BOKSERSKI TYDZIEŃ - GDZIE I CO OGLĄDAĆ?

Leszek Dudek, Informacja własna

2014-12-01

Według standardów światowego boksu rozpoczął się właśnie nieco mniej emocjonujący tydzień, jednak z punktu widzenia polskiego kibica jest na co czekać. Najważniejsze wydarzenie to oczywiście próba zdobycia przez Pawła Głażewskiego (23-2, 5 KO) tytułu mistrza świata WBA w wadze półciężkiej, ale ciekawie zapowiadają się też francuska krucjata Mateusza Masternaka (33-2, 24 KO) oraz kolejna gala boksu zawodowego w Kopalni Soli w Wieliczce.

W podparyskim Issy-les-Moulineaux "Master" spróbuje przekonać szefów Sauerland Event, że nadal warto w niego inwestować i stać go na zdobycie tytułu mistrza świata kategorii cruiser. Rywalem Polaka będzie znakomity przed laty Jean Marc Mormeck (37-5, 23 KO), który po nieudanym ataku na tron wagi ciężkiej wraca do swego koronnego limitu, gdzie - jak twierdzi - wciąż ma wiele do zaoferowania i może wrócić na sam szczyt.

Transmisję na żywo z tego pojedynku przeprowadzi telewizja Polsat Sport Extra. Początek w piątek o godzinie 19:40. Pięć minut po północy powtórkę będzie też można obejrzeć w Polsacie Sport.

Równolegle z francuską galą trwać będzie kolejna impreza organizowana w Kopalni Soli w Wieliczce. Tam zaprezentuje się m.in. dawny rywal Masternaka Łukasz Janik (27-2, 14 KO). Wystąpią też Kamil Szeremeta (8-0, 1 KO) i Marek Matyja (6-0, 2 KO), którzy zaboksują z zagraniczymi rywalami, ale najciekawiej prezentują się starcia polsko-polskie: Krzysztof Kopytek (8-0, 2 KO) kontra Patryk Litkiewicz (14-5, 8 KO) i Sasun Karapetyan (7-1, 2 KO) kontra Krzysztof Szot (18-16-1, 5 KO).

Tę galę pokaże na żywo Polsat Sport. Początek o godzinie 20:00.

Wisienką na torcie będzie sobotnie starcie Juergena Braehmera (44-2, 32 KO) z naszym Pawłem Głażewskim (23-2, 5 KO). Stawką pojedynku będzie należący do Niemca pas mistrza świata WBA w wersji regular i obiektywnie trzeba przyznać, że dla 32-letniego "Głaza" ta walka to największa szansa na zdobycie tytułu, choć i tak zdecydowanym faworytem będzie Braehmer. Szkoda tylko, że z rozpiski wypadł hit kategorii cruiser - Yoan Pablo Hernandez (29-1, 14 KO) kontra Ola Afolabi (21-3-4, 10 KO).

Całą galę w Oldeburgu będzie można zobaczyć w sobotni wieczór od godziny 19:00 na antenie Polsat Sport.

Polecamy też:

MATEUSZ MASTERNAK: SERWIS SPECJALNY

PAWEŁ GŁAŻEWSKI: SERWIS SPECJALNY

ŁUKASZ JANIK: SERWIS SPECJALNY