SAUNDERS ZE ZWYCIĘZCĄ KOROBOW-LEE JUŻ W LUTYM?

Edward Chaykovsky, boxingscene.com

2014-12-01

Promotor Billy'ego Joe Saundersa (21-0, 11 KO) Frank Warren ma nadzieję, że jego zawodnik nie będzie musiał długo czekać na walkę o mistrzostwo WBO w wadze średniej. Warren chciałby, aby niepokonany pięściarz zmierzył się ze zwycięzcą potyczki Korobow-Lee już 28 lutego na gali w Londynie.

Wspomniani pięściarze zaboksują 13 grudnia o tytuł zwakowany przez Petera Quillina. Saunders zapewnił sobie prawo do walki z lepszym z nich w niedzielę w nocy, kiedy wypunktował Chrisa Eubanka Jr.

- Zawsze marzyłem o tym, aby być mistrzem świata. Życzę powodzenia Korobowowi i Lee. Faworytem jest Matt, ale nie będę zdziwiony, jeżeli wygra Lee – stwierdził 25-letni Anglik.

Warren chce sprowadzić zwycięzcą grudniowej potyczki do Londynu. Pod koniec lutego na gali w O2 Arena wystąpić ma Tyson Fury (23-0, 17 KO), który czeka na pojedynek z Władimirem Kliczką, a Sauderns powalczyłby podczas tych samych zawodów z Rosjaninem lub Irlandczykiem.

Na razie jednak Anglik odpoczywa i czeka na pojedynek w Las Vegas, ciesząc się przy tym swoim ostatnim zwycięstwem.

- Walka z Eubankiem to było duże wydarzenie. Wywierałem na sobie presję, mówiłem, że zakończę karierę, jeżeli przegramy. Ludzie się dziwili, ale czy przegrana z takim zawodnikiem pozwalałaby mi myśleć o mistrzostwie świata? Pięściarze tej rangi nie mogą ze mną wygrywać – stwierdził.