PETER FURY: TYSON NIE TRENOWAŁ OD PONAD TRZECH TYGODNI

Redakcja, iFL TV

2014-11-30

Wujek i trener Tysona Fury'ego (23-0, 17 KO) zdradził, że jego podopieczny, który pokonał w nocy Derecka Chisorę (20-5, 13 KO), od blisko miesiąca nie trenował. Pięściarz był ponoć chory i pod uwagę brano nawet odwołanie walki.

- Tyson nie trenował od trzech i pół tygodnia. Złapał wirusa, leżał w łóżku, odpoczywał. Nie mógł przesparować nawet czterech rund, tak był osłabiony. W ostatnim tygodniu poczuł się jednak lepiej, a na dwa dni przed pojedynkiem powiedział, że będzie dobrze, że jest gotowy. W pewnym momencie myśleliśmy o tym, aby wszystko odwołać. Żebyśmy jednak to zrobili, do drzwi musiałaby pukać śmierć. Tyson tylko raz wycofał się z pojedynku – kiedy mój brat był poważnie chory i od nas odszedł. My się nie wycofujemy – stwierdził Peter Fury.

Zobacz też: FURY: KLICZKO, IDĘ PO CIEBIE

Szkoleniowiec dodał, że jest bardzo zadowolony z postawy Tyson, ale bynajmniej nie zaprezentował on pełni swoich możliwości. Z odkryciem wszystkich kart kolos z Manchesteru czeka na Władimira Kliczkę (63-3, 53 KO), z którym ma się zmierzyć w przyszłym roku.

- Jestem realistą. Człowiekiem, którego trzeba pokonać jest Władimir Kliczko. Dereck Chisora to nie Kliczko, ale to twardziel, każdemu sprawiłby problemy. Tyson pokazał bardzo dojrzały boks, a nie wskoczył nawet na trzeci bieg. Nie widzieliście jeszcze wszystkiego – powiedział.