Archiwum wiadomości z dnia: 2014-12-10

 MARIUSZ GRABOWSKI O ZATRZYMANIU WACHA, ŁASZCZYKA I WILCZEWSKIEGO

Przykre wiadomości dotarły dziś do Mariusza Grabowskiego. Główni bohaterowie organizowanej przez niego gali - Mariusz Wach (28-1, 15 KO) i Kamil Łaszczyk (18-0, 7 KO), wraz z trenerem Piotrem Wilczewskim, zostali zatrzymani przez policję i przetrzymywani na czas jeszcze nieokreślony. Po dzisiejszej konferencji prasowej poprosiliśmy promotora o krótki komentarz do całej sprawy.


MALIGNAGGI NASTĘPNY: KHAN MA SPORE SZANSE NA WYGRANĄ Z FLOYDEM

Jeśli Amir Khan (29-3, 19 KO) w dobrym stylu pokona w sobotę Devona Alexandra (26-2, 14 KO), prawdopodobnie w maju skrzyżuje rękawice z królem rankingów P4P, Floydem Mayweatherem Jr (47-0, 26 KO). Większość kibiców nie wierzy w szanse Anglika, tymczasem sporo pięściarzy na przekór im przekonuje, że to właśnie zawodnik z Boltonu mógłby zepsuć rekord "Pięknisia".SYLWETKA: IGOR JAKUBOWSKI

- Grając w trampkarzach młodszych Górnika Konin zostałem wybrany najlepszym bramkarzem piłkarskich mistrzostw Wielkopolski. Do tej pory lubię oglądać futbol, ale sportem numer jeden jest boks - mówi Mistrz Unii Europejskiej Igor Jakubowski (-91 kg). W nowym cyklu przedstawiamy kolejną sylwetkę boksera Husarii z ligi zawodowej World Series of Boxing.


TROUT: NIE PRZEGRAŁEM Z 'CANELO'

Jutro w Temecula drugi zawodowy występ w tym roku zaliczy Austin Trout (27-2, 14 KO). Rywalem Amerykanina na dystansie 10 rund będzie Luis Grajeda (18-3-2, 14 KO). Przy okazji powrotu "No Doubt" ogłosił, że w najbliższym czasie chce stanąć do rewanżowych walk ze swoimi jedynymi pogromcami - Saulem Alvarezem (44-1-1, 31 KO) oraz Erislandy Larą (19-2-2, 12 KO).

BYŁY TRENER HAYE'A ZAJMIE SIĘ HUCKIEM?

Mistrz WBO w wadze cruiser Marco Huck (38-2-1, 26 KO) wyruszył do Anglii na poszukiwania trenera, który mógłby zastąpić w jego narożniku Ulliego Wegnera. Niemiec miał już okazję trenować m.in. z Adamem Boothem, który przez lata współpracował z Davidem Haye'em (26-2, 24 KO).
SKOGLUND GOTOWY NA WOJNĘ Z JOHNSONEM

Już w najbliszą sobotę na gali w Kopenhadze nowa gwiazda szwedzkiego boksu, Erik Skoglund (21-0, 11 KO) stanie przed kolejnym trudym testem. Jego rywalem będzie twardy jak skała Glen Johnson (54-19-2, 37 KO). Młody prospekt z szacunkiem wypowiada się o sobotnim rywalu, ale jest przy tym pewny swego.


WACH-WALKER: TYPUJE ANDRZEJ GMITRUK

Już tylko dwa dni dzielą nas od konfrontacji w wadze ciężkiej w Radomiu pomiędzy Mariuszem Wachem (28-1, 15 KO) a słynącym z nokautującego ciosu Travisem Walkerem (39-12-1, 31 KO). O kilka zdań odnośnie tej konfrontacji poprosiliśmy legendarnego polskiego trenera - niegdyś szkoleniowca "Waszki", Andrzeja Gmitruka.