SYLWETKA: IGOR JAKUBOWSKI

Redakcja, Informacja prasowa

2014-12-10

- Grając w trampkarzach młodszych Górnika Konin zostałem wybrany najlepszym bramkarzem piłkarskich mistrzostw Wielkopolski. Do tej pory lubię oglądać futbol, ale sportem numer jeden jest boks - mówi Mistrz Unii Europejskiej Igor Jakubowski (-91 kg). W nowym cyklu przedstawiamy kolejną sylwetkę boksera Husarii z ligi zawodowej World Series of Boxing.

Igor Jakubowski
data i miejsce ur - 06.08.1992 r., Żory
wzrost - 185 cm
waga - 91 kg
kluby - Zagłębie Konin, PKB Poznań, Zagłębie Konin
trenerzy od początku treningów - Andrzej Goiński, Wojciech Nowiński, Jarosław Sidor
medale w MP (od kadetów) - 2008 - złoto kadetów, 2009 i 2010 - złoto juniorów, 2011 - złoto seniorów, 2012 - złoto młodzieżowców i seniorów, 2013 - złoto młodzieżowców, 2014 - złoto młodzieżowców i seniorów
sukcesy zagraniczne - 1. miejsce Mistrzostwa Unii Europejskiej 2014, Turniej im. F. Stamma 2014, 3. miejsce Puchar Świata Biełojarsk (Rosja)
praworęczny/leworęczny - praworęczny
bilans walk amatorskich - ok. 150 walk, w tym ok. 130 wygranych i ok. 20 porażek
najtrudniejsza dotychczasowa walka krajowa i zagraniczna - finał MP seniorów z Kamilem Szeremetą, a w Biełojarsku z brązowym medalistą MŚ 2011 i ćwierćfinalistą igrzysk w Londynie Siarheiem Karniejeu (Białoruś)
najważniejsi pokonani rywale krajowi i zagraniczni - Kamil Szeremeta, Tomasz Jabłoński oraz Gruzin Alexandr Dokvadze mistrz Europy juniorów 2010, brąz MMŚ 2012, Rosjanin Paweł Nikitajew
szkoła ukończona (lub w trakcie) - liceum o profilu matematyczno-biologicznym w Poznaniu. Trafiłem do niego przypadkowo, bowiem wcześniej chodziłem do technikum, a po przeprowadzce do PKP Poznań, dołączyłem do tej klasy. Matury za pierwszym podejściem nie zdałem, ale będę pisał egzamin w 2015 roku.
bokserscy idole - Muhammad Ali, Roy Jones jr.
hobby - jak każdy młody chłopak interesuję się dziewczynami. Obecnie nie jestem związany z żadną dziewczyną. Moją wielką pasją jest sport - grając w trampkarzach młodszych Górnika Konina zostałem wybrany najlepszym bramkarzem piłkarskich mistrzostw Wielkopolski. Do tej pory lubię oglądać futbol, m.in. mecze reprezentacji i Ligi Mistrzów, ale sportem numer jeden jest boks.