KHAN WYSTĄPI W NAJDROŻSZYCH SPODENKACH ŚWIATA

Redakcja, boxingnewsonline.net

2014-12-11

Amir Khan (29-3, 19 KO) będzie w nocy z soboty na niedzielę błyszczeć w ringu, niezależnie od wyniku walki z Devonem Alexandrem (26-2, 14 KO). "Król" wystąpi w adekwatnych do ringowego pseudonimu spodenkach, z pasem utkanym z 24-karatowego złota.

Najdroższe bokserskie spodenki świata (do zobaczenia tutaj) wykonano m.in. z białej nappy i skóry krokodyla. Zaprojektowała je Sophie Whittam, która ma na koncie m.in. współpracę z olimpijską reprezentacją Wielkiej Brytanii w łyżwiarstwie figurowym. – Kiedy wyglądasz najlepiej jak możesz, również czujesz się najlepiej, a to sprawia, że dajesz z siebie jeszcze więcej na arenie zmagań – skomentowała projektantka.

Nieoficjalna wartość spodenek to 20 tysięcy funtów, z czego 15 tysięcy wart jest sam złoty pas. Khan obiecuje jednak, że wrażenie na publiczności zrobią nie tylko one, ale przede wszystkim sam jego występ.

- Zobaczycie agresywnego i jednocześnie zdyscyplinowanego boksera walczącego z kontry. Zawsze marzyłem o tym, aby być główną atrakcją w MGM Grand. To dla mnie wielka motywacja. Mam za sobą wiele walk, boksowałem z wieloma dużymi nazwiskami, ale jeszcze nigdy nie czułem się tak mocny jak teraz. Jestem silniejszy i mądrzejszy niż w wieku 25 lat. Stawka jest olbrzymia. Nie lekceważę rywala, absolutnie. On nie jest już mistrzem, więc będzie tym bardziej zmotywowany. Szykuje się wielki pojedynek – stwierdził.

Transmisję z gali w Las Vegas przeprowadzi Polsat Sport. Początek w nocy z soboty na niedzielę o 3:00.