Archiwum wiadomości z dnia: 2014-12-08

 


SĘK-KRASNIQI: DAREK O PRZYGOTOWANIACH DO WALKI

Na początku minionego weekendu porozmawialiśmy z Dariuszem Sękiem (21-1-1, 7 KO), który przygotowuje się do starcia z Robinem Krasniqi (42-3, 16 KO). Pojedynek zakontraktowano na 20 grudnia w Monachium, a lepszy z tej dwójki nabędzie prawa pretendenta do spotkania z Jurgenem Brahmerem (45-2, 33 KO), który dwóch naszych rodaków już odprawił w walkach o tytuł. Posłuchajcie co Darek powiedział nam o swoich przygotowaniach.


PROWODNIKOW LICZY NA REWANŻ Z BRADLEYEM

Przedstawiciele stajni Top Rank otwarcie przyznają, że w razie sobotniego zwycięstwa nad Diego Chavesem (23-2, 19 KO), spróbują potem skonfrontować Timothy Bradleya (31-1, 12 KO) z nowym championem wagi półśredniej według federacji IBF, Kellem Brookiem (33-0, 22 KO).SZUMENOW Z NOWYM TRENEREM NA PODBÓJ WAGI JUNIOR CIĘŻKIEJ

Beibut Szumenow (14-2, 9 KO) tylko ogłosił decyzję o zmianie kategorii z półciężkiej na cruiser, a z marszu - w sumie nie wiadomo dlaczego, wskoczył na drugie miejsce w rankingu federacji WBA wagi, w której nigdy jeszcze nie boksował. Pierwszym sprawdzianem będzie sobotnia konfrontacja z mało znanym Bobby Thomasem Jr (14-2-1, 9 KO).


KOWALIOW-PASCAL: WALKA NIEZAGROŻONA

Jeanowi Pascalowi (29-2-1, 17 KO) nie udało się w weekend zanotować zwycięstwa nad Roberto Feliciano Bolontim (35-3, 24 KO), ale wszystko wskazuje na to, że w kolejnym pojedynku Kanadyjczyk i tak zaboksuje o mistrzostwo świata z Siergiejem Kowaliowem (26-0-1, 23 KO). - Wszystko jest już ustalone - mówi menedżer Rosjanina Egis Klimas.


BOKSERSKI TYDZIEŃ - GDZIE I CO OGLĄDAĆ?

W minionym tygodniu odbyły się dwie walki, w których polscy zawodnicy walczyli na wyjeździe o niemałą stawkę, ale zbliżający się weekend może okazać się jeszcze ciekawszy. Najpierw czeka nas solidna piątkowa gala w Radomiu, a potem przeniesiemy się do światowej stolicy boksu - Las Vegas, gdzie na dwóch rozgrywanych równocześnie imprezach zobaczymy całą plejadę gwiazd i aż cztery pojedynki o mistrzostwo świata.


BRAEHMER WRACA 21 MARCA

Mistrz WBA w wadze półciężkiej Jurgen Braehmer (45-2, 33 KO), który w sobotę błyskawicznie rozprawił się z Pawłem Głażewskim (23-3, 5 KO), wróci na ring 21 marca na gali grupy Sauerland Event w Rostocku. Nazwisko jego rywala nie jest jeszcze znane.
WACH-WALKER: W ŚRODĘ KONFERENCJA PRASOWA

Coraz większymi krokami zbliża się piątkowa gala "Windoor Boxing Night" w Radomiu. Z tej okazji mamy miłą informację dla wszystkich kibiców, bowiem już w środę będzie można porozmawiać, zrobić sobie zdjęcie i wziąć autograf od głównych bohaterów tego wieczoru - Mariusza Wacha (28-1, 15 KO) oraz Travisa Walkera (39-12-1, 31 KO).WIDEO: UDANY REWANŻ RUSIEWICZA

Pisaliśmy już o sobotnim zwycięstwie Łukasza Rusiewicza (18-18, 8 KO) nad niepokonanym dotąd Tarasem Oleksiyenko (6-1, 5 KO). Był to nie tylko udany rewanż "Ruska", ale dzięki tej wygranej nasz rodak zdobył również pas GBA kategorii junior ciężkiej. Teraz prezentujemy Wam nagranie z tej walki.