Archiwum wiadomości z dnia: 2014-12-13

 

KAMIL ŁASZCZYK PO ZWYCIĘSTWIE NAD HORVATICIEM

Kamil Łaszczyk (19-0, 7 KO) był o mały włos od zaliczenia "czasówki", ale ostatecznie pokonał tylko na punkty bezradnego w tej konfrontacji i walczącego tylko o przetrwanie Antonio Horvaticia (6-12, 4 KO). Posłuchajcie co wciąż młody chłopak z Wrocławia powiedział tuż po zakończeniu pojedynku.THURMAN NIE CHCE MAIDANY, RZUCA WYZWANIE FLOYDOWI!

Zdaniem niektórych Keith Thurman (23-0, 21 KO) wciąż jeszcze jest niesprawdzony i przereklamowany, inni zaś widzą w nim przyszłego wielkiego mistrza i godnego rywala dla samego Floyda Mayweathera (47-0, 26 KO). Król nokautu z Clearwater na Florydzie stawia cele jasno. - W 2015 roku chcę walki z najlepszym i to on powinien się bać! - mówi "One Time".


WAWRZYCZEK WRACA NA TARCZY

W pojedynku wieczoru gali w Albertslung Patrick Nielsen (23-1, 11 KO) pokonał jednogłośnie na punkty naszego Łukasza Wawrzyczka (20-4-2, 3 KO), udanie powracając po ostatniej porażce z rąk Dmitrija Czudinowa.

KAPITALNY USYK ZNOKAUTOWAŁ VENTERA (WIDEO)

Jeśli ktoś jeszcze nie wie, kim jest Oleksandr Usyk (6-0, 6 KO), powinien natychmiast nadrobić zaległości i zacząć uważnie przyglądać się karierze, bo nie ma żadnych wątpliwości, że amatorski mistrz olimpijski i świata ma papiery, by wkrótce dominować w kategorii cruiser. Dziś ukraiński mańkut na gali w Kijowie odprawił w 9. rundzie mocnego Danie Ventera (19-7, 14 KO).

PIOTR WILCZEWSKI PODSUMOWUJE WALKI WACHA I ŁASZCZYKA

Piotr Wilczewski przeżywał trudne chwile od czwartkowego popołudnia, ale miejmy nadzieję ma już je za sobą. Wczoraj dojechał do swoich podopiecznych - Kamila Łaszczyka (19-0, 7 KO) oraz Mariusza Wacha (29-1, 16 KO), prowadząc do zwycięstw na ringu w Radomiu. Po gali poprosiliśmy go o podsumowanie występu obu pięściarzy. Posłuchajcie co nam powiedział.
EKSPRESOWY PATRYK SZYMAŃSKI

Patryk Szymański (12-0, 7 KO) znów za oceanem przygotowuje się do swoich kolejnych walk - już z nowym szkoleniowcem w narożniku. Przed momentem młody Polak występujący w kategorii junior średniej stoczył pod jego skrzydłami pierwszy pojedynek.
KHAN: MAM PO SWOJEJ STRONIE WSZYSTKIE ATUTY

Obydwaj byli swego czasu zunifikowanymi mistrzami świata kategorii junior półśredniej, wtedy jednak nie udało się doprowadzić do ich pojedynku. Dziś obydwaj zaliczają się do czołówki wagi półśredniej i stoczą walkę, która może wyłonić kolejnego rywala dla Floyda Mayweathera (47-0, 26 KO). Faworytem bukmacherów jest Amir Khan (29-3, 19 KO), ale są i tacy, którzy stawiają na Devona Alexandra (26-2, 14 KO).
ARREOLA WRÓCI NA POCZĄTKU ROKU

Były pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej Chris Arreola (35-4, 31 KO) wróci na ring w styczniu lub lutym. Amerykanin nie ma na celowniku żadnego konkretnego rywala, ale stawia przed sobą jasny cel - ponownie chce zaboksować o tytuł.
WACH: FURY TO KLOCEK, POKONAŁBYM GO

Mariusz Wach (29-1, 16 KO) zadeklarował gotowość do walki z Tysonem Furym (23-0, 17 KO). Polak jest przekonany, że zdołałby pokonać Brytyjczyka, w którym nie dostrzega niczego niezwykłego. - To wielki klocek - stwierdził w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".