Archiwum wiadomości z dnia: 2014-12-01

 Z ARCHIWUM BOKSER.ORG: SPARING GŁAŻEWSKI vs SOŁDRA

Już w sobotę Paweł Głażewski (23-2, 5 KO) zaatakuje Jurgena Brahmera (44-2, 32 KO) i należący do niego pas mistrza świata WBA Regular wagi półciężkiej. Z kolei Andrzej Sołdra (11-1-1, 5 KO) zanotował dopiero co największy sukces w karierze, pokonując faworyzowanego Dawida Kosteckiego. Z tej okazji przypominamy Wam nasze nagranie sprzed blisko roku i ich wspólny sparing.


SAUNDERS ZE ZWYCIĘZCĄ KOROBOW-LEE JUŻ W LUTYM?

Promotor Billy'ego Joe Saundersa (21-0, 11 KO) Frank Warren ma nadzieję, że jego zawodnik nie będzie musiał długo czekać na walkę o mistrzostwo WBO w wadze średniej. Warren chciałby, aby niepokonany pięściarz zmierzył się ze zwycięzcą potyczki Korobow-Lee już 28 lutego na gali w Londynie.
PAWEŁ GŁAŻEWSKI JUŻ NA MIEJSCU

Paweł Głażewski (23-2, 5 KO) z małymi kłopotami, ale dotarł już na miejsce i jutro weźmie udział w treningu medialnym. A w sobotę na ringu w Oldenburgu zaatakuje Jurgena Brahmera (44-2, 32 KO) i należący do niego tytuł mistrza świata federacji WBA Regular wagi półciężkiej.


KUDRIASZOW WRÓCI 28 MARCA W MOSKWIE

Dmitrij Kurdiaszow (16-0, 16 KO), który w piątek narobił sporo szumu za sprawą błyskawicznego nokautu na Juanie Carlosie Gomezie (55-4, 40 KO), wróci na ring prawdopodobnie 28 marca na gali w Moskwie. Podczas tych samych zawodów mają wystąpić Denis Lebiediew i Grigorij Drozd.MARQUEZ: MAYWEATHER WYPUNKTOWAŁBY PACQUIAO

Kibice na całym świecie od lat są podzieleni na temat tego, kto wygrałby pojedynek pomiędzy Floydem Mayweatherem Jr. (47-0, 26 KO) a Mannym Pacquiao (57-5-2, 38 KO), ale Juan Manuel Marquez (56-7-1, 40 KO), który miał okazję boksować z obydwoma, nie ma wątpliwości - górą byłby Amerykanin.MICKEY ROURKE 'ZNOKAUTOWAŁ' BEZDOMNEGO BOKSERA

Piątkowy występ Mickeya Rourke'a (6-0-2, 4 KO) na gali w Moskwie był dokładnie tym, na co wyglądał - rozpisaną na role, kiepsko zakamuflowaną hollywoodzką produkcją. Rywal 62-letniego aktora Elliot Seymour (1-9, 1 KO) okazał się być bezdomnym, któremu zapłacono za to, aby się podłożył i pozwolił błyszczeć zdobywcy Złotego Globu.


BOKSERSKI TYDZIEŃ - GDZIE I CO OGLĄDAĆ?

Według standardów światowego boksu rozpoczął się właśnie nieco mniej emocjonujący tydzień, jednak z punktu widzenia polskiego kibica jest na co czekać. Najważniejszym wydarzeniem jest oczywiście próba zdobycia przez Pawła Głażewskiego (23-2, 5 KO) tytułu mistrza świata WBA w wadze półciężkiej, ale ciekawie zapowiadają się też francuska krucjata Mateusza Masternaka (33-2, 24 KO) oraz kolejna gala boksu zawodowego w Kopalni Soli w Wieliczce.
TOMASZ ADAMEK SKOŃCZYŁ 38 LAT

Najlepszy do niedawna polski pięściarz zawodowy świętuje dziś swoje 38. urodziny. Tomasz Adamek (49-4, 29 KO) przegrał niedawno walkę z Arturem Szpilką (17-1, 12 KO) i jego kariera prawdopodobnie dobiega końca, jednak w historii boksu zapisał się złotymi zgłoskami i jako były mistrz świata dwóch kategorii wagowych pozostaje najlepszym polskim pięściarzem w historii.