RUSIEWICZ ZNOKAUTOWAŁ TARASA OLEKSIYENKO!

Adam Jarecki, Informacja własna

2014-12-07

Łukasz Rusiewicz (18-18, 8 KO) od lat słynie ze swojej odporności na ciosy oraz nieustępliwości w ringu i te cechy złożyły się dziś na jeden z największych sukcesów w zawodowej karierze pięściarza ze Starogardu Gdańskiego. Popularny "Rusek" na gali w Dessau udanie zrewanżował się niepokonanemu dotąd Tarasowi Oleksiyenko (6-1, 5 KO) odprawiając go przed czasem.

Pięściarze po raz pierwszy spotkali się w ringu dokładnie rok temu. Ukrainiec w pierwszej akcji zaskoczył naszego rodaka i sensacyjnie posłał na deski. Znany z charakteru "Rusek" szybko powstał i zaczął wymieniać bomby z przeciwnikiem. Kiedy mocno trafił i zaczął przejmować inicjatywę, sędzia doskoczył do nich i poddał Łukasza przez kontuzję jakiej nabawił się przy tamtym ciosie. Oczywiście polski obóz kwestionował tę decyzję, a uraz wcale nie upoważniał arbitra do takiej decyzji.

Dziś Ukrainiec musiał uznać wyższość Rusiewicza i po dość jednostronnym boju przegrał przez techniczny nokaut w rundzie piątej, co z pewnością na jakiś czas zastopuje jego karierę. Polak po tak efektownym zwycięstwie z pewnością będzie mógł liczyć na kolejne atrakcyjne oferty.