacz też: FONFARA: TYM RAZEM NIE WSTANIESZ

Reprezentujący interesy "Polskiego Księcia" Leon Margues przyznaje z kolei, że obóz Kanadyjczyka jeszcze się z nim nie kontaktował w sprawie drugiego pojedynku.

- Nie było żadnych rozmów. Nie oznacza to, że nie chcemy z nim boksować, jak i nie oznacza, że Yvon nie rozważa tej potyczki. Andrzej jest wciąż bardzo młody, dopiero co skończył 27 lat, jest więc coraz lepszy. Nie osiągnął jeszcze swojego prime, w przeciwieństwie do innych zawodników w wadze półciężkiej, którzy już się nie rozwijają. Chcemy rewanżu ze Stevensonem, ale nie wiemy, czy do niego dojdzie – stwierdził.