Archiwum wiadomości z dnia: 2014-12-17

 


DARIUSZ SĘK: STAĆ MNIE NA ZWYCIĘSTWA Z CZOŁÓWKĄ

- Ostatnio nie było błysku, ale gwarantuję, że teraz błysk będzie. Jestem naładowany energią dwa razy mocniej, niż przed poprzednim pojedynkiem i dopiero teraz zobaczycie, że dam z siebie sto procent - powiedział w "dogrywce Punchera" Dariusz Sęk (21-1-1, 7 KO), który w najbliższą sobotę na ringu w Monachium skrzyżuje rękawice z wysoko notowanym w wadze półciężkiej Robinem Krasniqi (42-3, 16 KO).


SHANE MOSLEY MYŚLI O POWROCIE

Podczas odbywającej się w Las Vegas konwencji WBC były mistrz trzech kategorii wagowych Shane Mosley (47-9-1, 39 KO) zdradził, że być może powróci w przyszłym roku na ring. - Wciąż odczuwam głód boksu - mówi 43-letni Amerykanin.


POWIETKIN ZMIERZY SIĘ Z PEREZEM W ELIMINATORZE WBC?

Kolejne ciekawe informacje docierają z trwającej konwencji WBC. Jeżeli dojdzie do długo zapowiadanej walki pomiędzy Bryantem Jenningsem (19-0, 10 KO) i mistrzem WBA, IBF i WBO Władimirem Kliczką, to do boju o pozycję obowiązkowego pretendenta do pasa WBC staną Aleksander Powietkin (28-1, 20 KO) oraz Mike Perez (20-1-1, 12 KO).


CZY MYŚLIWY STANIE SIĘ ZWIERZYNĄ?

W najbliższą sobotę na ringu w Quebec City w Kanadzie mistrz świata wagi półciężkiej Adonis Stevenson (24-1, 20 KO) skrzyżuje rękawice z pretendentem Dmitrijem Suchockim (22-2, 16 KO). 33-letni Rosjanin zapowiada sprawienie niespodzianki i detronizację czarnoskórego Supermana. Jednak to oczywiście starszy o cztery lata właściciel pasa WBC jest faworytem tej rywalizacji i noszący przydomek Myśliwy Suchocki prawdopodobnie sam stanie się zwierzyną.IGOR JAKUBOWSKI O SWOICH CELACH I NAJBLIŻSZYCH PLANACH

Igor Jakubowski jako jedyny zawodnik boksu olimpijskiego osiągnął w tym roku duży sukces, zdobywając złoty medal Mistrzostw Unii Europejskiej w wadze ciężkiej (-91 kg). My porozmawialiśmy z liderem naszej reprezentacji tuż przed wyjazdem na Ukrainę na mecz testowy. Igor opowiedział o swoich przygotowaniach oraz planach na najbliższą przyszłość - zapraszamy.SĘK-KRASNIQI: ANDRZEJ GMITRUK OPTYMISTĄ

W sobotni wieczór zamkniemy ten rok kalendarzowy występem Dariusza Sęka (21-1-1, 7 KO) z niebezpiecznym Robinem Krasniqi (42-3, 16 KO). Polski "półciężki" na pewno nie jest faworytem, jednak trenujący go Andrzej Gmitruk wydaje się optymistycznie nastawiony przed podróżą do "paszczy lwa".
HBO LEPSZE NIŻ SHOWTIME. CHAVEZ NAJCHĘTNIEJ OGLĄDANY

Telewizja HBO straciła przynoszącego największe zyski w świecie boksu Floyda Mayweathera Jr. (47-0, 26 KO), ale i tak ma powody do radości. W tym roku bezapelacyjnie wygrała rywalizację z Showtime. Aż czternaście z szesnastu najchętniej oglądanych w ostatnich miesiącach w Stanach Zjednoczonych walk było transmitowanych przez Home Box Office.WIDEO: MICHAŁ WILCZEK NA WORKU

Andrzej Gmitruk przygarnął pod swoje skrzydła kolejnego młodego zawodnika. To dwumetrowy Michał Wilczek, który pracuje obecnie i szkoli się pod okiem legendarnego polskiego trenera i asystującego mu Pawła Kłaka. Zobaczcie urywki jego treningu na worku.KHAN: ZABIORĘ BROOKA DO SZKOŁY

W zeszły weekend Amir Khan (30-3, 19 KO) odniósł spektakularne zwycięstwo nad mocnym Devonem Alexandrem (26-3, 14 KO) i powrócił do gry o najwyższe laury w boksie zawodowym. Na Wyspach Brytyjskich kibice czekają na jego starcie z Kellem Brookiem (33-0, 22 KO).
SUCHOCKI: PRZYJECHAŁEM DO KANADY PO PAS

Najciekawszą walką, która zamknie bieżący rok będzie konfrontacja Adonisa Stevensona (24-1, 20 KO) z Dimitrijem Suchockim (22-2, 16 KO). Stawką będzie należący do Kanadyjczyka tytuł WBC wagi półciężkiej. Pochodzący z Rosji "Hunter" jest skazywany przez wszystkich na porażkę, jednak jest pewny swojej formy i zapowiada niespodziankę.