EUBANK JR CHCE REWANŻU. SAUNDERS: JAK JUŻ BĘDĘ MISTRZEM

Redakcja, Sky Sports

2014-11-30

Chris Eubank Jr (18-1, 13 KO) nie czuł się wcale gorszym pięściarzem w walce z Billym Joe Saundersem (21-0, 11 KO), która minionej nocy odbyła się w Londynie i zakończyła punktowym zwycięstwem olimpijczyka z Pekinu. W związku z tym syn słynnego boksera ma nadzieję, że niebawem uda się doprowadzić do rewanżu.

- To nie koniec, wracam teraz na salę i postaram się znowu zaatakować mistrzostwo Wielkiej Brytanii. Liczę na rewanż. Uważam, że wygrałem ten pojedynek, ale gratuluję rywalowi. Zrobił wszystko to, czego się spodziewałem, boksował według swojego planu, mocno rozpoczął. Czuję, że z czasem przejąłem kontrolę, ale sędziowie jemu zdecydowali się przyznać zwycięstwo – stwierdził pokonany.

Zobacz też: SAUNDERS POKONAŁ EUBANKA

Saunders, który zdaniem dwóch punktowych wygrał 115-114 i 115-113, komplementował z kolei rywala, przyznając, że nie spodziewał się aż tak trudnego zadania. Nie wykluczył też ponownego starcia.

- Muszę być fair wobec Chrisa, spisał się lepiej, niż się spodziewałem, choć miał dość wolny start. Kiedy będę już mistrzem świata, z chęcią dam mu szansę – powiedział.

Dzięki wygranej Saunders stał się oficjalnym pretendentem do tytułu WBO w wadze średniej. O zwakowany przez Petera Quillina pas powalczą 13 grudnia Matt Korobow (24-0, 14 KO) i Andy Lee (33-2, 23 KO).