KHAN: FLOYD NIE BĘDZIE PAMIĘTANY JAK LEONARD, HEARNS I HAGLER

Redakcja, FightHype

2014-12-20

Amir Khan (30-3, 19 KO) jest jednym z głównych kandydatów do stoczenia pojedynku z Floydem Mayweatherem (47-0, 26 KO) w maju 2015 roku. Brytyjczyk jest pełen uznania dla swego potencjalnego rywala, ale jednocześnie uważa, że historia nie zapamięta "Pięknisia" jako jednego z największych.

- Sugar Ray Leonard walczył z wszystkimi najlepszymi w swojej erze. Mayweather tego nie robi. Nie zostanie zapamiętany jak Leonard, Hagler albo Hearns, bo wyraźnie unika niektórych zawodników - atakuje 28-letni Khan, mając na myśli siebie i oczywiście swego dawnego kolegę z sali treningowej Manny'ego Pacquiao (57-5-2, 38 KO).

- Floyd mnie unika. Jak on może mówić, że mam niewystarczająco dużo nazwisko? Jestem popularny w Indiach, gdzie żyje miliard ludzi. Mam pakistańskie korzenie, w Pakistanie mieszka pół miliarda ludzi. Jestem Muzułmaninem, a do tego Anglia jest po mojej stronie - przekonuje Amir.

- Mam większe nazwisko niż Maidana, Ortiz i Guerrero. Może Canelo jest trochę bardziej popularny, ale tylko on. Floyd powinien walczyć z zawodnikami, którzy są popularni w innych częściach świata. Niech przyjedzie do Anglii i zobaczy, jaki tam jestem wielki. Na 100 procent wyprzedam wszystkie bilety na naszą walkę na wielkim stadionie piłkarskim - kończy były zunifikowany mistrz świata kategorii junior półśredniej.